Together Magazyn » Dom » Drabina jako narzędzie w pracy remontowej i ogrodowej
mama z synkiem na drabinie zbierają śliwki

Drabina jako narzędzie w pracy remontowej i ogrodowej

Do przeprowadzenia remontu potrzebne są liczne narzędzia i sprzęty, do których zalicza się drabina. Może ona jednak mieć wiele innych zastosowań, toteż kupując ją, warto wybrać model, który nadawał się będzie nie tylko do prac remontowych, ale również domowych czy ogrodowych.

Remont domu czy mieszkania jest bardzo poważnym przedsięwzięciem, do którego trzeba się odpowiednio przygotować – https://togethermagazyn.pl/co-nalezy-wziac-pod-uwage-przy-remoncie-mieszkania/. Między innymi, trzeba zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, do którego zalicza się drabina. Kupując ją, warto wybrać model, który przydatny okaże się również po zakończeniu remontu i będzie mógł zostać wykorzystany chociażby w ogrodzie.

Drabina do remontu – cechy

Wybierając sprzęt, jaki używali będziemy podczas remontowania mieszkania czy domu, pamiętać musimy o jego jakości. Powinna ona być jak najwyższa – w przypadku drabiny przekłada się to nie tylko na jej trwałość, ale też bezpieczeństwo użytkownika. Dlatego zdecydowanie warto zwrócić uwagę na drabiny aluminiowe – https://www.drabiny-krause.dmn.pl/. Są one bardzo wytrzymałe i odporne, a także lekkie oraz praktyczne. Dzięki temu praca przy ich zastosowaniu jest zarówno bezpieczna, jak też wygodna.

Obok materiału, są też inne cechy, na jakie należy zwrócić uwagę, wybierając drabinę do remontu:

1) Rozmiar – drabina powinna mieć odpowiednią liczbę stopni.

2) Wysokość – drabina musi sięgać tam, gdzie potrzebujemy, a zarazem nie powinna sprawiać problemów w trakcie przechowywania oraz przenoszenia czy przewożenia.

3) Rodzaj – wybrać można drabinę jednostronną, dwustronną, teleskopowe bądź przegubową, warto zatem pomyśleć, jaka najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

4) Waga i udźwig – drabina musi być w stanie bezpiecznie utrzymać wagę użytkownika oraz narzędzi i materiałów remontowych. W przypadku drabin aluminiowych udźwig wynosi najczęściej około 150 kg.

5) Certyfikaty i standardy bezpieczeństwa – wysokiej jakości drabina powinna spełniać normy EN 131. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w antypoślizgowe stopnie, stabilizatory czy zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem.

Drabiny do remontu – typy

Przymierzając się do zakupu drabiny remontowej, trzeba się zastanowić, jaki jej typ najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Podstawowym modelem jest drabina wolnostojąca dwustronna, którą po zakończeniu remontu wykorzystać możemy do codziennych prac domowych czy ogrodowych. Narzędzia te wykonane są najczęściej z aluminium, co przekłada się na ich niską masę, praktyczność oraz wytrzymałość. Warto wybrać model z zabezpieczeniami, takimi jak antypoślizgowe stopki.

Do bardziej zaawansowanych prac przyda się – popularna wśród fachowców – drabina wielofunkcyjna. Można ją stosować jako drabinę rozsuwaną, przystawną lub wolnostojącą z wysuwanymi elementami. Stabilność gwarantują pasy zabezpieczające przed złożeniem i rozłożeniem, a zaczepy ułatwiają transportowanie sprzętu. Drabinę taką można bezpiecznie ustawić nawet na schodach, dzięki antypoślizgowym stopkom oraz szerokiemu stabilizatorowi.

Jeżeli wykonujemy prace remontowe zawodowo, powinniśmy zainwestować w drabinę przegubową teleskopową, która umożliwi wykonanie naprawdę szerokiego zakresu zadań, a to dzięki znacznym możliwościom regulacji i wielofunkcyjności.

Drabina do ogrodu

Drabina potrzebna nam będzie także po zakończeniu remontu. Przykładowo, prace w ogrodzie ułatwi drabina dwustronna. Z pewnością docenią ją miłośnicy drzewek owocowych, będzie także użyteczna podczas przycinania wysokiego żywopłotu, o który nie da się oprzeć standardowej drabiny. Pozwoli ona na łatwe odnowienie elewacji budynków ogrodowych, będzie nader pomocna przy czyszczeniu rynien i drobnych napraw na wysokości. Oczywiście, najlepiej sprawdzi się model aluminiowy, gdyż metal ten jest odporny na korozję i złe warunki atmosferyczne.

Oceń