Together Magazyn » Styl życia » Magazyn Together. Pomagamy – informujemy – radzimy

Magazyn Together. Pomagamy – informujemy – radzimy

Jesteśmy nowoczesnym medium, które ma nie tylko informować, ale również, a może przede wszystkim, służyć poradą i pomocą naszym Czytelnikom. Rozumiemy, że istnieją w życiu chwile, w których każdy może potrzebować wsparcia. Oczywiście nie jesteśmy w stanie podać gotowych rozwiązań dla każdej problematycznej sytuacji. Tego nikt nie potrafi… Możemy jednak sprawić, by rozstrzyganie życiowych dylematów stało się łatwiejsze. Wierzymy, że z każdej sytuacji, nawet najbardziej zagmatwanej, można znaleźć korzystne wyjście.

Doskonale wiemy, że wychowywanie dziecka to piękna, ale bardzo trudna powinność. Dzieci w każdym wieku wymagają wyjątkowej opieki, uwagi i zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa. Z tego względu na szczególne wsparcie zasługują rodzice. Realizacja życiowego celu, jakim jest zagwarantowanie szczęśliwego dzieciństwa, to klucz do przyszłego rozwoju każdego człowieka. Dlatego będziemy wspierać rodziców w spełnieniu tego założenia. Wiadomo, że okres dzieciństwa wiąże się nie tylko z beztroską zabawą, ale również i problemami – chorobami, dostępem do specjalistów, kłopotami natury psychologicznej czy społecznej. Będziemy podsuwać rozwiązania tych problemów, aby Wasze dziecko czuło się spokojne i bezpieczne. To nasz wspólny cel.

Problemy życia codziennego obejmują również załatwianie spraw urzędowych czy związanych z mieszkaniem. Już teraz zachęcamy do śledzenia naszego magazynu. Będziemy w nim publikować porady odnoszące się do różnych kwestii formalnych, a także praktyczne wskazówki dotyczące podjęcia odpowiednich działań. Każdy ma prawo się czuć zagubiony w świecie urzędowej biurokracji i tylko niewiele osób może się pochwalić biegłą znajomość różnego rodzaju przepisów. Chcemy to jednak zmienić, tak aby wizyta w urzędzie nie musiała się kojarzyć wyłącznie ze stresującym przeżyciem. Nasi specjaliści wskażą Wam wiele pomocnych rozwiązań. Doradzimy również naszym Czytelnikom w ważnych życiowych wyborach, takich jak kupno mieszkania, działki budowlanej czy domu.

Problem bezrobocia może być szczególnie dotkliwy dla osób, które utrzymują ze swoich zarobków całe rodziny. Utrata pracy bywa sytuacją, która wywołuje trwałe szkody, nie tylko materialne. Naszym celem jest podsunięcie tym osobom pomocnych rozwiązań, dzięki którym uporanie się z tą trudną sytuacją będzie łatwiejsze. Pomożemy, jak napisać dobre aplikacje i wskażemy, gdzie można szukać najlepszych ofert pracodawców. Ponieważ kluczową kwestią jest aktywizowanie osób bezrobotnych, również w tym zakresie postaramy się o wsparcie.

Chociaż realia wolnego rynku cechują się swobodą konkurencji różnych podmiotów gospodarczych, niekiedy niełatwo można znaleźć fachową pomoc w zakresie usług. Naszym zadaniem będzie zasugerowanie, które spośród tysięcy firm zasługują na Wasze zaufanie. Podpowiemy i doradzimy, jak znaleźć odpowiedniego specjalistę. Rodziny z dziećmi często poszukują odpowiednich miejsc, gdzie można komfortowo zrobić zakupy, zjeść posiłek albo wspólnie się zrelaksować. Wskażemy Wam takie miejsca. Poinformujemy Was również o najbliższych imprezach w Trójmieście i zamieścimy relacje z najważniejszych wydarzeń.

Ponieważ zwracamy dużą uwagę na kwestie zdrowotne, będziemy Was informować o dostępie do opieki zdrowotnej oraz o prawach pacjentów, również tych najmłodszych. Zamieścimy praktyczne informacje dotyczące adresów poszczególnych placówek, wraz z godzinami ich pracy i wskazaniem możliwości kontaktu. Wiele osób z pewnością zainteresują informacje na temat diety i właściwych nawyków żywieniowych. Będziemy publikowali porady specjalistów, którzy wskażą, jak optymalnie można dbać o zdrowie. Propagujemy również zachowania prozdrowotne i zachęcamy do rodzinnej aktywności. Na naszych łamach zamieścimy opisy imprez sportowych oraz obiektów, na których można uprawiać różne dyscypliny sportu.

Nie będziemy również unikać kontrowersyjnych tematów, które są czasami pomijane w mediach. Chcemy służyć radą w trudnych sprawach społecznych. Będziemy też stanowczo reagować wobec tak negatywnych postaw, jak nietolerancja, dyskryminacja z różnych powodów czy brak równouprawnienia. Zwrócimy uwagę na prawa dziecka i rodzin z dziećmi. Każdy człowiek ma prawo do poszanowania własnej godności – mamy zamiar o tym tak długo przypominać, jak będzie potrzeba.

Chcemy, by wszystkim nam żyło się lepiej w Trójmieście i gorąco wierzymy, że jest to możliwe. Serdecznie zachęcamy do lektury naszego magazynu, wierząc że będzie ona przyjemna i pożyteczna!

Oceń