Together Magazyn » Styl życia » GRY TYPU “CRASH” PRZYSZŁOŚCIĄ STRON ROZRYWKOWYCH?
gra hazardowa na smartfonie

GRY TYPU “CRASH” PRZYSZŁOŚCIĄ STRON ROZRYWKOWYCH?

Gry “crash” podbijają rynek. Przyczyną tego jest fakt, że to rozrywka tak samo dla doświadczonych graczy, którzy cenią ryzyko i dreszczyk emocji, jak i dla nowicjuszy, szukających ciekawych doznań. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w dalszej przyszłości taka forma rozrywki przetrwa, ale pewnym jest, że w najbliższym czasie – na pewno, wszak ten model wirtualnej zabawy podbija serca coraz większej ilości graczy

Crush gambling 

Chodzi o format, w którym gracze w trybie online stawiają zakłady na to, w jak szybkim czasie wzrośnie kurs wygranej lub też – ile wyniesie maksymalny kurs wzrostu przed załamaniem. Jak wyjaśniają użytkownicy platformy BetOnRed, w grach tego typu kurs wzrasta stopniowo, z kolei gracze mają określony czas na to, by złożyć zakład. W chwili, gdy kurs osiąga szczytowy punkt (czym właśnie jest – “crash”) wszyscy gracze, którzy złożyli zakład, tracą swoje środki. Natomiast ci, którzy postawili zakład w czasie, gdy jeszcze się nie zakończył, wygrywają. Wielkość wygranej uzależniony jest od kursu, z jakim klienci zdecydowali się opuścić grę. 

Popularność formatu

Gry tego typu podbijają rynek dzięki temu, że to prosta rozrywka, najczęściej oparta na świetnej grafice i banalnych zasadach. Ich dodatkową zaletą jest możliwość komunikowania się w trakcie rozgrywek z innymi graczami. To z pewnością propozycja dla fanów innowacyjnych gier hazardowych, oferujących szanse na wygranie dużej sumy pieniędzy. Technologia ta bowiem jest odejściem od klasycznych gier kasynowych (jak gry stołowe czy ruletka) i zwróceniem się ku potrzebom młodszych pokoleń graczy. Stąd myślenie, że gry tego typu zdominują kasyna przyszłości. Czy tak się stanie? Nie wiemy.

złote kości do gry

żródło: https://pl.pinterest.com/pin/332422016278093338/

Przykłady gier typu “crash”

W ofercie Rabona znajdują się na przykład gry o tematyce sportowej, opartej na elementach modelu “crash”. Są to m.in. Football Crash, gdzie zadaniem graczy jest obstawienie wyników meczy różnych drużyn. Wyniki te losuje się właśnie zgodnie z systemem “crash”, gdzie kursy na konkretne wygrane zmieniają się w czasie trwania meczu. Wielu graczy poleca także Horse Racing Crash – grę symulującą wyścigi konne. Oczywiście – gracze obstawiają wygranego konia. Tu także kursy na poszczególnych zawodników zmieniają się w “czasie rzeczywistym” wyścigu. Miłośnicy motoryzacji znajdą tu także Formula 1 Crash – tj. odpowiednik wyścigów Formuły 1, gdzie gracze zakładają się, kto dotrze do mety pierwszy. Na podobnej zasadzie działa też Tennis Crash i wiele innych. 

Do ciekawych, cenionych gier z tego nurtu, należą także Bustabit, gdzie gracze zakładają kwotę, a następnie muszą obserwować rosnącą krzywą, by zdecydować kiedy wycofać zakład, by nie stracić środków. Im dłuższy moment oczekiwania, tym większa stawka w grze. Ale trzeba być czujnym, bo krzywa (busts) spada nagle do zera i każdy, kto nie zdąży się wycofać – przegrywa. Momentem najbardziej emocjonującym z punktu widzenia graczy jest ten punkt kulminacyjny, chwila od której zależy wszystko. Na podobnej zasadzie oparty jest też Rocketpot, z tą różnicą, że w tej grze zamiast krzywej, obserwuje się prostą. 

Wariacje modelem “crash”

Istnieją też gry, jak np. Crash Dice, które są pewnego rodzaju wariacją tego typu gier. W tej konkretnej użytkownicy zakładają się o to, kiedy nastąpi wybuch. Krupier rzuca kostkami, a gracze zobowiązani są ustalić, czy suma oczek na nich przekroczy ustaloną wartość czy nie. Jeśli dobrze postawi – wygraną ma w kieszeni. Jeśli nie – przegrywa. Niektóre kasyna online oferują też gry wideo, w której występuje bohater Crash Bandicoot. Gry, w których można go spotkać, opierają się na grach zręcznościowych, a elementy hazardowe (jak rundy bonusowe albo mini-gry) są ich częścią. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe nagrody. 

Choć gry typu crash, umożliwiające graczom obstawianie wyników lub wydarzeń, są emocjonującą rozrywką, należy pamiętać, że decydując się na taki rodzaj zabawy, należy zachować odpowiedzialność i jasność umysłu, wszak w grę wchodzą nasze pieniądze. Kierując się zasadą własnego bezpieczeństwa, należy również pamiętać o tym, że ważne jest wybranie odpowiedniego, renomowanego kasyna, które posiada dobre opinie graczy. Informacje tego typu są ogólnodostępne. W sieci można znaleźć eksperckie rankingi stron, oferujących crash hazard na wysokim poziomie i z zabezpieczeniami, które chronią twoje pieniądze. 

5/5 – (1 głosów)