Together Magazyn » Styl życia » Energia pieniądza. Śniadanie networkingowe z Kobietą na Obrotach, 10 lipca, Hotel Radison, Gdańsk

Energia pieniądza. Śniadanie networkingowe z Kobietą na Obrotach, 10 lipca, Hotel Radison, Gdańsk

Kolejne spotkanie z cyklu Kobieta na Obrotach odbyło się 10 lipca br. w gdańskim Hotelu Radison. Jaki jest wpływ ograniczeń finansowych na relacje międzyludzkie? Jak radzić sobie z zapanowaniem nad swobodnym przepływem energii? Jaka forma inwestowania własnej energii przynosi najlepsze rezultaty? Odpowiedzi na te wszystkie pytania były założeniem śniadania networkingowego z udziałem gościa specjalnego oraz głównej prowadzącej – Ewy Dziubani-Pniewskiej, autorki wielu warsztatów i szkoleń z zakresu coachingu, a także miłośniczki psychologii pozytywnej, psychologii sukcesu i fizyki kwantowej, która z powodzeniem od lat wspiera w rozwoju osobistym wiele osób z różnych środowisk. Spotkanie z panią Ewą było najlepszym przykładem na to, jak ciężka praca, wiara w siebie i realizacja ściśle określonych zamierzeń mogą zapewnić sukces. Gość śniadania networkingowego to osoba, która nigdy się nie poddaje i zawsze pracuje nad sobą, stanowiąc wzór dla innych, którzy na co dzień poszukują determinacji i motywacji.

Pani Ewa Dziubania-Pniewska rozpoczęła swój wykład od historii dziewczynki z ubogiego domu, która – oprócz biedy – musiała sobie radzić w codziennym życiu z restrykcyjnymi zasadami. Stopniowo słuchacze mogli się dowiedzieć, jak ważną rolę odgrywają pieniądze. Tutaj pojawia się słowo-klucz, które będę esencją całego spotkania – energia pieniądza. Jak należy rozumieć to pojęcie? Otóż pieniędzy nie należy traktować wyłącznie w kategoriach „zła koniecznego” czy martwego środka płatniczego. Nie możemy przecież udawać, że są one nam obojętne albo że nie rzutują na nasze życie. Przeciwnie – ich oddziaływanie na każdego z nas jest znacznie większe niż możemy przypuszczać, bez wdawania się w głębszą refleksję. Kłopoty finansowe są przyczyną ograniczeń, braku swobodnego przepływu energii, zaburzając również kontakty z innymi ludźmi. Pieniądze wywołują silne emocje, które mogą być przeszkodą w kreowaniu dobrej sytuacji materialnej. Człowiek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, które powinno być stabilne i nienaruszalne. Energia pieniądza – i skutki jego braków – mogą zachwiać nawet najsilniejszym człowiekiem. Obrona przed takim stanem zagrożenia nie jest łatwym zadaniem, choć możliwym do wykonania.

Uczestnicy wykładu mogli się zapoznać z ciekawym i inspirującym sposobem przedstawienia problematyki motywacji. Oczywiście głównym tematem była energia pieniądza, niemniej słowa p. Ewy mogą mieć zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. To normalne, że się martwimy, staramy się rozwiązywać różnego rodzaju problemy, ale czasami zwyczajnie je przerysowujemy. Co sprawia, że kłopoty zaczynają nas przerastać? Niekiedy rozwiązanie może być tuż obok, a mimo to nie potrafimy go zauważyć i wykorzystać… Przyczyną jest negatywne myślenie. Z typowo fizjologicznego punktu widzenia wygląda to w ten sposób, że nasz mózg jest zajęty zmartwieniami, pochłaniając znaczną część energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Myśląc negatywnie, sami osłabiamy swój potencjał. Oczywiście, nie zawsze można się uwolnić od problemów, jednak zmartwienia mogą przybrać formę samospełniającej się przepowiedni. Należy więc walczyć o to, by nie stały się one esencją życia. Jeśli zaczynamy myśleć pozytywnie, otwieramy własną furtkę do sukcesu, przyciągając do siebie to, co dobre i trwałe.

Podsumowując, szeroko pojmowanej problematyki pieniędzy nie można sprowadzać tylko do dóbr materialnych. Pieniądz determinuje nasz sposób myślenia, postrzegania rzeczywistości i kreowania relacji międzyludzkich. Wracając do przywołanego na początku wykładu przykładu dziewczynki z ubogiego domu, można zadać sobie pytanie: jaki powinien być jej sposób myślenia? Czy mogłaby zmienić swoje życie wyłącznie zmartwieniami i pogrążaniem się w negatywnych emocjach, czy raczej przeciwnie – wiarą w to, że los się może odmienić? Odpowiedź wydaje się oczywista. Kreujemy swój los poprzez pracę nad sobą i potęgę pozytywnego myślenia, choć nie zawsze sobie to uświadamiamy. Zawsze należy mieć przed sobą ściśle określone cele oraz potrafić tworzyć lepsze, alternatywne rozwiązania. To jedna z ważniejszych myśli tego bardzo pouczającego śniadania networkignowego, którą warto zapamiętać na dłużej.

Oceń