Together Magazyn » Styl życia » Jak zarabiać na kryptowalutach w 2023 roku?
zobacz jak zarabiać na kryptowalutach

Jak zarabiać na kryptowalutach w 2023 roku?

W tym artykule podpowiadamy jak skutecznie zarabiać na kryptowalutach w 2023 roku. Warto przy tym wspomnieć, że kryptowaluty można wykorzystać na przykład do wpłacenia depozytu w Vulkan Vegas kasyno. Sprawdźmy zatem, jak możemy zarobić na kryptowalutach. Poniżej prezentujemy kilka metod.

Staking

Potencjał stakingu w zakresie pasywnego dochodu w 2023 roku sprawia, że ​​jest to jeden z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowalut.

Jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i walidacji transakcji w sieciach typu proof-of-stake, staking jest istotną częścią ekosystemu blockchain. Staking to praktyka polegająca na utrzymywaniu niedostępnych tokenów przez określony czas w celu wspierania płynnego i wydajnego działania tych sieci. Cardano i Ethereum to dwie z najbardziej znanych obecnie dostępnych sieci do stakingu.

Staking tworzy silną zachętę, ponieważ w tym czasie posiadacze zablokowanych tokenów mogą zarobić odsetki. Może to być trudne i czasochłonne, ponieważ sprawdzanie poprawności transakcji na tych platformach często wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu lub przestrzegania określonych okresów blokady.

Istnieją jednak łatwiejsze opcje, takie jak platformy do obstawiania kryptowalut jak eToro, które umożliwiają obstawianie tokenów bez martwienia się o okresy blokady lub minima. Jeśli dopiero zaczynasz obstawiać i nie czujesz się komfortowo, ryzykując swoje pieniądze na skomplikowane procedury, to eToro jest miejscem dla Ciebie.

Jednak nie musisz ryzykować swoich monet, aby uzyskać stały dochód pasywny. Zarabianie odsetek na kryptowalutach działa tak samo, jak tradycyjne oprocentowane konto bankowe.

Konta te są porównywalne z konwencjonalnymi kontami bankowymi, ponieważ możesz zdeponować tokeny kryptograficzne i zarabiać na nich, w przeciwieństwie do innych alternatyw inwestycyjnych.

Każdy, od nowicjuszy kryptowalut po doświadczonych inwestorów, może skorzystać z długoterminowego potencjału wzrostu rachunków kryptograficznych. Są proste i niosą ze sobą niewielkie niebezpieczeństwo.

Hodling

Jest to najlepsza strategia dla inwestorów bitcoinowych, aby zyskać na kryptowalutach w 2023 roku i później. Wszystko, czego potrzeba, to długoterminowa inwestycja trwająca co najmniej pięć lat w kryptowalutę.

Trzymanie swoich monet dopóki nie będą warte więcej, jest powszechną praktyką wśród inwestorów kryptowalutowych. Podstawową ideą tego podejścia jest skupienie się na długoterminowych trendach cenowych. W przeciwieństwie do dokonywania transakcji spekulacyjnych lub próbowania pomiaru czasu na rynku, Hodlerzy kupują monetę i trzymają ją przez kilka lat.

Wiele kryptowalut odnotowało znaczne zyski w dłuższej perspektywie, więc ta taktyka może okazać się opłacalna. Na przykład wartość Bitcoina wzrosła o tysiące procent od jego narodzin, a innych popularnych kryptowalut, takich jak Ethereum i Dogecoin, wzrosła o setki procent.

Na dłuższą metę cierpliwi inwestorzy, którzy posiadają samokontrolę i powstrzymują się od sprzedaży swoich kryptowalut, mogą odnieść znaczne korzyści. Proces Hodlingu jest prosty, zwłaszcza teraz, gdy jest tak wiele różnych kryptowalut do wyboru.

Znalezienie niezawodnej giełdy kryptowalut ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania inwestycji w bitcoiny. Określenie, która platforma zapewni najlepsze długoterminowe wsparcie dla celów Hodlingu, może być trudne, biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych możliwości.

Airdrop

Miłośnicy kryptowalut mogą bardzo skorzystać na Airdrop, ponieważ pozwala im to na zdobywanie tokenów bez ponoszenia żadnych kosztów. Uczestnicząc w zrzucie, konsumenci nie są zobowiązani do dokonywania jakichkolwiek inwestycji początkowych. Zamiast tego możesz zdobyć tokeny.

Ponadto Airdropy są często wykorzystywane przez nowe projekty jako kluczowa technika dystrybucji ich tokenów na rynek. Ponieważ te projekty zwykle nie debiutują na tradycyjnej giełdzie ani nie przeprowadzają przedsprzedaży, muszą znaleźć alternatywne sposoby promowania zainteresowania i wykorzystania swoich tokenów. Dzięki kampanii Airdrop projekty mogą szybko zwiększyć bazę użytkowników i zainteresowanie swoją ofertą, rozdając tokeny za darmo.

Wartość wielu monet zrzutów gwałtownie wzrosła, zmieniając ich wczesnych sponsorów w milionerów. Na przykład Bitcoin Cash jest obecnie jedną z kryptowalut odnoszących największe sukcesy na rynku i był dystrybuowany jako darmowy Airdrop wśród posiadaczy Bitcoinów.

W związku z tym oczywiste jest, że Airdropy mogą być dla fanów kryptowalut bardzo skutecznym sposobem inwestowania w 2023 roku i uczestniczenia w nowych inicjatywach bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Niezależnie od tego, czy szukasz kolejnej dużej inwestycji, czy po prostu ciekawi Cię świat handlu kryptowalutami, z pewnością czeka na Ciebie wiele intrygujących okazji poprzez zrzuty.

Pasywny zarobek

W 2023 roku wydobywanie kryptowaluty na własnej platformie wydobywczej będzie najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy na kryptowalutach. W końcu pozwala to prowadzić operacje wydobywcze w dowolny sposób i zarabiać na zwrotach z wydobycia bez pośredników. Chociaż łatwo zrozumieć, dlaczego byłoby to atrakcyjne, to istnieje jednak wiele negatywów, które należy wziąć pod uwagę.

  • Na początek rozpoczęcie pracy z platformą wymaga znacznego zaangażowania finansowego i wiedzy technicznej, którą nie każdy ma. Twoje zarobki mogą również ucierpieć, ponieważ będziesz odpowiedzialny za dużą część utrzymania i modernizacji swojej firmy wydobywczej.
  • Alternatywnie możesz zainwestować w pasywne protokoły, które będą wydobywać kryptowaluty w Twoim imieniu w zamian za wypłatę dywidendy. Te metody zwykle wymagają mniejszych inwestycji niż to, co musiałby zrobić pojedynczy górnik, aby zacząć widzieć zwrot za wydobycie.
  • Ponadto każdy może rozpocząć inwestowanie w protokoły bez wcześniejszej wiedzy technicznej, ponieważ podstawowy algorytm jest dostępny jako oprogramowanie typu open source.

Podsumowując, istnieje kilka praktycznych sposobów generowania kryptowaluty, czy to poprzez aktywne wydobywanie, czy też wykorzystanie mocy obliczeniowej poprzez protokoły pasywne.

5/5 – (1 głosów)