Together Magazyn » Aktualności » HACKER:SPACE Trójmiasto otwarty!

HACKER:SPACE Trójmiasto otwarty!

Społeczności skupione wokół hackerspace’ów stanowią na całym świecie trzon w procesie rozwoju nowych technologii. To właśnie w tych miejscach programiści, osoby zainteresowane nowymi technologiami i startupowcy spotykają się, by dyskutować o innowacyjnych rozwiązaniach, ale przede wszystkim tworzyć je i wdrażać.

Trójmiasto jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstaje tego typu przestrzeń. Do tej pory swoje liczne społeczności zbudowały wokół siebie hackerspace w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Teraz przyszedł czas na Polskę północną.

CS_2

Otwarcie, które nastąpiło 2 licpca br., było bardzo huczne. Z tej okazji Fundacja CODE:ME, która powołała trójmiejski Hacker:space do życia, przygotowała liczne atrakcje i możliwości zetknięcia sie z technologiami, które będą w tym miejscu rozwijane. Podczas dwóch dni odbyło sie 12 bezpłatnych, całodziennych warsztatów wprowadzających do świata programowania i budowy innowacyjnych prototypów urządzeń. Ponad 200 osób miało okazje uczyć się takich technologii jak Java, JavaScript, PHP, HTML/CSS, Python, C# i .Net, tworzyć urządzenia oparte o mikrokontrolery Arduino i Genuino 101, wytwarzać gry z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości czy budować programowalne roboty z wykorzystaniem LEGO Mindstorm.

Wyjątkowe wydarzenie, nie tylko bezpłatne, ale i na prawdę na wysokim poziomie. Warsztaty, w których brałam udział, utwierdziły mnie, że programowanie jest czymś co chcę robić, mówi jedna z uczestniczek wydarzenia. Czekam z niecierpliwością na to, co będzie się działo w ramach Hacker:space Trójmiasto, dodaje.

HACKER:SPACE Trójmiasto będzie przestrzenią otwartą dla każdego pasjonata nowych technologii, zarówno dla tych dopiero zaczynających, jak i specjalistów. Stanie się także miejscem spotkań lokalnych grup promujących nowe technologie. To tutaj odbywać będą się warsztaty, networking i wymiana doświadczeń. Celem Hacker:space’a jest tworzenie zaawansowanych projektów, które będą mogły ewoluować i przeradzać się w prawdziwe biznesy. Ten obszar będą wspierać także spotkania z doświadczonymi trenerami i przedsiębiorcami, którzy specjalizują się na polu Internet of Things.

Realizację powyższych celów będą wspierać także uznane marki, m.in. IBM, Microsoft, Amazon czy Intel, ale także instytucje otoczenia biznesu, jak Inkubator Starter czy uczelnie wyższe, w tym Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Potwierdziły one już chęć wsparcia swoimi specjalistami, ale także oprogramowaniem i sprzętem.

Hacker:space Trójmiasto ma łączyć ludzi pełnych pasji do tworzenia nowych technologii. Ma zapewniać możliwości ich realizacji i sprzyjać komfortowym miejscem do pracy. To miejsce, którego już od dawna brakowało na mapie pomorskiego ekosystemu. Teraz możemy skupić się na jego rozwoju, mówi Marcin Młyński, prezes Fundacji CODE:ME

Hacker:space Trójmiasto za swoją siedzibę obrał Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, przy ul. Lęborskiej 3B. To tutaj będą odbywały się wszystkie spotkania, warsztaty i hackathony.

Jak zapewniają organizatorzy, już niebawem zorganizowane zostaną kolejne szkolenia i możliwości rozwoju technologicznych kompetencji. Warto śledzić więc stronę www.codeme.pl/hackerspace i przyglądać się poczynaniom młodego trójmiejskiego Hacker:space’a, bo możliwości, jakimi dysponuje, są istotnie imponujące.

Kontakt:

Email: kontakt@codeme.pl

Tel. +48 724 379 836

Fundacja CODE:ME

80-386 Gdańsk, ul. Lęborska 3B

www.codeme.pl

http://www.facebook.com/FundacjaCODEME

http://www.twitter.com/fundacjacodeme

Fundacja CODE:ME promuje naukę programowania od podstaw oraz poszerzanie swoich kompetencji technologicznych. W ramach swoich działań, organizuje kursy i warsztaty programowania, prowadzi spotkania z ekspertami oraz wspiera lokalne inicjatywy związane z nowymi technologiami.
Fundacja CODE:ME jest inicjatorem i twórcą HACKER:SPACE Trójmiasto, otwartej przestrzeni dedykowanej entuzjastom najnowszych technologii. W niej początkujący pasjonaci będą mieli szansę spotkać prawdziwych ekspertów, a doświadczeni programiści zespoły pełne energii i świeżych pomysłów. 

Oceń