Together Magazyn » Aktualności » Gdynia Zachód – to styl życia. Tu odrzucamy schematy!

Gdynia Zachód – to styl życia. Tu odrzucamy schematy!

Już od ponad dwudziestu lat zachodnie rejony Gdyni są obszarem o największej dynamice rozwoju w mieście. Gdynia Zachód stała się atrakcyjna jako miejsce zamieszkania przede wszystkim pod względem lokalizacji. Nie tylko malownicze położenie, brak dużych zakładów przemysłowych zatruwających środowisko, ale innowacyjna architektura i nowoczesne założenia ładu przestrzennego sprawiły, że dzielnica cieszy się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych mieszkańców. Zastosowanie zasad zrównoważonej urbanistyki wprowadza porządek koncepcyjny, wdrażając harmonię i przewidywalność w strukturze dzielnicy.

Te bezsprzeczne atuty w połączeniu ze znakomitym skomunikowaniem, zarówno z centrum Gdyni, jak i pozostałą częścią aglomeracji trójmiejskiej (via obwodnica), a dalej z autostradą A1, tworzą obraz Gdyni Zachód jako dzielnicy na wskroś nowoczesnej, mogącej stanowić modelowy wzorzec dla współczesnych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych.

Dzielnica jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które cenią sobie nie tylko komfort mieszkania, ale są aktywne fizycznie i uprawiają sport lub czynną rekreację. To z myślą o nich stworzono liczne tereny rekreacyjno-sportowe na osiedlach, w tym największy o powierzchni 7 tys. m kw. przy ul. Staniszewskiego i nieco mniejszy na terenie osiedla Wiczlino-Ogród przy ul. Filipkowskiego, nowoczesne studio fitness i siłownie „pod chmurką”.

Gdynia Zachód to także doskonale rozwinięta – i wciąż rozwijająca się – wszechstronna infrastruktura. W dzielnicy funkcjonuje przychodnia lekarska, w której przyjmują nie tylko lekarze pierwszego kontaktu, ale specjaliści w wielu dziedzinach, dostępne są również prywatne gabinety stomatologiczne i apteki.

Świetnie działa tu również zaplecze edukacyjno-wychowawcze, w pobliżu jest nowoczesna szkoła podstawowa i gimnazjum z zespołem obiektów sportowych, nieopodal rozbudowuje się kolejny kompleks szkolny. Powstają nowe żłobki i przedszkola, także oferujące dodatkowe zajęcia, m.in. ćwiczenia baletowo-rytmiczne i naukę języków obcych.

W dzielnicy dobrze działa handel – istnieją tu zarówno sklepy sieciowe, jak mniejsze sklepiki osiedlowe. Na obszarze Gdyni Zachód funkcjonuje kilka pizzerii i restauracji, można skorzystać z usług studia urody czy salonu fryzjerskiego.

Gdynia Zachód to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Wyjątkowa na tyle, że zamieszkanie tutaj staje się czymś więcej, niż banalną koniecznością. Wyjątkowa do tego stopnia, że mieszkańcy sami decydują o wyborze swoich zachowań, swoich upodobań, swoich potrzeb.

To po prostu – styl życia.

Przyszli mieszkańcy Gdyni Zachód mają do wyboru jedną z czterech inwestycji: Sokółkę-Zielenisz, Fort Forest, Patio Róży i Wiczlino-Ogród. Szeroka oferta mieszkaniowa pozwoli każdemu na podjęcie decyzji o tym, co jest najbliższe ich marzeniom, wyobrażeniom i indywidualnym gustom.

Częstym wyborem rodzaju mieszkania, a tak naprawdę stylu zamieszkania czy, najtrafniej rzecz ujmując, właśnie stylu życia – jest wybór loftu. Jeszcze pół wieku temu lofty były manifestacją awangardy i wolności. Dziś są połączeniem tych elementów ze świadomą potrzebą życia w niekonwencjonalnym, nieszablonowym, luksusowym lokum. To, co kiedyś było dostępne tylko dla nielicznych i traktowane jako artystowska, ekscentryczna poza, dziś stanowi znakomitą alternatywę dla osób, które odrzucają utarte schematy i podążają własnymi drogami. Ciągły i szybki rozwój koncepcji urbanistyczno-architektonicznych sprawia, że pierwotna definicja loftu jest nieustannie aktualizowana, nabierając nowych znaczeń. Mimo tej metamorfozy w loftach niezmiennie liczą się trzy elementy: przestrzeń, industrialny klimat oraz – życie poza szablonem.

Przestrzeń można tu dowolnie kształtować, przebudowując wnętrza, dobudowując – lub burząc – dodatkowe ściany, montując dodatkowe elementy – np. tafle szkła czy metalu. Wnętrza loftów dają możliwość pełnego zindywidualizowania swoich potrzeb i upodobań, marzeń i pragnień. Mieszkanie w lofcie to styl i prestiż.

Lofty w Gdyni Zachód to szeroka oferta dwupoziomowych niestandardowych rozwiązań dla rodzin, ludzi młodych, singli a także ludzi biznesu. Wysokie kondygnacje, przenikające się części mieszkalne, przeszklenia, duże tarasy, śmiałe i niemal nieograniczone pomysły na nieszablonowe kształtowanie przestrzeni loftów, możliwość indywidualizacji projektów wnętrz – to wszystko sprawia, że mieszkanie w lofcie staje się niepowtarzalnym stylem życia – i stylem zamieszkania.

Tu nic nie pozostaje w sferze marzeń. Tu marzenia się spełniają.

Taka jest Gdynia Zachód.

Aleksander Proszowski

Oceń