Together Magazyn » Aktualności » Jak nie być idealnym – 7.05.2016

Jak nie być idealnym – 7.05.2016

Na spotkaniu pokazano alternatywne podejście do tzw. rozwoju osobistego. Poddano pod obiektywną ocenę kilka głośnych i sprzedażowych haseł parametryzujących i spłycających osobowość, a także pokazać kilka niebezpieczeństw i zjawisk psychologicznych wynikających z bezrefleksyjnego im ulegnięcia.

Nieustanne dążenie do doskonałości, wynikająca z tego presja oraz doraźna moda nierzadko wywołują w nas nieustanne poczucie niedosytu oraz wiecznej pogoni za osiągnięciem coraz to nowszych sukcesów. Nierzadko też popadamy w pułapkę rozumowania, że tylko ich zdobycie będzie stanowiło o naszym poczuciu szczęścia i satysfakcji życiowej. Z biegiem czasu okazuje się oczywiście, że iluzja osiągnięcia absolutnego szczytu (niestety) nigdy nie ma końca, bo zawsze będzie coś lub ktoś kto jest w lepszym położeniu niż my.

Utopijna wizja tzw. Świata idealnego, to immanentna cecha naszej ludzkiej natury i co do zasady nie ma nic złego w podejmowaniu coraz to nowszych rozważań w jej odkrywaniu. Niemniej w dobrze nam znanym „coraz szybszym” Świecie często w natłoku nieustannego pędu życiowego zapominamy, że takowy model nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie. Fakt ten powoduje, że nie potrafimy na życie i na siebie spojrzeć w sposób higieniczny i zdystansowany, a co gorsza – gubimy w gąszczu setek informacji, zakazów i stereotypów społecznych to co ważne – swoją autentyczność.

Prelegenci:

Marcin Ilski – założyciel społeczności Smutni trenerzy rozwoju osobistego (ponad 17 tys. członków), trener biznesu z szesnastoletnim doświadczeniem szkoleniowym, doradca i analityk. Szkolił m.in.: Korpus Służby Cywilnej, pracowników Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Capgemini Polska Sp.z.o.o. Zajmuje się propagowaniem idei zarządzania humanistycznego, czyli skupionego na człowieku, a nie tylko na celach/wynikach

Michał Niedałtowski – Life & business coach. Specjalizuje się w pokonywaniu mentalnych barier wynikających nadmiernego perfekcjonizmu. Promotor idei inteligentnego życia opartego o indywidualny i niezależny punkt widzenia. Specjalizuje się w coachingu prowokatywnym oraz przekonaniach opartych na dowodach (EBT). Inspiruje się filozofią Williama Jamesa, pojęciem gniewu według Seneki oraz teorią przypadku prof. Michała Hellera. Współautor strategii i kampanii sprzedażowych z sektora ubezpieczeń i finansów dla największych sieci franczyzowych w Polsce. Wykładowca na Festiwalu Progresstron.

fot. Piotr Żagiell

Oceń