Together Magazyn » Więcej » Uroda » Czy istnieją odmładzające kosmetyki?
zobacz czy krem odmładzający w ogóle działa.

Czy istnieją odmładzające kosmetyki?

Nawet ci, którzy z rezerwą odnoszą się do suplementacji diety na pewno nie raz zażywali tabletki z witaminą C. To zdecydowanie najlepiej rozpoznawalna witamina i najczęściej spotykany spośród suplementów. Jest również najpopularniejszym remedium na katar, grypę i przeziębienie.

Dajemy ją dzieciom i sami zażywamy, szczególnie w chłodniejszych miesiącach roku. Witamina C rzeczywiście jest potrzebna organizmowi, a jako rozpuszczalna w wodzie praktycznie nie da się przedawkować. Oprócz tabletek jest cenionym składnikiem wielu kosmetyków. Tutaj jednak występuje problem z przyswajalnością. Rozpuszczalna w wodzie witamina pod postacią kwasu askorbinowego wchłaniana jest całkowicie w przewodzie pokarmowym i nie dociera do skóry. Dlatego krem z witaminą C w której zastosowano tę samą witaminę co w tabletkach nie może spełnić swojego zadania.

Jak wybrać najlepszy krem z witaminą C?

Teksty marketingowe i opisy kosmetyków obiecują zwykle istne cuda. Zamiast skupić się na kwiecistych opisach lepiej dokładnie zapoznać się ze składem kosmetyku. Sama wysoka zawartość witaminy C nie pomoże, jeżeli nie dotrze do tkanki podskórnej. Zadbała o to firma bandi.pl stosując w swoich produktach tetraizopalmitynian askorbylu, który w odróżnieniu od kwasu askorbinowego rozpuszczalnego w wodzie doskonale rozpuszcza się w tłuszczach. Na tym składniku oparta jest cała linia kosmetyków, która zawiera krem z witaminą C, maseczkę, serum i krem pod oczy. Nieprzypadkowo bandi.pl nazwało tę linię C-Active Care. Witamina C działa tutaj aktywnie i przy regularnym stosowaniu skutki tego działania będą na pewno widoczne.
Strona internetowa bandi.pl zawiera rzetelne i szczegółowe informacje o kosmetykach, których podstawą są naturalne, ekologiczne składniki.

Jak działa krem z witaminą C?

Nie bez powodu nazywa się ją witaminą młodości. Regularnie stosowany krem z witaminą C wspomaga naturalną zdolność skóry do regeneracji wyraźnie opóźniając objawy starzenia. Nie trzeba czekać na pierwsze zmarszczki czy kurze łapki wokół oczu. Niestety proces starzenia się skóry zaczyna się już po 25 roku życia. Można go opóźnić systematycznie używając dobrych, naturalnych kosmetyków. Należy również zadbać o zdrowy tryb życia – dużo ruchu i właściwie zbilansowaną dietę. Witaminę C zawiera wiele warzyw i owoców. Nie tylko cytrusy jak się to powszechnie uważa, ale papryka, natka zielonej pietruszki, aronia i wiele innych.
Zdrowa dieta plus krem z witaminą C to również doskonałe antidotum na drobne podrażnienia i przebarwienia skóry, a także skuteczna ochrona przed promieniami słońca w lecie i mroźnym wiatrem zimą.

Oceń