Together Magazyn » Aktualności » Prezydent Miasta Gdańska i Dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury zapraszają na II Karnawał Latawców – KONKURS „Fruwające ryby”

Prezydent Miasta Gdańska i Dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury zapraszają na II Karnawał Latawców – KONKURS „Fruwające ryby”

Dnia 29 maja 2016 r. o godz. 12.00 na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się II Karnawał Latawców – KONKURS „Fruwające ryby”. Jest to impreza dedykowana rodzinom, które to niedzielne popołudnie pragną spędzić w inny sposób niż dotychczas. Wydarzenie adresujemy zarówno do miłośników niczym nieskrępowanej wyobraźni, jak i fanów beztroskiej, familijnej zabawy!

Adepci sztuki konstruktorskiej przygotowują się do karnawału, tworząc unikalne, konkursowe dzieła podczas warsztatów „Tworzymy latawce” w „Wyspie Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury. Uczą się oni pod okiem profesjonalnych instruktorów z Fundacji Strefa Mocy, z niecierpliwością czekając na moment, aż ich własnoręcznie stworzone maszyny latające wzniosą się wysoko nad sobieszewską plażą…

Tego dnia, tuż pod nieboskłonem, rozstrzygnie się konkurs dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej i jej okolic na najefektowniejszy latawiec przypominający rybę.

Do aktywnego udziału w wydarzeniu zapraszamy każdego chętnego – małego i dużego. Zachęcamy prawdziwych hobbystów i amatorów swobodnego puszczania latawców, pragnących podziwiać na żywo surrealistyczny obraz „fruwających ryby”, piękno lokalnej przyrody, wziąć udział w quizie familijnym, konkursie na poetyckie psoty-wierszoloty, smakować puszystą watę cukrową czy bawić się przy gorących rytmach!

Gdańszczan, turystów i innych marzycieli podniebnych lotów, spragnionych wiatru, muzyki i atmosfery dobrej zabawy, zapraszamy na Wyspę Sobieszewską – miejsce kreatywnego relaksu. Podczas Karnawału moc będzie z nami. Z „Wyspą Skarbów” GAK sezon nad morzem rozpoczniesz fruwająco!

Karnawal_latawcow_FruwajaceRyby_fot.-NATALIA-GRZEBALA18-200x300

PROGRAM

  • QUIZ FAMILIJNY
  • POKAZ LATAWCÓW Z LĄDUJĄCYMI ŁAKOCIAMI… Fundacja Strefa Mocy i BB Kite Buggy, www.fundacjastrefamocy.pl; www.facebook.com/BBKiteBuggy/
  • POKAZ EDUKACYJNY WOPR – Gdańsk: prezentacja udzielania Pierwszej Pomocy, obsługa koła ratunkowego, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z relaksu nad wodą; www.gdanskiewopr.pl/
  • ODPŁYŃ Z WIERSZOLOTEM – konkurs na wiersz nawiązujący swoją tematyką, charakterem do atmosfery nadmorskiej zabawy podczas karnawału!
  • Oficjalne rozstrzygnięcie II KONKURSU „Fruwające ryby” na najciekawsze, własnoręcznie przygotowane prace konstruktorskie unoszące się nad sobieszewską plażą

Konkurs o charakterze lokalnym dedykowany jest mieszkańcom Wyspy Sobieszewskiej i jej okolic, których pragniemy zachęcić do zabawy z kolorami, formą i wyobraźnią… Do zdobycia:

  • I nagroda – 1000 zł
  • II nagroda – 800 zł
  • III nagroda – 500 zł

Dostarczenie kart zgłoszeń – najpóźniej do 23 maja 2016 r. (poniedziałek), do godz. 20.00 na adres wyspaskarbow@gak.gda.pl lub osobiście do naszej siedziby:

Wyspa Skarbów” GAK, ul. Turystyczna 3, Wyspa Sobieszewska

Dołącz do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/220688604966747/

Więcej informacji:

http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/

Miejsce: Wyspa Sobieszewska, plaża (wejście nr 16, skraj ul. Falowej)

Organizator: „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury

Partner: Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu

Nagrody sponsorują: Fundacja Wspólnota Gdańska/Grupa LOTOS

***

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów” poprzez działania artystyczno-edukacyjne wspiera projekt „Chronimy NATURĘ na Wyspie Sobieszewskiej” zainicjowany przez Grupę LOTOS, realizowany w partnerstwie ze Stacją Ornitologiczną MiIZ PAN, Stacją Biologiczną UG, Grupą Badawczą Ptaków Wodnych Kuling oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

Projekt zakłada kompleksowe działania na Wyspie Sobieszewskiej, szczególnie w Rezerwacie Mewia Łacha, w zakresie zachowania naturalnych walorów środowiskowych oraz edukacji ekologicznej, w duchu poszanowania i poznania środowiska naturalnego. Dodatkowo prowadzone są działania informacyjno-edukacyjne skierowane do mieszkańców z terenów Wyspy Sobieszewskiej oraz odwiedzających turystów.

Więcej informacji: http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/o-nas/chronimy-natur; http://odpowiedzialny.lotos.pl/

Oceń