Together Magazyn » Dom » Inwestyce trójmiejskie » Alfa Park – miejsce, w którym mieszka się lepiej

Alfa Park – miejsce, w którym mieszka się lepiej

Alfa Park – miejsce, w którym mieszka się lepiej

Wybór miejsca zamieszkania bywa decyzją, którą podejmujemy na wiele lat, a w licznych przypadkach – na większą część życia. Nic dziwnego zatem, że powinna być dokonywana starannie, z uwzględnieniem wszelkich udogodnień, z których będziemy korzystać na co dzień, przez wiele kolejnych lat.

Decydując się na zakup mieszkania, najczęściej realizujemy własne upodobania i preferencje odnośnie danego lokalu. Planujemy wystrój wnętrz, dobór kolorów i detali, zakupy odpowiednich sprzętów, myślimy o komforcie i ergonomii… I nie ma w tym nic dziwnego – musimy przecież zagospodarować przestrzeń, w której powinniśmy czuć się dobrze każdego dnia. Jednak nawet najwygodniejsze mieszkanie nie zrekompensuje nam trudów dojazdów do szkoły czy pracy. Uwzględniając względy praktyczne, trzeba pamiętać, że wybór odpowiedniej lokalizacji osiedla może znacząco ułatwić codzienne życie.

Komunikacja

Poszukując osiedla bardzo dobrze skomunikowanego z innymi dzielnicami, a ogólnie – z całą aglomeracją Trójmiasta – na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę Alfa Park. Osiedla są położone w dzielnicy Piecki-Migowo, nazywanej najczęściej przez mieszkańców – Moreną. Łatwo stąd dojechać do Wrzeszcza, jednej z największych i dobrze rozwijających się dzielnic Gdańska. Również dotarcie do centrum miasta nie jest problematyczne. Bliskość komunikacji publicznej to kolejny duży atut tej lokalizacji. Jesienią bieżącego roku będzie już funkcjonowała Pomorska Kolej Metropolitalna, która zapewni szybkie i sprawne połączenie zarówno z najbardziej popularnymi dzielnicami Gdańska, jak i dojazd w kierunku lotniska czy Kaszub. Osiedle Alfa Park to Osiedle, z którego dojście do przystanku Jasień zajmie nam 5 minut.; będzie tam również funkcjonował duży parking. Nieopodal przebiega obwodnica Trójmiasta, która umożliwia sprawne poruszanie się samochodem po całej aglomeracji oraz wygodne połączenie z autostradą A1. Lokalizacja osiedli Alfa Park zapewnia komfort zamieszkania w cichym, spokojnym miejscu, a jednocześnie – umożliwia dogodny dojazd w dowolnym kierunku.

Infrastruktura, edukacja i zdrowie

Problemem nowoczesnych osiedli, które powstają na peryferiach wielkich miast, często jest infrastruktura, a raczej – jej brak. To sprawia, że tymczasowe rozwiązania często przyjmują charakter trwały, mieszkańcy zaś muszą na co dzień znosić różnego rodzaju niedogodności, żyjąc jak na ciągłym placu budowy. Takie problemy nie dotyczą mieszkańców osiedli Alfa Park. Są tutaj dostępne liczne lokale usługowo-handlowe, łącznie z niewielkim centrum handlowym Viktor , gdzie wygodnie można dokonać zakupów, bez konieczności przemieszczania się po mieście.

Mieszkańcy osiedli Alfa Park, którzy mają dzieci, doceniają bliskie sąsiedztwo placówek przedszkolnych i szkolnych. Zróżnicowana oferta, a przede wszystkim – wygoda, to atuty, o których warto pamiętać. Dzięki temu problem uciążliwych, codziennych dojazdów do szkół praktycznie nie istnieje. Z myślą o dzieciach, na każdym Osiedlu Alfa Park, stworzono też bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw.

Warto także zwrócić uwagę na dostępność placówek ochrony zdrowia – zarówno prywatnych, jak i w ramach NFZ. W sąsiedztwie osiedli bez trudu można odnaleźć specjalistyczne gabinety lekarskie. Zapewniona jest też całodobowa opieka lekarska.

W otoczeniu przyrody

Współczesne osiedla często przypominają betonowe pustynie, choć nie zawsze musi tak być. Najlepszym przykładem jest lokalizacja osiedli Alfa Park. Ich mieszkańcy nie muszą wyjeżdżać poza miasto, by obcować z pięknem przyrody. W bezpośrednim sąsiedztwie domów rozciągają się tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Morenowe wzgórza i lasy to idealne miejsca na rodzinne spacery, oraz inne formy aktywnego wypoczynku. Urokliwe zbiorniki wodne czy ścieżki rowerowe stwarzają wiele możliwości, by cieszyć się naturą na co dzień. Wystarczy po prostu wyjść z domu i cieszyć się ZIELONĄ STRONĄ MIASTA!

Oceń