Tomek i przyjaciele

Kolorowanki Tomek i przyjaciele

kolorowanki tomek i przyjaciele
Nie od dziś wiadomo, że kolorowanki online pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Pozwalają one nauczyć się korzystania z kredek czy flamastrów, uczą dokładności, pomagają zdobyć nową wiedzę, a także odkryć w sobie nowe pasje. W sieci możemy znaleźć arkusze do malowania o różnej tematyce – przykładem są kolorowanki Tomek i przyjaciele, które możecie wydrukować właśnie z tej strony.

Skąd wziął się Tomek?

Historię sympatycznej lokomotywy stworzył Wilbert Vere Awdry. W latach czterdziestych ubiegłego wieku młody ojciec chcąc zapewnić rozrywkę swojemu choremu na ospę synkowi, snuje opowieści lokomotywach mieszkających na stacji kolejowej. Inspiracją dla wymyślenia tych historyjek było jego własne dzieciństwo. Młody Wilbert pierwsze lata życia spędził na angielskiej prowincji, gdzie całe godziny spędzał na wsłuchiwaniu się w odgłosy pociągów i wyobrażanie sobie, że są to rozmowy machin. Awdry nie tylko opowiada historie o lokomotywach, ale i jakiś czas później zaczyna tworzyć ich modele. Za namową żony pierwszy raz spisuje i wydaje swoje opowiadanie w 1945 roku, co dopiero rozpoczyna drogę do lokomotywy Tomka do uzyskania statusu kultowej bajkowej postaci.

Kim jest Tomek?

Tomek to mała, zawadiacka lokomotywa, która wraz z grupą przyjaciół dba o to, aby na stacji kolejowej w Sodor wszystko przebiegało właściwie. Głównemu bohaterowi towarzyszą inne lokomotywy – Piotruś i Kuba, a także Gruby Zawiadowca. Tomkowi przez swoją nadgorliwość zdarza się wpadać kłopoty, jednak dzięki pomocy zawsze udaje mu się rozwiązać kłopotliwe sytuacje. Bajka ta wolna jest od przemocy, dzięki czemu nadaje się nawet dla najmłodszych widzów.

Tomek i przyjaciele – kolorowanki dla każdego

Bajkę tę możesz nie tylko czytać i oglądać – u nas znajdziesz Tomka i przyjaciół do kolorowania! Propozycja ta z pewnością umili chłodne, zimowe wieczory spędzone w rodzinnym gronie. Dzięki kolorowankom Tomek i przyjaciele nie tylko zapewnisz swojemu dziecku fantastyczną rozrywkę z ulubionymi bohaterami, ale i pomożesz mu lepiej się rozwijać i uruchamiać wyobraźnie. Postaci możecie pomalować w taki sposób, jaki tylko zapragniecie! Kolorowanki są wprawdzie dedykowane głównie dzieciom, ale nie ukrywajmy – każdy rodzic lubi od czasu do czasu poczuć się dzieckiem, warto więc się przyłączyć!

Jak zacząć kolorować?

Nie ma nic prostszego! Przygotuj kredki lub flamastry, wybierz wzór, wydrukuj i gotowe! Kolorowanki Tomek i przyjaciele do doskonała recepta na fantastyczną wspólną zabawę i oderwanie naszej pociechy od elektroniki. Nasze dziecko z pewnością miło będzie wspominało spędzone razem chwile.

Tomek i przyjaciele
Oceń ten post

Polecane

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany