Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najpopularniejsze aplikacje wśród młodzieży
photo--dceec

Najpopularniejsze aplikacje wśród młodzieży

Sieci społecznościowe stale się rozwijają. Dawno minęły czasy, gdzie młode osoby spędzały prawie całe dnie poza domem. Z uwagi na obecną sytuację na świecie i postęp technologiczny, praktycznie każdy korzysta z telefonów komórkowych, a ponad 95 procent nastolatków posiada smartfona. Udostępnianie zdjęć i filmów w czasie rzeczywistym to trend, który najbardziej ekscytuje młodych ludzi. Facebook ma trudności z utrzymaniem zaangażowania młodszych użytkowników, mimo że był najpopularniejszą siecią społecznościową na świecie. Oczywiście poniekąd nadal jest, ale jego popularność znacząco spada. Jakie są najpopularniejsze aplikacje wśród młodzieży w obecnych czasach?

TikTok

Jest to jedna z ulubionych aplikacji dla nastolatków, ponieważ pozwala tworzyć śmieszne filmy ze wciągającą treścią. W tej aplikacji produkowane są dziennie miliony krótkich filmów, które są udostępniane na całym świecie i szeroko komentowane przez różnych influencerów posiadających miliony obserwatorów. Aplikacja posiada wiele narzędzi do edycji tj.: filtry muzyczne, efekty wizualne, naklejki i inne. Tematyka tworzenia i oglądania filmów jest zróżnicowana, ale głównie przeważa treść rozrywkowa i informacyjna. Wszystkie filmy wyświetlają się jeden po drugim i niemożliwym jest przejrzenie każdego z nich.

YouTube

YouTube to aplikacja do publikowania dłuższych filmów, najbardziej znana i używana przez nastolatków. Wiele osób, które zostały zachęcone do korzystania z YouTube, zmotywowało się do otwarcia własnego kanału, aby zamieszczać tam wszelkiego rodzaju treści i dodatkowo mieć możliwość, by na nich zarabiać.

W tej aplikacji możesz znaleźć różnego rodzaju filmy, muzykę, transmisje gier wideo, samouczki, wiadomości ze świata i nie tylko. Użytkownicy mogą subskrybować swoje ulubione kanały, aby być na bieżąco z nowymi filmami. Mogą również udostępniać je w swoich sieciach społecznościowych, komentować lub zapisywać na listach odtwarzania.

Instagram

Stał się bardzo popularnym serwisem społecznościowym dla młodych osób w wieku 15 lat i więcej. Użytkownicy w każdej chwili mogą wysyłać prywatne wiadomości, udostępniać filmy, zdjęcia i historie. Kolejnym elementem, który sprawia, że Instagram jest jedną z najbardziej lubianych aplikacji to fakt, że możesz śledzić prywatne profile swoich ulubionych celebrytów i komentować ich materiały. Ponadto użytkownicy mogą skonfigurować swoje konto, aby było publiczne lub prywatne, co wiąże się z udostępnieniem swoich treści tylko dla określonej grupy osób.

Snapchat

Jest to aplikacja preferowana przez wielu nastolatków, ponieważ umożliwia publikowanie zdjęć i filmów w dowolnym momencie. Aplikacja ma bezpośredni dostęp do aparatu, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć zdjęcia i filmy z zabawnymi filtrami oraz efektami, które można natychmiast udostępnić swoim znajomym, którzy są obecni na Snapchacie. Do stworzonych przez siebie materiałów możesz dodać tekst lub pobrać go i zachować na później. Aplikacja jest znana z tego, że można na niej prowadzić anonimowe rozmowy, ponieważ osoby występują, pod postacią awatarów i wybranych wcześniej pseudonimów.

Telegram

Telegram to bezpłatna i pozbawiona reklam aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych. Coś, co niewątpliwie czyni go najchętniej wybieranym miejscem do rozmów, to pełne bezpieczeństwo gwarantowane przez tę markę. Każda wiadomość jest szyfrowana, co zapewnia odpowiednią prywatność. Ponadto Telegram umożliwia przesyłanie dowolnego typu plików, niezależnie od rozmiaru. Niezwykłe jest to, że użytkownik może tworzyć grupy czatu nawet do 200,000 osób, z którymi możesz udostępniać zdjęcia, filmy, animowane naklejki i emotikony.

Tumblr

Tumblr jest bardzo podobny do bloga i Twittera. Tworzy pewnego rodzaju społeczność, w której można wymieniać poglądy na aktualne tematy, a dzięki odpowiednim sekcjom, można kontaktować się z osobami, które posiadają podobne gusta. Użytkownicy mogą tworzyć i śledzić blogi, które może przeglądać każda osoba odwiedzająca Internet. W aplikacji można także udostępniać obrazy, zdjęcia, filmy, gify i nagrania audio.

Twitter

Twitter to miejsce, gdzie można publikować wiadomości o długości do 280 znaków. W swoich publikacjach można umieszczać obrazki, filmy, gify i retweety z innych profili. Na portalu istnieje możliwość segregowania tematów za pomocą hashtagów. Młodzież korzystająca z tej aplikacji może być na bieżąco z wiadomościami od swoich ulubionych gwiazd i artystów muzycznych.

Tinder

Tinder to aplikacja randkowa, która jest bardzo popularna wśród młodych osób. Tinder z założenia jest aplikacją, która ma łączyć ludzi w pary, natomiast jest to świetny sposób, aby poznać nowych znajomych lub zorganizować imprezę z obcymi osobami. Marka oferuje specjalne pakiety, które mają za zadanie zwiększyć skuteczność użytkownika podczas randkowania i poznawania nowych osób. Jest także dostępna funkcja „Boost”, która zwiększa wyświetlanie profilu w okolicy, dzięki czemu użytkownik staje się najbardziej popularną osobą na danym obszarze ograniczającym się do kilku kilometrów.

Spotify

Ta aplikacja jest szeroko wykorzystywana przez młodzież, ponieważ pozwala w prosty sposób słuchać darmowej muzyki i podcastów. Spotify posiada ogromną bibliotekę wszystkich gatunków muzycznych, jakie są dostępne na całym świecie. Ponadto umożliwia tworzenie listy odtwarzania ulubionych utworów i sugeruje nowe muzyczne odkrycia na podstawie preferencji użytkowników.

Wniosek

Zdecydowanie popularność niektórych aplikacji rośnie od kilku lat. Najlepszym tego przykładem jest TikTok, który krótkimi filmikami zdobył serca fanów. Digitalizacja społeczeństwa postępuje a młodzież to pierwszy krok do tego, by świat stał się bardziej innowacyjny. Wiele młodych osób, które spędzają czas w Internecie, poza korzystaniem z platform społecznościowych lubi grać w gry online. Najczęściej wybieranym miejscem przez młodzież jest GG Bet online, które oferuje wiele wspaniałych tytułów, mogących pochwalić się olbrzymim zainteresowaniem. 

Warto być również świadomym tego, jakie zagrożenia niesie za sobą stałe korzystanie z telefonu komórkowego i social mediów. Badania potwierdzają, że młodsze osoby coraz częściej tyją i zaniedbują kontakty z rówieśnikami, które wpływają na zaburzenia w rozwoju.

5/5 – (1 głosów)