Together Magazyn » Aktualności » Co słychać w modzie? W modzie słychać ekologię!

Co słychać w modzie? W modzie słychać ekologię!

Przed nami wiosenna edycja modowej imprezy FASHION FORUM GDAŃSK, tym razem pod hasłem FOR ECO! Od piątku do niedzieli nacieszymy oczy pokazami najnowszych kolekcji naszych ulubionych marek, weźmiemy udział w wielu warsztatach, poznamy ciekawych ludzi nie tylko z branży modowej. Warto złapać bakcyla – ekologiczny i etyczny lifestyle rośnie w siłę od lat. Czy jesteśmy w stanie zmienić złe nawyki? Jak możemy zatroszczyć się o środowisko podczas zakupów? Co robić, by dobrze się ze sobą czuć, dbając o Ziemię? Mamy dobrą wiadomość: jeśli będzie nas dużo, możemy zrobić naprawdę wiele!

W piątek porozmawiamy o modowych trendach, mediach i stylu życia. W panelu dyskusyjnym obok znanej trójmiejskiej blogerki Kapucziny i stylistki FORUM GDAŃSK Olivii Dzierżawskiej, naszą redakcję reprezentować będzie Kasia Paluch. Zapraszamy do dyskusji w chilloutowej strefie na Mostku Historycznym, gdzie oprócz ciekawej wiedzy czekać będzie na was pyszna kawa i prezenty! Po dyskusji Kapuczina poprowadzi warsztat „Slow Fashion”, podczas którego nauczycie się, że „mniej znaczy więcej”: jak kupować rzeczy dobrej jakości, jak rozróżniać rodzaje materiałów, jak sprawdzać szwy i metki, jak pielęgnować ubrania/buty/torebki, żeby służyły nam jak najdłużej? Dowiemy się również sporo o ekologicznym podejściu do zmian w szafie: gdzie rzeczy oddawać lub jak je sprzedawać? I ostatecznie: jak stworzyć garderobę, w której wszystko będzie do siebie pasowało!

Piątek to również dzień warsztatów. Możecie wziąć udział w warsztatach stylizacji „Fair Fashion”, prowadzonych przez ekspertów LPP: zabawa modą, najnowsze trendy, kolekcje premium i eco aware marki Reserved! Dowiecie się, jak stworzyć dobrą bazę naszej szafy, którą możemy urozmaicać trendowymi dodatkami? W jakie rzeczy lepszej jakości warto inwestować, żeby zawsze „mieć co na siebie włożyć”? Jak połączyć zamiłowanie do trendów z dbaniem o środowisko? Możemy również podglądać studentów Wydziału wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych podczas projektowania stylizacji do konkursu „Sztuka Mody”.

W sobotę w roli prowadzącej wystąpi Agnieszka Cegielska – znana i lubiana dziennikarka, prawdziwy autorytet w dziedzinie zdrowego życia. Sobotni program to przede wszystkim MODA! Oprócz najnowszych kolekcji marek rezydujących w FORUM zobaczymy pokaz „The Beatles” jednej z największych polskich Gwiazd – projektanta MACIEJA ZIENIA! FORUM przygotowało też wyjątkową niespodziankę dla klientek: konkurs z suknią z kolekcji MACIEJA ZIENIA do wygrania!

Warsztaty i panele dyskusyjne poprowadzą ekspertki ze świata mody. Kulisy pracy magazynu o modzie zdradzać będzie Anna Konieczyńska-Dobrosielska z redakcji VOGUE. Z kolei na temat MISJA: ZIEMIA, czyli o trendach, ekologii, etyce branży odzieżowej, wyborach klientów i odpowiedzialności rozmawiać z Agnieszką Cegielską będą Agata Wojtczak, redaktorka magazynu ELLE i Karolina Sulej, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej, działająca w Zespole Badań nad Modą, redaktorka mody i kultury w takich tytułach jak: Wysokie Obcasy, Książki, Viva! Moda, A4, Exklusiv, Natemat czy Przekrój. Dowiemy się, czy moda może uratować świat?

W niedzielę nie zabraknie pokazów mody i makijażu, oraz kolejnych ciekawych tematów. Jeśli interesuje Cię zagadnienie ekoparentingu – a może jesteś ekorodzicem i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami – musisz tu być! Tego dnia prowadzącą będzie popularna prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, pasjonatka mody i zdrowego stylu życia. W jej rozmowie z trójmiejską blogerka modową Shiny Syl, świeżo upieczoną eko-Mamą oraz autorem ciekawych artykułów na naszych łamach, psychologiem, psychoterapeutą i współczesnym Tatą Michałem Głuszkiem, znajdziecie z pewnością wiele inspiracji.

Warto pojawić się FORUM GDAŃSK, żeby poznać ciekawych ludzi i podyskutować o tym, co ważne, co modne, a co absolutnie must have w sezonie wiosna-lato 2019. Warto też wpaść do strefy piękna, by na własnej skórze spróbować biokosmetyków, a także poznać naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Na uczestniczki i uczestników warsztatów i paneli czeka pyszna kawa i mnóstwo upominków!

Oceń