Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak rozpocząć przygodę z pokerem online?

Jak rozpocząć przygodę z pokerem online?

Zapewne wiele osób przynajmniej raz w życiu grało ze znajomymi w pokera. Jest to dla wielu osób świetna forma rozrywki. Co powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z pokerem? Co jest głównym celem rozgrywki w pokera? W jaki sposób wyglądają najpopularniejsze układy kart? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. Poker zasady – Co należy wiedzieć. Czytaj dalej.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem rozgrywki?

Rozgrywka pokera online niczym nie różni się od tego w formie tradycyjnej. Zamiast przesiadywać przed prawdziwym stołem, znajdujemy się przed ekranem komputera. Każdy z uczestników posiada ograniczoną ilość pieniędzy, którą wprowadza się do gry. Co każde rozdanie gracze wnoszą do puli tzw. „małego blinda” i „dużego blinda”, a później następuje licytacja. Wygrywa uczestnik, który wylicytuje spośród pozostałych największą kwotę i nie zostanie sprawdzony. Co, jeśli jednak dojdzie do sprawdzenia? Wówczas wygrywa gracz, który posiada najsilniejszy układ kart, o którym więcej powiemy w dalszej części artykułu.

Jaki jest cel gry?

Poker online nie należy do najbardziej skomplikowanych gier. Głównym celem rozgrywki jest uzyskanie możliwie najmocniejszego układu kart. Rywalizujący pomiędzy sobą gracze na końcu danej tury odsłaniają swoje karty i porównują poszczególne układy. Najsilniejszy z nich wygrywa i zgarnia całą pulę. Pomimo tego, że poker online jest dość łatwy, to warto pamiętać o podstawowych poradach dla początkujących, które warto wziąć sobie do serca, jeśli zaczynamy swoją owocną przygodę z królewską grą. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://pokertexas.net/podstawowe-porady-dla-poczatkujacych-pokerzystow/.

Jak wygląda tabela układów kart?

W pokerze online najważniejszą kwestią jest znajomość układów kart, bowiem im jest on mocniejszy, tym większe prawdopodobieństwo zwycięstwa. W praktyce wygląda to następująco (od najsłabszego do najmocniejszego):

– wysoka karta: brak układu

– para: dwie takie same karty

– dwie pary: dwie pary identycznych kart

– trójka: trzy takie same karty

– strit: 5 kolejnych kart o dowolnym kolorze

– kolor: 5 kart o tym samym kolorze

– full: para i trójka w jednym układzie

– kareta: 4 takie same karty

– poker: połączenie koloru i strita, w ręce znajduje się 5 kolejnych kart o tym samym kolorze

– poker królewski: składa się z kart od 10 do Asa. Jest to najsilniejszy ze wszystkich układów.

Posiadając te podstawowe informacje na temat pokera online możemy cieszyć się tą świetną grą, zasiadając wygodnie przed laptopem lub innym urządzeniem elektronicznym, a konieczny okaże się jedynie stały dostęp do Internetu. 

Oceń