Together Magazyn » Aktualności » X Jubileuszowy Rajd z Kompasem

X Jubileuszowy Rajd z Kompasem

Dziesiąta, Jubileuszowa Edycja Rajdu na Orientację „Z kompasem” odbyła się w dniach 28-29 maja w Gdyni- Orłowie. Organizator przyszykował 8 zróżnicowanych tras zarówno dla miłośników wędrówek jak i jazdy na rowerze. Część z nich skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne dla osób bardziej wprawionych.

8 tras X Rajdu Kaszubskiego „Z kompasem.pl” :

Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, bagna, zabudowania, poligony, etc.

Uczestnicy startowali indywidualnie lub w Zespołach do sześciu osób.

5 Tras Pieszych:

Smerfowa, czyli ¼ maratonu, dystans +/- 10 km i limit czasu: 6 godzin:

To trasa dzienna, ze startem o godz. 13:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami. To także świetna trasa dla małych grup szkolnych z opiekunami- będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu. Zapraszamy osoby początkujące w orienteeringu i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :). Na tej Trasie co najmniej jedna osoba w Drużynie musi być w wieku do 10 lat.
Smerfujemy dzielnie do lasu niczym Smerf Osiłek, ale po kilku punktach zaliczonych w lesie jesteśmy głodni niczym Łasuch i jak Maruda zaczynamy mówić „nie cierpię chodzić z kompasem…” Na szczęście Papa Smerf zaprowadzi nas po przygodzie w lesie do ogniska, gdzie jest bardzo smerfnie i możemy się najeść do syta…i odebrać smerfne nagrody dla dzielnych Smerfów. A po wspaniałej imprezie zaśniemy w domku szybko niczym Smerf Śpioch i będziemy mieli piękne smerfowe sny 🙂

Różowa, dystans +/- 15 km i limit czasu: 6 godzin:
Nowość! Trasa dzienna 15 km. Limit czasu: 6 godzin. Start o godzinie 13:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Pasjonująca zabawa dla wszystkich Blondynek (i nie tylko!). Dzienna alternatywa dla mocno już przeciążonej Trasy Smerfowej. Na Trasę Różową zapraszamy wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację lub mają średni stopień doświadczenia.

Zielona, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:
To trasa średnio trudna odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są punkty stowarzyszone. Trasa rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.

Czarna, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:
To trasa trudna odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są liczne punkty stowarzyszone, a dotarcie do faktycznych punktów kontrolnych związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, czy bezdroża. Trasa rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.
UWAGA:
Na trasie Zielonej i Czarnej zwycięża zawodnik lub zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

Czerwona, 1 i ¼ maratonu, dystans +/- 50 km i limit czasu do zamknięcia mety:
Każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości, a punkty kontrolne położone w miejscach charakterystycznych, których znalezienie nie powinno przysporzyć nikomu kłopotów. Start o godz. 13:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B)

3 Trasy Rowerowe:

Kubusiowa, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu: 6 godzin:
To trasa dzienna, ze startem o godz. 13:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla najmłodszych kierowców dwukołowców – niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane. Świetne rozwiązanie na udany weekend w siodełku dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco.
Żółta, czyli 1 maraton, dystans +/- 42 km i limit czasu: do zamknięcia mety:
Trasa skierowana jest do rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub też nie chcących pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B), to Wy decydujecie, czy najpierw startujecie w lewo, czy w prawo. Start o godz. 13:00.

Fioletowa, czyli 2 i ½ maratonu, dystans +/- 100 km i limit czasu: do zamknięcia mety:
Trasa przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd pod górkę po pokonaniu stu kilometrów! Punkty kontrolne zdobywane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B).

fot. Piotr Żagiell

Oceń