Together Magazyn » Aktualności » 3 dni zabawy w Trójmieście z okazji DNIA DZIECKA

3 dni zabawy w Trójmieście z okazji DNIA DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Trójmieście, potrwa nie jeden, ale aż trzy dni, pełne atrakcji! Zabawowo – edukacyjne szaleństwo rusza już 30 maja, a oferta trójmiejskich placówek – zarówno publicznych jak i prywatnych, zaspokoi potrzeby dzieci w każdym wieku, a nawet towarzyszących im rodziców.

W sobotę i niedzięlę na kinomanów czeka „Długi Dzień Dziecka w Multikinie” czyli 8 premier oraz liczne konkursy i zabawy między projekcjami. Tymczasem gdański Kinoport zaprasza w niedzielę na dwa bezpłatne seanse (Król lew i Nocturna) .

Na terenie Politechniki Gdańskiej ruszy tymczasem Color Day PG – czyli akcja charytatywna na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas „Color Run” – zawodów biegowych, uczestnicy zostaną obsypani kolorowymi proszkami. Następnie podczas „Color Fest” odbędą się koncerty, zabawy i oczywiście – licytacje.

Dla tych, których fascynują nauki ścisłe, niezapomnianą listę wrażeń przygotowały najbardziej znane trójmiejskie placówki edukacyjne – Centrum Experyment, EduPark oraz Centrum Hewelianum. Zabawa w Nieskończoność to propozycja gdyńskiego Experymentu, który Dzień Dziecka łączy z obchodami swoich 8 urodzin. Na wszystkie dzieci, które w tym roku również kończą osiem lat, czeka darmowa wejściówka na wszystkie atrakcje! W programie znajduja się pokazy naukowe, warsztaty kosmetyczne oraz gry i zabawy dla dzieci w każdym wieku.

Śladami dinozaurów wyruszą goście Centrum Hewelianum, które urządza Jurajski Dzień Dziecka. Na dzieci czeka gra terenowa, prace badawcze i wykopaliska, następnie spotkanie z paleontologiem, pokazy skamielin i wreszcie warsztaty „Zbuduj sobie dinozaura” oraz „Podstawy animacji”. Na najmłodszych czekać będzie kącik plastyczny, gdzie każdy stworzy swój własny, jurajski świat.

Wybuchowo – Odlotowe atrakcje czekać będą w gdańskim EduParku. Fani mniejszych i większych eksplozji będą mogli wysadzić herbatę, piankowe węże, a nawet wulkan! Do dyspozycji będzie prawdziwe dymne działo. Ubierzcie się w uśmiech, bo w EduParku odbędzie się sesja zdjęciowa z latającego fotodrona dzięki Akademii Pilotażu Juniora!

Muzyczna oferta na Dzień Dziecka również nie powinna nikogo rozczarować. W niedzielę, Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert familijny pt. „Bajki i Dobranocki”, który poprowadzi i na którym zaśpiewa znana aktorka – Anna Dereszowska. To nie jedyna propozycja filharmonii z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca odbędzie się bowiem koncert „ Bajeczna muzyka dla naszych ukochanych”, na którym bajki zostana zaśpiewane, zagrane i zatańczone.

Wydział Prawa i Administracji UG zaprasza w niedziele na koncert dla rodzin dziećmi Witajcie w naszej bajce”, podczas którego wystąpią dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Jantar”. Będzie muzyka, dużo ruchu i zabawy.

Z okazji Dnia Dziecka w Trójmieście odbywa się również szereg Dni Otwartych. W sobotę, między 13.30 a 17.30 do zwiedzania i wspólnej zabawy na torze przeszkód zaprasza gdański dealer BMW Bawaria Motors. Animacje dla dzieci i zwiedzanie mieszkań dla dorosłych przygotował Alfa Park na Morenie. Zwiedzanie elektrowni i piknik rodzinny to oferta gdyńskiej elektrociepłowni – EDF Wybrzeże. W sobotę otworem staną też Spichlerze na Ołowiance.

Wstęp wolny dotyczyć będzie wystawy „Światło w ciemnościach”, na której oprócz ciekawych eksponatów, dzieci poznają tajniki latarnictwa morskiego, i wezmą udział w zabawach z nawigacji.

Na fanów przedstawień i spektakli również czekają nie lada gratki. Teatr Wybrzeże zaprasza na 15. Lekcję Niegrzeczności oraz Podróże Guliwera. Teatr Leśny na Jaśkowej Dolinie organizuje 1 czerwca Teatralny Dzień Dziecka z Muminkami”. Oprócz spektaklu na dzieci czeka koncert muzyki Bacha, zabawy i malowanie twarzy. Mole książkowe zaprasza w niedzielę Sopockie Towarzystwo Naukowe, które w Krzywym Domku organizuje Dzień Dziecka z Czytaniem Bajek. Oprócz czytania, na dzieci czekają również quizy, gry i zabawy edukacyjne. Zabawne Muzeumto akcja z okazji dnia dziecka organizowana w sobotę przez Muzeum Miasta Gdyni. Na maluchy w wieku od 0 do 3 lat czekają warsztaty „Zasmakuj w mieście” – eksperymenty z gorzkim, słodkim i słonym – zabawy ze zmysłami, które poprowadzi Fundacja Mamy z Morza. Na starszaki czekają zabawy i spacer po wystawie, na której nie zabraknie zadań i ciekawych zagadek. Event zamknie projekcja klasycznych polskich bajek.

Aby przyjemne połączyć z pożytecznym, atrakcje na Dzień Dziecka przygotowały również trójmiejskie centra handlowe. Przez cały weekend w Parku Handlowym Matarnia odbywać się będzie mnóstwo atrakcji – do szalonych zabaw oddana zostanie trampolina, mini plac zabaw, kącik plastyczny i basen z kulkami. Na parkingu przed Media Markt czekać będzie 11 metrowa zjeżdżalnia w kształcie zamku i niezwykły tor przeszkód z tunelami. Do zabawy zachęcą dzieci profesjonalni animatorzy – dzięki czemu, rodzice, będą mogli spokojnie udać się na zakupy. Dzień Dziecka pełen czarów urządzi Galeria Madison, w której od niedzieli do poniedziałku działać będzie Magiczna Akademia Madisona. Dla młodych adeptów przygotowano warsztaty tworzenia różdżek, ćwiczenia latania na miotle, naukę pisania run oraz pokaz czarodziejskich sztuczek! Tych, którym bliżej jest na Kowale, zapraszamy w sobotę na sportowe rywalizacje, turniej językowy, warsztaty małego cukiernika, malowanie buziek, konkursy i zabawy w Centrum Kowale.

Amatorom wypoczynku na świeżym powietrzu polecamy bogatą ofertę festynów i pikników rodzinnych. W sobotę na Stadionie Leśnym w Sopocie odbędzie się piknik plenerowy, podzielony na 4 strefy – sportową, zdrowotną, rozrywkową i gastronomiczną. Na sopockim Molo odbędzie się program Macieja Florka – tancerza i choreografa, zwycięzcy You Can Dance. Każdy znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie Strefy Przyrodniczej, Plastycznej, Tanecznej i Hippicznej ( świat jeździecki).

Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej w Sopocie organizuje warsztaty kulinarne, przejazdy quadami oraz motorówkami ratowniczymi, pokazy ratownictwa wodnego, konkursy i zabawy m.in. ściankę wspinaczkowa. Festyn odbędzie się w sobotę przy Klubie Żeglarskim Sopot.

W sobotę, Gdańsku przy SP nr 39 odbędzie się Integracyjny Festyn Rodzinny. Grupa Nafgar przeniesie dzieci w świat Wikingów, animatorzy będą puszczać ogromne bańki mydlane, uczyć rodzinnej Zumby oraz przeprowadzać dawno zapomniane podwórkowe zabawy z czasów PRL.

Przedstawione przez nas wydarzenia to tylko część atrakcji, które odbędą się w Trójmieście z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Po szczegółowe informacje oraz szerszą listę aktywności zapraszamy do naszego kalendarium wydarzeń.

Cały zespół redakcyjny życzy miłej zabawy i dłuuuuuuugiego dnia dziecka spędzonego bardzo rodzinnie!

Oceń