Together Magazyn » Aktualności » Pomysł na urodziny dla dziecka

Pomysł na urodziny dla dziecka

Dla kilku czy kilkunastolatka urodziny są najważniejszym dniem w roku. Jako rodzice staramy się, aby każde kolejne urodziny dziecka były jeszcze bardziej wyjątkowe. Czy jest przepis gwarantujący, że ten dzień będzie niezapomniany? Zapytaliśmy o to osoby, dla których organizacja urodzin dla najmłodszych to codzienność.

Co gwarantuje, że przyjęcie urodzinowe dziecka będzie wyjątkowe?

Zabawa! – odpowiedziały Agata Jakób, kierownik Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World. – Ale musi być ona interesująca, wciągająca, dawać poczucie radości i spełniać oczekiwania. Żeby tak się stało, trzeba zadbać o wiele szczegółów i aspektów przyjęcia. O wybór miejsca, charakter imprezy i jego temat.

Nie można zapomnieć o gościach, torcie, przekąskach – dodaje Agata Bonik, koordynator ds. animacji w Loopy’s. – To detale, które składają się na to, jak dzieci będą wspominać przyjęcie. Jednym dzieciom zależy na tym, aby podczas urodzin po prostu było wesoło i żeby przyszli wszyscy, których zaprosili. Dla innych spełnieniem marzeń są urodziny, w trakcie których będą mogły pokazać swoje zainteresowania i talenty. Wskazują ulubione bajki, gry, filmy i sporty. Chcą być bohaterami przyjęcia o wybranej przez siebie tematyce. Zawsze staramy się to zagwarantować.

W jaki sposób dobrać temat imprezy, żeby wszyscy goście dobrze się bawili?

Ważnym elementem jest „zarażenie” tematem wszystkich gości, dzięki nadaniu zabawom odpowiedniego klimatu i interesującej fabuły. Animacja na urodzinach polega na dosłownym „wrzucaniu” dzieci w wir przygody – a temu żadne dziecko nie odmówi. Scenariusz powinien być elastyczny i uniwersalny. Dzięki temu znajdzie się w nich coś dla chłopców i dziewczynek. Przygotowujemy zabawy, w których mogą sprawdzić się dzieci aktywne fizycznie i te, które do aktywności trzeba zachęcać. W jednych liczy się dokładność, w innych najważniejsza jest szybkość. Sam temat powinien być wybrany przez solenizanta, odpowiadać jego zainteresowaniom i sprawiać mu radość. Rolą animatora jest takie poprowadzenie fabuły, żeby wszystkie dzieci znakomicie się bawiły.

Jak sprawić, żeby Solenizant czuł się wyjątkowo?

Mamy na to kilka sposobów. Animatorzy zawsze podkreślają jego rolę na przyjęciu. Standardem jest mianowanie Solenizanta dowódcą. Czego? To oczywiście zależy od wybranej przygody! Ekipy Superbohaterów, poszukiwaczy skarbu… Każde dziecko może mieć wpływ na przebieg animacji, jednak to Solenizant ma najwięcej do powiedzenia. W miarę możliwości, staramy się podchwytywać jego pomysły, sprawiając w ten sposób, że czuje się wyróżniony i ważny. Czas spędzony w pokoju urodzinowym także jest mocno skoncentrowany na Solenizancie. Zajmuje wyjątkowe miejsce, przyjmuje życzenia, zdmuchuje świeczki na torcie, dostaje upominek od Loopy’s.

Co zatem jest najważniejsze przy organizacji urodzin?

Na podstawie naszych obserwacji możemy stwierdzić, że pomysł i fabuła urodzin są najważniejsze. W Loopy’s mamy dwa rodzaje urodzin: z animacją, czyli zabawą tematyczną prowadzoną przez animatora, oraz bez animacji. Jedne i drugie cieszą się popularnością, dając radość dzieciom. Jednak statystyki pokazują, że dzieci, które w trakcie przyjęcia urodzinowego brały udział w animacji, znacznie częściej powracają i organizują kolejne urodzin w Centrum. Naszym zdaniem to świadczy o tym, że urodziny z animacją są bardziej angażujące, dają więcej satysfakcji i pozostają na dłużej w pamięci.

Oceń