Przed nami wiosenna edycja modowej imprezy FASHION FORUM GDAŃSK, tym razem pod hasłem FOR ECO! Od piątku do niedzieli nacieszymy oczy pokazami najnowszych kolekcji naszych ulubionych marek, weźmiemy udział w wielu warsztatach, poznamy ciekawych ludzi nie tylko z branży modowej. Warto złapać bakcyla – ekologiczny i etyczny lifestyle rośnie w siłę od lat. Czy jesteśmy w stanie zmienić złe nawyki? Jak możemy zatroszczyć się o środowisko podczas zakupów? Co robić, by dobrze się ze sobą czuć, dbając o Ziemię? Mamy dobrą wiadomość: jeśli będzie nas dużo, możemy zrobić naprawdę wiele!

W piątek porozmawiamy o modowych trendach, mediach i stylu życia. W panelu dyskusyjnym obok znanej trójmiejskiej blogerki Kapucziny i stylistki FORUM GDAŃSK Olivii Dzierżawskiej, naszą redakcję reprezentować będzie Kasia Paluch. Zapraszamy do dyskusji w chilloutowej strefie na Mostku Historycznym, gdzie oprócz ciekawej wiedzy czekać będzie na was pyszna kawa i prezenty! Po dyskusji Kapuczina poprowadzi warsztat „Slow Fashion”, podczas którego nauczycie się, że „mniej znaczy więcej”: jak kupować rzeczy dobrej jakości, jak rozróżniać rodzaje materiałów, jak sprawdzać szwy i metki, jak pielęgnować ubrania/buty/torebki, żeby służyły nam jak najdłużej? Dowiemy się również sporo o ekologicznym podejściu do zmian w szafie: gdzie rzeczy oddawać lub jak je sprzedawać? I ostatecznie: jak stworzyć garderobę, w której wszystko będzie do siebie pasowało!

Piątek to również dzień warsztatów. Możecie wziąć udział w warsztatach stylizacji „Fair Fashion”, prowadzonych przez ekspertów LPP: zabawa modą, najnowsze trendy, kolekcje premium i eco aware marki Reserved! Dowiecie się, jak stworzyć dobrą bazę naszej szafy, którą możemy urozmaicać trendowymi dodatkami? W jakie rzeczy lepszej jakości warto inwestować, żeby zawsze „mieć co na siebie włożyć”? Jak połączyć zamiłowanie do trendów z dbaniem o środowisko? Możemy również podglądać studentów Wydziału wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych podczas projektowania stylizacji do konkursu „Sztuka Mody”.

W sobotę w roli prowadzącej wystąpi Agnieszka Cegielska – znana i lubiana dziennikarka, prawdziwy autorytet w dziedzinie zdrowego życia. Sobotni program to przede wszystkim MODA! Oprócz najnowszych kolekcji marek rezydujących w FORUM zobaczymy pokaz „The Beatles” jednej z największych polskich Gwiazd – projektanta MACIEJA ZIENIA! FORUM przygotowało też wyjątkową niespodziankę dla klientek: konkurs z suknią z kolekcji MACIEJA ZIENIA do wygrania!

Warsztaty i panele dyskusyjne poprowadzą ekspertki ze świata mody. Kulisy pracy magazynu o modzie zdradzać będzie Anna Konieczyńska-Dobrosielska z redakcji VOGUE. Z kolei na temat MISJA: ZIEMIA, czyli o trendach, ekologii, etyce branży odzieżowej, wyborach klientów i odpowiedzialności rozmawiać z Agnieszką Cegielską będą Agata Wojtczak, redaktorka magazynu ELLE i Karolina Sulej, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej, działająca w Zespole Badań nad Modą, redaktorka mody i kultury w takich tytułach jak: Wysokie Obcasy, Książki, Viva! Moda, A4, Exklusiv, Natemat czy Przekrój. Dowiemy się, czy moda może uratować świat?

W niedzielę nie zabraknie pokazów mody i makijażu, oraz kolejnych ciekawych tematów. Jeśli interesuje Cię zagadnienie ekoparentingu – a może jesteś ekorodzicem i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami – musisz tu być! Tego dnia prowadzącą będzie popularna prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, pasjonatka mody i zdrowego stylu życia. W jej rozmowie z trójmiejską blogerka modową Shiny Syl, świeżo upieczoną eko-Mamą oraz autorem ciekawych artykułów na naszych łamach, psychologiem, psychoterapeutą i współczesnym Tatą Michałem Głuszkiem, znajdziecie z pewnością wiele inspiracji.

Warto pojawić się FORUM GDAŃSK, żeby poznać ciekawych ludzi i podyskutować o tym, co ważne, co modne, a co absolutnie must have w sezonie wiosna-lato 2019. Warto też wpaść do strefy piękna, by na własnej skórze spróbować biokosmetyków, a także poznać naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Na uczestniczki i uczestników warsztatów i paneli czeka pyszna kawa i mnóstwo upominków!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany