Together Magazyn » Aktualności » Grzejnik w pokoju dziecka – jak wybrać ten najlepszy?
Grzejnik w pokoju dziecięcym

Grzejnik w pokoju dziecka – jak wybrać ten najlepszy?

Grzejnik w pokoju dziecięcym powinien emitować łagodne ciepło, dbając przy tym o powietrze z odpowiednią wilgotnością, w którym nie zachodzi cyrkulacja kurzu. Dzięki blokadzie termostatu nasza pociecha nie zmieni ustawień urządzenia, a zaokrąglone kształty zminimalizują ryzyko urazów.

Grzejniki, które instalujemy w pokojach dzieci powinny ogrzewać za pomocą elementu grzewczego z aluminium lub żeliwa i oleistego płynu (fluidu) grzewczego. Dzięki temu ich działanie wpłynie na brak w powietrzu kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka.

Bez szkodliwego kurzu

Nowoczesne grzejniki Atlantic Polska nie powodują spalania kurzu i są dodatkowo wyposażone w system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu, a także ich osiadaniu z najbliższym otoczeniu urządzenia. Dlatego też są szczególnie zalecane w przypadku dzieci, które mają problemy z drogami oddechowymi, cierpiącymi na astmę oskrzelową, alergię na kurz, katar sienny czy zapalenie zatok przynosowych.

Odpowiednie nawilżenie

Warto wiedzieć, że nawilżenie powietrza w pokoju dziecka powinno wynosić 40-60% wilgotności. Niestety, powietrze zbyt suche, szczególnie w przypadku noworodków i niemowląt, może prowadzić do infekcji dróg oddechowych, drapania w gardle, swędzenia oczu i wysuszenia błony śluzowej nosa. Z tego właśnie powodu w pokojach najmłodszych powinny być zainstalowane grzejniki, które nie wysuszają powietrza, Jednak zbyt wysoka wilgotność również nie jest pożądana, gdyż sprzyja rozwijaniu się roztoczy.

Grzejnik w pokoju dziecka

Łagodne ciepło

Odczuwanie łagodności ciepła związane jest z jakością promieniowania danego urządzenia, które powinno odpowiadać ciepłu emitowanemu przez człowieka. Energia zmagazynowana wewnątrz elementu grzewczego, powinna być uwalniana do otoczenia stopniowo. Przekazywanie ciepła w sposób łagodny i długi jest możliwy dzięki dużej powierzchni emisji ciepła, niskiej temperaturze płyty przedniej i możliwie trwałej emisji.

Bezpieczny kształt

Jednak w przypadku dziecięcych pokojów istotny jest nie tylko sposób ogrzewania, ale też budowa grzejnika, dlatego warto, by miał on odpowiedni kształt. Płaska i cienka budowa urządzenia, a zwłaszcza zaokrąglone brzegi, chroni dziecko przed ostrymi krawędziami oraz odstającymi elementami i powierzchniami. Mogłyby one powodować urazy mechaniczne ciała, takie jak uderzenia, otarcia, potłuczenia, zadrapania czy nawet rany otwarte skóry.

Blokada ustawień termostatu

Nowoczesne grzejniki mają funkcję blokady ustawień termostatu, która eliminuje możliwość ingerencji dziecka w uprzednio nastawioną wartość temperatury. Daje nam ona pewność, że podczas zabawy, nasza pociecha nie przestawi sama temperatury urządzenia.

Podsumowując: wybierając grzejnik do pokoju dziecięcego, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które zapewnią najmłodszym zdrowie, komfort i bezpieczeństwo.

Oceń