Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Trener Reprezentacji Siatkarzy odkrył karty. Szeroka kadra na sezon 2023 Siatkarzy
siatkarze 2023

Trener Reprezentacji Siatkarzy odkrył karty. Szeroka kadra na sezon 2023 Siatkarzy

Nikola Grbic, trener siatkarskiej reprezentacji Polski, jakiś czas temu ogłosił, kto znajdzie się w grupie 30 siatkarzy powołanych do szerokiej kadry na sezon 2023. Znalazło się tma kilku debiutantów, np. Sebastian Adamczyk czy Michał Gierżot a także wracający do drużyny Artur Szalpuk czy Wilfredo Leon. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje.

Zgrupowanie siatkarzy 2023 

Zgrupowanie polskiej reprezentacji siatkarzy według planu ma rozpocząć się 8 maja w Spale we Włoszech i potrwa do 8 października. Zakończy się ono kwalifikacjami olimpijskimi i walką o możliwość wylotu na igrzyska, które zostaną zorganizowane w 2024 roku w Paryżu. Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował w mediach społecznościowych listę 30. siatkarzy, których trener Nikola Grbić powołał do szerokiej kadry na sezon 2023. Z tej 30-tki wybierze najlepszych, którzy zyskają możliwość pojechania do Spały. 

Kto znalazł się w szerokiej kadrze? 

Wśród debiutantów powołanych przez trenera znalazły się takie nazwiska jak Dawid Dulski z Aluronu CMC Warta Zawiercie, libero Indykpolu AZS Olsztyn Kuba Hawryluk czy Mikołaj Sawicki z Trefla Gdańsk. Do szerokiej kadry zakwalifikowali się wszyscy wicemistrzowie świata z zeszłego roku, tacy jak Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Mariusz Bieniek, Mikołaj Sawicki i wielu innych. Szansę na grę w zespole ma też Artur Szalpuk i Wilfredo Leon, który w poprzednim sezonie nie mógł grać w związku z kontuzją. 

Grbic w krótkim nagraniu wideo opublikowanym na portalu PZPS powiedział, że chce dać szansę i skorzystać z wszystkich powołanych. Wskazał, że „lista jest w tym roku dłuższa i zawiera 30 nazwisk, dlatego każdy dostanie szansę, aby się pokazać, wdrożyć się w nasz system pracy, stać się częścią grupy i nas wspomóc”. 

Spośród powołanej „30” serbski szkoleniowiec musi wybrać zawodników, którzy będą zgłoszeni do rozgrywek Ligi Narodów, a pierwsze zgrupowanie kadry rozpocznie się 8 maja w Spale. Najważniejszym wydarzeniem tego sezonu będą mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje do igrzysk w Paryżu.

Rozgrywającymi mają być Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, przyjmującymi – Jakub Szymański, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Mikołaj Sawicki, Wilfredo Leon, Bartosz Kwolek, Michał Gierżot, Tomasz Fornal oraz Bartosz Bednorz. Środkowi to Karol Urbanowicz, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Norbert Huber, Mateusz Bieniek, Sebastian Adamczyk. W gronie atakujących są: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Dawid Dulski, Karol Butryn, Bartłomiej Bołądź. Do libero zakwalifikowano następujących zawodników: Paweł Zatorski, Kamil Szymura, Jakub Popiwczak, Kuba Hawryluk. 

Obstawianie wyników meczy siatkarzy – dlaczego warto? 

Fani siatkarskich zmagań bardzo często decydują się na obstawianie wyników poszczególnych rozgrywek. Dzięki temu mogą sprawdzić swoją znajomość kondycji poszczególnych zawodników, a dodatkowo wygrać pieniądze. Jedną z najbardziej znanych firm bukmacherskich jest Etoto, gdzie można otrzymać bonus bez depozytu

Oceń