Together Magazyn » Dom » Materac 160×200 – czym kierować się przy wyborze?
zdjecie publikacja 44779 togethermagazyn.pl

Materac 160×200 – czym kierować się przy wyborze?

Szybkie tempo życie i nadmierny stres powodują, że wiele osób ma problemy ze snem. Po dniu pełnym wrażeń trudno jest odprężyć się i zasnąć. W takim wypadku pomocny może okazać się prawidłowo dobrany materac. Na odpowiednim podłożu Twoje ciało szybko się zrelaksuje, co korzystnie wpłynie na jakość snu.

Obecnie dużą popularnością cieszą się materace o wymiarach 160×200. Są one chętnie wybierane zarówno przez singli, jak i przez osoby, które śpią z partnerem. Na takiej powierzchni wygodnie ułożysz się do snu i bez problemu zaśniesz w ulubionej pozycji. Najlepszy materac 160×200 – jak go wybrać? Podpowiadamy!

Jak dobrać twardość materaca 160×200 do swoich potrzeb?

Twardość materaca to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Od tego parametru w dużej mierze będą zależały Twoje odczucia w trakcie snu. W ofercie znajdziesz materace 160×200:

  • miękkie – H1,
  • średnio twarde – H2,
  • twarde – H3,
  • bardzo twarde H4.

Stopień twardości materaca 160×200 powinien być dopasowany do wagi i budowy ciała użytkownika. Miękkie podłoża będą idealnym wyborem dla osób szczupłych i drobnych. Natomiast materace twarde i bardzo twarde dobrze sprawdzą się w przypadku osób o większej masie ciała lub takich, które mają problemy z kręgosłupem.

Preferencje w zakresie twardości materaca 160×200 często są uzależnione także od indywidualnych potrzeb danego użytkownika. Niektóre osoby lubią spać na miękkim materacu, który delikatnie otula ciało w trakcie snu, podczas gdy inne wolą twardsze podparcie umożliwiające wygodną zmianę pozycji.

Materac 160×200 – piankowy czy sprężynowy?

Materace o wymiarach 160×200 mogą składać się z elastycznej pianki, systemu sprężyn lub warstwy lateksu. Każdy z wymienionych materiałów ma nieco inne właściwości. Materace piankowe zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, zapamiętują kształt użytkownika i wyraźnie poprawiają komfort termiczny podczas snu. Modele sprężynowe niwelują drgania i naciski, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku par z dużą różnicą wagową. Natomiast materace lateksowe to idealny wybór dla alergików, ponieważ zapewniają wysoką higienę snu i są łatwe do utrzymania w czystości.

Materace piankowe, sprężynowe i lateksowe o wymiarach 160×200 mogą składać się z kilku warstw, które doskonale się wzajemnie uzupełniają. Dobrej jakości modele są również wyposażone w zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Pokrowce mają właściwości chłodzące lub antyalergiczne, co bardzo korzystnie wpływa na komfort snu. Przed zamówieniem konkretnego modelu warto także sprawdzić jego wysokość. Niski materac to idealny wybór do pokoju nastolatka, a wysoki będzie wspaniale prezentował się w dużej i przestronnej sypialni.

Materac 160×200 od renomowanego producenta to gwarancja spokojnego i zdrowego snu. Dobrej jakości modele są trwałe, nie odkształcają się i zapewniają odpowiedni komfort przez wiele lat. W wyborze optymalnego modelu mogą pomóc Ci doświadczeni sprzedawcy ze sklepu Sweetsen.pl. Jest to miejsce, w którym znajdziesz bogatą ofertę wysokiej jakości materacy od polskiego producenta.

5/5 – (1 głosów)