Together Magazyn » Więcej » Gala Missterious Girl of PG & GUMed – piękne oblicze inteligencji

Gala Missterious Girl of PG & GUMed – piękne oblicze inteligencji

Dnia 12 maja bieżącego roku, w pierwszy dzień Juwenaliów, w gmachu PG przy ul. Narutowicza 11/12 odbyła się gala finałowa wyborów najpiękniejszej studentki Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Choć wybory najpiękniejszej studentki nie są nową inicjatywą, tegoroczna gala była pierwszą, w której zaprezentowały swoje wdzięki kandydatki obu placówek naukowych na jednej scenie. W imprezie, którą zorganizowały połączone samorządy obu uczelni, uczestniczyło łącznie 12 finalistek. Najpiękniejszą studentką GUMed została wybrana została wybrana Barbara Ostrowska, która dodatkowo otrzymała tytuły Miss Publiczności i Miss Trefla. Z kolei Małgorzatę Pytlarczyk wyróżniono jako najpiękniejszą studentkę Politechniki Gdańskiej. W sumie jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele obu uczelni i sponsorów, przyznało siedem wyróżnień. Tytuł I Wicemiss otrzymała Anna Kowalewska, II Wicemiss – Justyna Zbyszyńska, a Miss Foto – Agata Górak.

Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem i zgromadziły liczną publikę. Przede wszystkim organizatorzy zadbali o dobrą zabawę dla uczestników, choć element rywalizacji mógł budzić emocje. Tradycyjnie przy okazji wyborów miss najtrudniejszym elementem dla samych uczestniczek były zadawane pytania i konieczność udzielania zwięzłych, lecz wymownych i błyskotliwych odpowiedzi. Publiczność, na szczęście, nie musiała słuchać stereotypowych i wyuczonych formułek, znanych z wielu wyborów miss. Generalnie można było odczuć, że kandydatki do tytułu najpiękniejszej studentki przede wszystkim dobrze się bawiły i wzajemnie wspierały, bez niezdrowej konkurencji.

Męska część widowni z pewnością mogła się czuć zawiedziona brakiem pokazów w strojach kąpielowych, które z reguły budzą największe emocje. Kandydatki prezentowały za to swoje umiejętności taneczne i występowały w strojach sportowych, służbowych, a także w kreacjach ślubnych. Organizację imprezy można ocenić jako sprawną i udaną. Publiczność nie mogła się czuć zawiedziona, podobnie jak same uczestniczki, dla których sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

W powszechnej opinii wybory miss mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Jeśli jednak towarzyszy im formuła dobrej zabawy, a nie bezwzględnej rywalizacji, mogą być dobrą formą rozrywki i dla publiczności, i dla studentek, które w nich uczestniczą. Organizatorzy Gali Missterious Girl of PG & GUMed udowodnili, że jest to możliwe. Uczestniczki mogły się sprawdzić w nowej sytuacji, którą były zarówno same wybory, jak i sesje zdjęciowe. Być może będzie to dla nich cenne doświadczenie życiowe i wskazanie nowych możliwości, czego należy im serdecznie życzyć.

Oceń