Together Magazyn » Aktualności » PRAWIE 15 000 ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOTANGENS

PRAWIE 15 000 ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOTANGENS

PRAWIE 15 000 ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOTANGENS

W tym miesiącu w ogólnopolskiej akcji Pomoc dla Schronisk, organizowanej co miesiąc przez największy internetowy sklep zoologiczny Krakvet.pl, wygrała gdańska fundacja KOTangens. Fundacja uzyskała tytuł laureata czerwcowej edycji i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 800 złotych.

Wygraliśmy!!!!! Kochani, bardzo Wam dziękujemy za każdy oddany głos, za agitację i wsparcie.” – taki post został zamieszczony na facebook’u Fundacji KOTangens kilka minut po ogłoszeniu wyników.

Pomimo ogromnej radości, członkowie fundacji nie zapomnieli o swoich konkurentach. To co wyróżnia akcję Pomoc dla Schronisk, to zasady fair play jakimi kierują się uczestnicy. Fundacje biorące udział w konkursie, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najważniejsze w tym przedsięwzięciu są zwierzęta.

Bardzo dziękujemy Fundacji Jokot za rywalizację. Wiemy, że fundacja JoKot też bardzo potrzebowała tej wygranej, ponieważ mają równie trudną sytuację. Mamy nadzieję, że wystartują w przyszłym miesiącu. Wszystkich, którzy na nas głosowali w konkursie sklepu Krakvet bardzo prosimy o ponowne głosowanie w lipcu – tym razem na fundację Jokot.”- dodają.

Fundacja KOTangens pomaga kotom wolno żyjącym, swoje działania skupia przede wszystkim na kastracjach kotek i kocurów, a także na stwarzaniu kotom odpowiednich warunków do życia, dokarmianiu ich, leczeniu osobników chorych, szukaniu domów stałych kociętom oraz kotom nie radzącym sobie w środowisku miejskim.

Fundacja nie posiada żadnego zaplecza lokalowego, we własnych mieszkaniach prowadzimy Domy Tymczasowe, w których zwierzęta przygotowywane są do adopcji. Aktualnie pod opieką Fundacji przebywa około 80 kotów dorosłych, 30 kociąt, 2 dorosłe psy oraz 5 szczeniąt. Dodatkowo w domach wolontariuszek oraz w lecznicach przebywa stale (oczywiście rotacyjnie) około 20-30 kotek wolno żyjących, które dochodzą do siebie po zabiegach sterylizacji. ”- mówi Dorota Groth z Fundacji KOTangens.

Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia w sklepie Krakvet.pl najpotrzebniejszych produktów zoologicznych. – „Wybraliśmy głównie mokrą i suchą karmę, również tę specjalistyczną dla kotów po sterylizacji, a także żwirek. Produkty te przeznaczymy dla będących pod naszą opieką ponad 100 kotów, żyjących na co dzień w naszych własnych i zaprzyjaźnionych z nami domach tymczasowych. Nie ukrywamy, że dzięki tej wygranej uda nam się przeznaczyć większe fundusze na leczenie i sterylizację naszych podopiecznych.” – dodaje Dorota Groth.

Nagroda dla Fundacji KOTangens jest rezultatem zaangażowania klientów sklepu, którzy co miesiąc oddają przysługujący im rabat, aby wspomóc organizacje działające na rzecz poprawy życia zwierząt.

Klienci naszego sklepu już od ponad sześciu lat aktywnie angażują się w niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom. Jest to dla nas wyraźny sygnał, że akcje takie jak Pomoc Dla Schronisk, są bardzo potrzebne. Mimo załamań finansowych i gospodarczych ludzie w dalszym ciągu chcą pomagać i dzielić się swoim sercem i pieniędzmi. Niewątpliwym sukcesem akcji jest fakt, że od 2008 roku, wspólnymi siłami, przekazaliśmy prawie milion złotych zwierzętom w schroniskach i organizacjach w całej Polsce. To niesłychanie duża kwota, która z miesiąca na miesiąc wzrasta. Mam nadzieję, że po przekroczeniu miliona, uda nam się osiągnąć drugi, trzeci, czwarty… i tak w nieskończoność! Naszym celem jest niesienie pomocy zwierzętom tak długo, jak to tylko możliwe i wierzymy, że klienci naszego sklepu będą nadal aktywnie wspierać akcję. W opinii Krakvet każde zwierzę zasługuje na troskę i godne życie, a widok szczęśliwego i bezpiecznego zwierzaka wart jest każdych pieniędzy.” – mówi właściciel sklepu Krakvet.pl – Marek Batko.

Oceń