Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Mikrodermabrazja – bezpieczna metoda oczyszczania

Mikrodermabrazja – bezpieczna metoda oczyszczania

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Ostatnio na rynku pojawiają się również urządzenia, które zapewniają przeprowadzenie tej metody w warunkach domowych. Sprawdzamy jakie są jej efekty i kto może się na nią zdecydować.

Mikrodermabrazja – opis zabiegu

Mikrodermabrazja polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, w którym o znajdują się obumarłe komórki wypełnione białkiem, co w efekcie daje możliwość dotarcia do skóry właściwej. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy, nakładanej na urządzenie. Ta może być diamentowa, tlenowa, bądź korundowa. Dobiera się ją dostosowując do aktualnych potrzeb cery. Jednak ścieranie powinno być ściśle nadzorowane przez kosmetyczkę, by nie doszło do zaczerwienień i podrażnień skóry. Odpowiednio przeprowadzony zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Komu polecana jest mikrodermabrazja, a kto musi z niej zrezygnować?

Mikrodermabrazja polecana jest szczególnie osobą, które borykają się ze zmianami skórnymi. Mowa tutaj o problemach wywołanych między innymi trądzikiem grudkowym, zaskórnikami, a także bliznami potrądzikowymi. Korzystać z niej mogą również osoby borykające się ze zrogowaceniami, a także suchością naskórka. Co ciekawe jest to również zabieg polecany osobą, u których wystąpiły plamy spowodowane działaniem promieni UV. Mikrodermabrazja jest również dobrym wstępem do zabiegów laserowych takich jak fotoodmładzanie. Mimo iż jest to zabieg bardzo popularny to niestety nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Nie wykonuje się go jeśli u klientki/ klienta stwierdzone zostanie zakażenie wirusowe brodawki, opryszczki, mięczaka zakaźnego, a także zakażenie grzybicze, bądź bakteryjne. Inne przeciwwskazania to: trądzik różowaty, krostkowym oraz ropowiczym. Zrezygnować z mikrodermabrazji muszą również osoby zmagające się z nowotworem skóry, znamionami, łuszczycą, bliznowcami, czy naczyniakami jamistymi. Warto zaznaczyć, że wbrew powszechnej opinii przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu nie jest ciąża.

Mikrodermabrazja – jakie daje efekty

Na samym początku należy zaznaczyć, że mikrodermabrazja jest zabiegiem, który należy wykonywać w seriach. Kosmetyczka już przy pierwszej wizycie np. w http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/ ustali cały cykl zabiegów. Warto zastosować się do jej wytycznych, ponieważ tylko regularne przeprowadzanie zabiegów może przynieść upragnione efekty. Należeć do nich będą: zwiększenie elastyczności skóry, poprawa jej kolorytu, zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników, spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry, zmniejszenie łojotoku, a także ogólne odświeżenie i odmłodzenie skóry.

Oceń