Together Magazyn » Styl życia » Dlaczego Europa jest najlepszym miejscem do uprawiania hazardu online?
zadowolona kobieta gra na laptopie i wygrywa

Dlaczego Europa jest najlepszym miejscem do uprawiania hazardu online?

Szacuje się, że europejski rynek gier hazardowych wzrośnie o 9,20% do 2025 roku. Wzrost będzie wynikał głównie ze względu na oprogramowanie i innowacje sprzętowe, a także z uwagi na wzrost popularności zakładów sportowych. W stosunku do operatorów stacjonarnych kasyna online mają znaczną przewagę, z uwagi na elastyczność swojej działalności i możliwości jej dopasowywanie zgodnie z panującym trendem.

W tym artykule, bazując na eksperckiej wiedzy, opisujemy powody, dla których Europa jest najlepszym miejscem dla wielu marek hazardowych i graczy. Z całym rynkiem wartym prawie 50 miliardów dolarów, hazard jest silnie regulowany przez prawo, a kasyna muszą posiadać licencje na prowadzenie usług hazardowych. Europejski rynek hazardu jest ogromny i oferuje dużej bazie graczy wzrost dochodów. Jest on nie tylko regulowany, ale także wystarczająco surowy, aby przestrzegać prawa obowiązującego w danym kraju.

Najpopularniejsze licencje hazardowe

Rozrywka i duże zyski sprawiły, że kasyna internetowe stały się bardzo popularne. Dziś w Internecie można znaleźć setki stron z grami online. A ponieważ oszustwa i działalność przestępcza stały się coraz częstsze, gdy zaczęło powstawać wiele stron internetowych oferujących automaty online na pieniądze, zaistniała pilna potrzeba ustanowienia i wprowadzenia w życie przepisów. Działalność kasyn online jest obecnie regulowana przez organy wydające licencje na gry hazardowe online.

Licencje na hazard online mogą być wydawane na całym świecie, chociaż istnieją pewne kraje, które całkowicie sprzeciwiają się hazardowi online ze względu na offshorowy charakter niektórych z tych licencji hazardowych.

Zdecydowana większość kasyn online posiada licencję na hazard online. Proces uzyskania licencji na gry hazardowe online jest dość złożony i obejmuje aspekty prawne działalności kasyna online oraz ustanowione przepisy.

Strona hazardowa jest uważana za legalną, jeśli jest licencjonowana przez więcej niż jedną jurysdykcję, z których najpopularniejsze to:

 • Curacao
 • Kahnawake
 • Wyspa Man
 • Antigua i Barbuda
 • Alderney
 • Malta Gaming Authority

Licencje na gry hazardowe online zapewniają, że działalność kasyn online jest legalna. Zaleca się uzyskanie licencji hazardowej online przed zaprezentowaniem swojego biznesu hazardowego online, aby zapewnić zaufanie użytkowników i utrzymać dobrą reputację swojej strony internetowej wśród użytkowników odwiedzających platformy hazardowe.

Co sprawia, że Europa jest globalnym liderem w świecie hazardu?

Według raportu European Gambling and Betting Association EGBA, przychody z hazardu online w Europie mają osiągnąć 102,5 miliarda dolarów przy 21% wzroście w 2023 roku.

GGR online osiągnie 42% do 2026 roku z 26% w 2019 roku. Nadal istnieje znaczny zakres dla graczy online na rynkach takich jak Hiszpania, Włochy, Francja i Niemcy. Europa ma zróżnicowany rynek gier hazardowych i ma główną bazę graczy. Ponadto europejski rynek jest w pełni uregulowany dlatego nowe firmy, które również chcą świadczyć swoje usługi dla graczy, mają jasne wskazówki co do tego, jak powinny rozpocząć działalność, jakie dokumenty uzyskać i tak naprawdę, na co się przygotować, aby zaistnieć na rynku. 

Teraz przejdziemy do wskazania, które czynniki sprawiają, że Europa jest światowym liderem w hazardzie, obejmują:

Hazard generuje wysokie przychody

Przychody są idealnym miernikiem gospodarki dla każdej branży. Przemysł hazardowy w Europie odnotował roczny dochód w wysokości około 34,5 miliarda dolarów, co oznacza, że roczna kwota, którą wydaje gracz na osobę w przeliczeniu na amerykańską walutę, wynosi 72,33 dolarów.

