Together Magazyn » Aktualności » Miasto ogród w Gdyni, czyli osiedle Wiczlino-Ogród

Miasto ogród w Gdyni, czyli osiedle Wiczlino-Ogród

Otoczone zielenią dziedzińców budynki o spadzistych dachach i dużych tarasach oraz starannie przemyślana przestrzeń publiczna z główną ulicą tętniącą życiem i przyjaznymi miejscami rekreacji – to charakterystyczny obraz Wiczlina-Ogrodu.

Koncepcja najmłodszego osiedla realizowanego przez Grupę Inwestycyjną Hossa na terenie Gdyni-Zachód nie ogranicza się jedynie do budownictwa mieszkaniowego. Równolegle powstają zaplecze usługowo-handlowe, placówki edukacyjne oraz infrastruktura techniczna i drogowa. Inwestycja – realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – wpisuje się w plan całej dzielnicy.

Połączenie miejskich udogodnień i bliskość przyrody zapewniają mieszkańcom optymalne warunki życia w zdrowiu, spokoju i harmonii. Wiczlino-Ogród w pełni korzysta z miejskiej infrastruktury. Wśród licznych sklepów i lokali usługowych, skupionych wzdłuż głównej ulicy Filipkowskiego, znajduje się m.in.: salon urody, piekarnia, kwiaciarnia, punkt pocztowy, sklep z ekologiczną żywnością, a także klubokawiarnia. W najbliższej okolicy jest też kilka marketów, przychodnie i gabinety lekarskie, przedszkola oraz szkoła.

Osiedle Wiczlino-Ogród jest bardzo dobrze skomunikowane. Dogodny dojazd do centrum Gdyni zapewniają zmodernizowana ulica Chwarznieńska oraz ulica Wiczlińska – prowadząca w stronę węzła przesiadkowego Karwiny. Bliskość obwodnicy stwarza mieszkańcom możliwość szybkiego przemieszczania w obrębie Trójmiasta. Bezpośrednio przy osiedlu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, przy którym zatrzymują się autobusy siedmiu linii. Do śródmieścia Gdyni z Wiczlina-Ogród można dotrzeć autobusem w kilkanaście minut.

W bliskim sąsiedztwie Wiczlina-Ogród, przy ulicy Wiczlińskiej 93, znajduje się nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 37 oraz publiczne Przedszkole nr 53. Obiekt przeszedł w 2015 roku generalny remont i rozbudowę. Poza tym na terenie dzielnicy zlokalizowano liczne punkty przedszkolne i przedszkola niepubliczne, a na samym osiedlu funkcjonują klub dziecięcy i żłobek.

Kreatywne zajęcia organizuje tu osiedlowa klubokawiarnia, która w swoim bogatym programie oferuje warsztaty ceramiczne, szycia, gotowania dla dzieci i dorosłych, a wszystko to oczywiście w towarzystwie pysznej kawy i ciasta. Naprzeciwko osiedla powstanie nowa szkoła z salą gimnastyczną i kompleksem boisk, która przyjmie około 400 uczniów. Szkoła ma być nowoczesna i ekonomiczna, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i najnowszych technologii.

Na terenie Wiczlina-Ogrodu znajduje się duży i nowoczesny teren rekreacyjny, z placem zabaw, tyrolką i boiskiem do streetballa. Teren jest regularnie modernizowany przez Hossę, posiada m.in. zadaszenie dla wózków i rowerków oraz okazałą zieleń, przy tym został funkcjonalnie połączony ze strefą usługową osiedla.

Odpowiedzialność społeczna inwestora – Grupy Inwestycyjnej Hossa – sięga dalej niż zapewnienie optymalnych warunków mieszkańców osiedla, nie stroniąc od tematów pozornie obcych, takich jak ochrona środowiska. Wyrazem tej odpowiedzialności jest współpraca z Miejskim Ogrodem Zoologicznym Wybrzeża w Gdańsku-Oliwie. Symbolem wspólnych działań dwóch ogrodów stała się żyrafa Ludek. Zwierzę, ku uciesze najmłodszych, pojawia się w symbolicznej formie na terenie osiedla.

Wiczlino-Ogród stwarza idealne warunki do życia dla rodzin, osób nowoczesnych i aktywnych. Do popularności Wiczlina-Ogrodu przyczynia się bogata i różnorodna oferta mieszkań o optymalnych metrażach, z dużymi przeszkleniami zapewniającymi dobre nasłonecznienie, przestronnymi balkonami i tarasami. Budynki posiadają estetycznie zaaranżowane części wspólne i są otoczone starannie zagospodarowaną zielenią oraz kameralnymi miejscami rekreacji. Bardzo atrakcyjne ceny mieszkań w relacji do jakości oferowanej w Wiczlinie-Ogród powodują, że osiedle prężnie się rozrasta i cieszy się coraz większą sympatią i zainteresowaniem mieszkańców.

Oceń