Zwierzęce motywy początkowo opanowały światowe wybiegi mody, a później z nieukrywaną nonszalancją zawładnęły wnętrzami – wpierw nieśmiało wkroczyły na nasze salony w formie dekoracyjnych dodatków, by z czasem z rozbuchaniem opanować całe wnętrza. Pokochali je szczególnie nasi milusińscy, bo które dziecko szczerze i z oddaniem nie wielbi wszelkich zwierzaków?
Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie kochałoby zwierząt i nie chciałoby jakiegoś mieć w domu – psa, kota albo choćby rybek czy chomika. Rodzice załamują ręce, kryją się za szeregiem wymówek, uciekają w różne lepsze i gorsze wybiegi, serwując swym pociechom zamienniki – a to zabawki, a to książki, a to wspólne wyjście do zoo. Inni z kolei udają, że nie ma tematu i ignorują dziecięce marzenia.
A gdyby tak spróbować je zrealizować, dać się ponieść wyobraźni i podarować maluchowi wnętrze, w którym jego marzenia o safari, albo wyprawie do amazońskiej dżungli mogły się spełnić? Może nie dosłownie, ale przynajmniej w zabawie? Dzieciaki przecież uwielbiają się bawić, udawać, odgrywać role, a odpowiednia aranżacja przestrzeni może im jedynie w tym pomóc.
Zależnie od tego, jakie klimaty kocha twoje dziecko – podaruj mu pokój pełen pasujących do marzeń detali. Sukces udanej aranżacji w dużej mierze zależy bowiem od jej szczegółów.
Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej i morskiej żeglugi
Który chłopiec choć raz nie chciał zostać piratem lub kapitanem statku? To świetna okazja do tego, by pokój urządzić w morskim stylu. Łóżko-okręt, piękne granatowo-biało-czerwone motywy z kotwicami, poduchy niczym koła ratunkowe, a wokół podmorskie lub morskie cuda fauny i flory. Wystarczy tapeta, naklejka na ścianę lub fototapeta ze wzorem dna oceanu (ryby, muszle, koniki morskie, kraby, ośmiornice, rozgwiazdy) albo dywan z rekinem, wielorybem lub delfinem czy rafą koralową, by przeistoczyć pokój dziecka w miejsce fascynujących przygód. Takie wnętrze warto uzupełnić modelami statków i latarni morskich, atrapami sterów czy lunet oraz obrazkami na ścianach z różnymi gatunkami ryb lub map.
W amazońskiej dżungli
Tropikalne rośliny, palmy, egzotyczne kwiaty, flamingi i tukany to motywy typowe dla stylu urban jungle, który króluje we wnętrzach od sezonów. Zaledwie kilka dodatków w tropikalnym klimacie wystarczy, aby wykreować dżunglę w pokoju dziecka. W tym przypadku rozważmy dywan w cętki geparda lub jaguara, ze wzorem krokodylej skóry lub węża np. anakondy. Sprawdzi się również piękna naklejka z tukanem na ścianie albo żyrandol lub lampa-flaming, która zapewne szczególnie przypadnie do gustu dziewczynkom.
Wyprawa na safari
Zebry, lwy, słonie, żyrafy, małpy, strusie i hipopotamy to chyba najbardziej ulubione przez najmłodszych zwierzaki, dlatego tak często motywy z ich wizerunkiem opanowują pokoiki naszych pociech. Nawet niemowlakom przypadnie do gustu pościel z małpkami, dywanik w pasy zebry czy lampka-hipek.
Polski zwierzyniec
Jelenie, sarenki, wilki, lisy, sowy i niedźwiedzie to wdzięczny motyw wzór dla fototapet i printów do wszelkiego rodzaju dodatków wnętrzarskich, tj. tekstylia (poszewki na poduchy, koce, pościel), obrazki, figurki. Zwierzaki te, bardziej dla nas swojskie, znane z naszych lasów, są bardzo lubiane przez milusińskich i często goszczą w ich pokojach. Bardzo modne są w ostatnim czasie plakaty w ramach oraz naklejki ścienne w rozmiarach XXL, które warto wykorzystać jako nietuzinkową ozdobę w pokoju dziecka. Z kolei poroże jelenia – wykonane z drewna lub tworzywa – może służyć za świetny wieszak.To tylko wybrane motywy zwierzęce – warto, idąc za głosem dziecka, poszukać dla niego czegoś odpowiedniego i interesującego, co akurat przypadnie do gustu i do serca.
Autor: Magdalena Raczek