Oczywiście, niektóre rynki w Europie są bardzo dochodowe, ale to również wskazuje, że Europejczycy grają masowo i dlatego wszystkie aspirujące firmy hazardowe muszą ubiegać się o licencję komisji hazardowej, aby odsiać nielegalne firmy, które żerują na niewiedzy użytkowników. Ze względu na dużą liczbę platform hazardowych, szukanie wiarygodnego i jednocześnie popularnego kasyna jest całkiem dużym wyzwaniem. Uzyskanie licencji hazardowej jest prostym procesem, który z kolei rozwija zdrową konkurencję wśród kasyn online.

Ogromny rynek zakładów sportowych

Najpopularniejszym sportem w Europie jest piłka nożna, a wielu fanów rozszerza swoją miłość do niej poprzez strony z zakładami. Ponieważ piłka nożna cieszy się ogromną popularnością, w zakładach sportowych online można obstawiać wiele zakładów. Na przykład, gracz może obstawiać:

 • wynik pierwszej połowy lub drugiej połowy meczu
 • gracza, który strzeli pierwszy bramkę
 • gracza, który zdobył najwięcej bramek
 • liczbę rzutów rożnych
 • liczbę kartek w meczu

Inwestowanie w gry hazardowe jest dobre dla całego biznesu, ponieważ zarówno firma, jak i gracz stoją na lepszej drodze do zarobienia na tym pieniędzy. Hazard piłkarski jest popularny nie tylko w Europie, ale również w innych krajach. Ze względu na wiele opcji zakładów, liczba graczy w Europie wzrosła o ponad 50%, dzięki czemu również kasyna zyskały popularność i dochody.

Lider w dziedzinie rozrywki cyfrowej

Europa jest największym rynkiem, jeśli chodzi o rozrywkę cyfrową, ze względu na opcje hazardu w sieci. Angażują one znaczną część publiczności ze względu na dominujący rynek globalny, który z kolei generuje duże przychody.

Europa oferuje surowe przepisy, które wzbudzają zaufanie i wiarę w graczy poprzez współpracę z władzami krajowymi. Oferują one również firmom premierowe usługi przestrzegające ścisłych zasad, co czyni je odpowiedzialnymi operatorami gier hazardowych. Dominujący w Europie rynek hazardu online jest budowany nie tylko przez graczy w obrębie danego kraju, ale także z graczy zagranicznych z całego świata.

Przepisy hazardowe w Europie

Większość krajów europejskich zezwala na gry hazardowe. Jednak poszczególne kraje są odpowiedzialne za uchwalanie przepisów dotyczących zgodności z podstawowymi swobodami Unii Europejskiej. W podobny sposób, niektóre jurysdykcje utworzyły monopolistyczne reżimy oferujące usługi hazardowe dla graczy.  Są one prowadzone przez prywatnych operatorów lub operatorów publicznych, którzy są kontrolowani przez państwo.

Jednak z pewnością pozwalają one na więcej niż jedną firmę do świadczenia usług, a zatem żaden dostawca nie ulega faworyzowaniu lub stronniczości żadnego rodzaju. Tak więc przemysł jest skategoryzowany przez różne ramy regulacyjne dla zapewnienia zgodności z europejskim prawem hazardowym.

Wniosek

Europejczycy lubią hazard, ponieważ większość największych firm hazardowych znajduje się właśnie na tym kontynencie. Ustawodawstwo w Europie zalegalizowało gry hazardowe online, co pozwoliło obywatelom na swobodną grę. W Europie działa także wiele niezależnych marek, dzięki czemu rynek jest bardziej konkurencyjny.  Ze względu na ogromny wzrost hazardu online, przychody również wzrosły, co przyciągnęło wiele podmiotów gospodarczych.

Wzrost hazardu online przynosi również korzyści innym sektorom, takim jak dostawcy Internetu, ponieważ korzystają oni z dużej skali gospodarki. Operatorzy kasyn online integrują aplikacje społecznościowe, aby gracze mogli zapraszać przyjaciół, co z kolei zwiększa bazę graczy. Eksperci od hazardu online włączają również sieci społecznościowe do kasyn, aby zwiększyć jakość świadczonych usług.

5/5 – (1 głosów)