Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najpopularniejsze dzielnice na deweloperskiej mapie Gdyni

Najpopularniejsze dzielnice na deweloperskiej mapie Gdyni

Gdynia to wyjątkowe miasto na mapie Polski – niegdyś wielka międzywojenna inwestycja, a dziś część prężnie rozwijającej się trójmiejskiej aglomeracji. Nic dziwnego, że buduje się tu dużo. Dziś sprawdzimy, które dzielnice to gorące punkty na deweloperskiej mapie Gdyni.

Redłowo

W rankingu gdyńskich dzielnic przeprowadzonym kilka lat temu przez serwis Otodom bezapelacyjnie zwyciężyło Redłowo. To dzielnica, w której dobrze się mieszka i gdzie swoje siedziby mają zarówno uznane na rynku firmy, jak i start-upy. Oczywiście obok biurowców budują się w tej okolicy również nowe mieszkania. W Gdyni nie ma chyba drugiej tak popularnej nadmorskiej dzielnicy. Słynne kąpielisko i Kępa Redłowska to jej najlepsza reklama. Niestety, jak to często bywa, rozgłos wiąże się nieuchronnie z wysokimi cenami.

Centrum

Jak w każdym mieście tereny położone w centrum cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nabywców – życie jest tam wygodne. Ze śródmieścia łatwo dotrzemy na dworzec kolejowy, a także praktycznie wszędzie szybko dojdziemy. Mieszkanie w centrum wiąże się jednak z koniecznością znoszenia chaosu i pogodzenia się z faktem, że wybór lokali wystawionych na sprzedaż będzie ograniczony. Koszt metra kwadratowego nowych, prestiżowych mieszkań może ponadto przyprawić o zawrót głowy, ponieważ 13 000 złotych to, jak na gdyńskie warunki, istne szaleństwo.

Wzgórze Świętego Maksymiliana

Inną popularną dzielnicą jest Wzgórze Świętego Maksymiliana, które w przeszłości nosiło również imię marszałka Focha oraz komunistycznego działacza Nowotki. Jest to dzielnica polecana ze względu na dobrą komunikację. Znajduje się tu przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej. Na terenie tej lubianej dzielnicy willowej zlokalizowane są też budynki wielorodzinne, w których mieszczą się używane i nowe mieszkania. Gdynia w tym rejonie oferuje wiele wartych uwagi opcji.

Oksywie i Obłuże

Zarówno Oksywie, jak i przyległe Obłuże to ciekawe dzielnice, gdzie powstają nowe mieszkania. Gdynia rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego inwestycje deweloperskie powstają w świeżo zgentryfikowanych dzielnicach, czyli na obszarach, które do niedawna kojarzyły się raczej ze stoczniami czy położoną nieopodal Akademią Marynarki Wojennej. Olbrzymim atutem mieszkania w tym rejonie miasta jest bliskość morza. Osiedlenie się w tej okolicy wiąże się z dużą szansą na to, że kupując mieszkanie, zrobimy świetny interes.

Oceń