Together Magazyn » Aktualności » Nowy numer Magazynu Together już dostępny!

Nowy numer Magazynu Together już dostępny!

magazyn-together-nr-1
Kliknij na okładkę, aby przeczytać magazyn online

Miło nam zaprezentować styczniowe wydanie Magazynu Together

Jest nam niezwykle miło powitać Was w Nowym Roku na naszych łamach. Korzystając z okazji, chcielibyśmy przekazać Wam najlepsze życzenia – oby ten Nowy Rok oznaczał dla Was nowe, pozytywne otwarcie, pełne nadziei i ambitnych planów na lepsze jutro! Mamy nadzieję, że uda się Wam zamknąć wszystkie zaległe, uciążliwe sprawy i podjąć fascynujące wyzwania. Niekiedy są one bliżej niż się nam wydaje…

Zdarzyło się Wam składać postanowienia noworoczne? Jeśli nie, to na pewno nie raz o nich słyszeliście. W zasadzie każda okazja, by popracować nad pozytywnymi zmianami jest dobra. Jeśli w nowym roku planujecie porzucić szkodliwe nałogi albo być bardziej życzliwi dla innych, to wypada tylko przyklasnąć takim zamierzeniom. Jest tylko jedno małe „ale”. Wiele osób potrzebuje silnego impulsu, żeby radykalnie zmienić własne życie na lepsze. Sama zmiana daty może być zbyt mało motywująca… Niestety, często postanowienia noworoczne – nawet te najbardziej szlachetne i ambitne – okazują się słomianym płomieniem, który przygasa w kolejnych dniach stycznia, lutego, marca… i tak aż do kolejnego nowego roku. A przecież nie musi tak być. Czasami warto spojrzeć na siebie z dystansu, posłuchać życzliwej krytyki albo pokusić się o refleksję, czy zawsze postępujemy tak, jak oczekujemy tego od innych ludzi. Tylko tyle i aż tyle – wcale nie trzeba czekać do nowego roku, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Miniony rok obfitował w spore zmiany na arenie politycznej w naszym kraju. Abstrahując od wielkiej polityki, wielu rodziców czeka na obiecany dodatek rodzinny w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Czy rzeczywiście doczekamy się spełnienia tej obietnicy wyborczej, czy (po raz kolejny) politycy pokusili się o szantaż emocjonalny, traktując temat dzieci jako element walki politycznej? O tym przekonamy się już niebawem. Już teraz wiadomo, że nie do końca będzie można zrealizować ten program pomocy rodzinom – przynajmniej nie w takiej formie jak było to przedstawiane przed wyborami parlamentarnymi. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo wszystko skorzysta z niego część rodzin. Na pewno jest jedna wartość naddana w tej sytuacji – w mediach dużo mówi się o konieczności wspierania rodzin wielodzietnych. Oby nie były to wyłącznie puste słowa.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji, w 2016 roku nie będzie realizowany program wygaszania gimnazjów. Być może w ogóle nie zostanie on wdrożony w życie. Opinie na temat radykalnej reformy edukacji przez nową ekipę rządzącą są podzielone. Jednak coraz częściej się słyszy, że polskiej szkole bardziej jest potrzebna ewolucja niż rewolucja. Takiego zdania jest duża część nauczycieli, rodziców, a nawet i samych uczniów. A zatem być może uda się uzyskać stabilizację, która jest tak bardzo potrzebna polskiej szkole. Ma za to zostać wycofany test sześcioklasisty. Można uznać, że to dobra decyzja. Służył on raczej ocenie nauczycieli niż uczniów, co nie zmienia faktu, że wielu sześcioklasistów podchodziło do niego bardzo poważnie. Zdaniem wielu pedagogów – zbyt poważnie, co wiązało się z dużym (i niepotrzebnym) stresem.

Nowy rok to oczywiście snucie planów na tę bliższą i dalszą przyszłość. O ile warto zawsze nakreślić sobie odpowiednią perspektywę, trzeba pamiętać, że życie samo weryfikuje wiele założeń. Nie można zapominać również o tym, co w życiu najważniejsze – przede wszystkim o rodzinie, która zawsze powinna zajmować najważniejszą pozycję w naszych planach. Nie zawsze trzeba „bujać w obłokach”, by spełniać marzenia najbliższych. Również i my, tak jak w ubiegłym roku, postaramy się, aby Wasze codzienne życie było przyjemniejsze i łatwiejsze. Mamy nadzieję, że lektura naszego magazynu będzie Wam w tym pomocna!

 

Oceń