Together Magazyn » Aktualności » Parki Miejskie w Polsce

Parki Miejskie w Polsce

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy


inaczej „Myślęcinek” to największy park miejski w Polsce. Jego bogata infrastruktura pozwala na aktywny wypoczynek, uprawianie sportów, ale także na relaks. Na terenie parku znajduje się ogrom atrakcji dla rodzin z dziećmi: Ogród Fauny Polskiej Zoo, Ogród Botaniczny, Ośrodek Rekreacji Konnej, Centrum Edukacji Ekologicznej, Myślęcińska Kolej Parkowa, 7 ekologicznych ścieżek dydaktycznych, a także Park Rozrywki z parkiem miniatur, „Makroświaemt” z modelami owadów w powiększeniu, „Zaginionym światem” z 40 figurami dinozaurów i Muzeum Paleontologicznym. Jest także mnóstwo atrakcji sportowych: alejki i dukty leśne dla rowerzystów, tor crossowy do jazdy ekstremalnej, tor kolarstwa górskiego, skatepark, park linowy, wypożyczalnia rowerów oraz rozległe szlaki piesze.

Park Miejski w Zamościu


jeden z najpiękniejszych parków miejskich w Polsce powstał na terenach pofortecznych i stanowi główną miejską przestrzeń zieloną. W sezonie letnim możliwe jest tu pływanie kajakiem i łódkami po stawie, zwiedzanie parku bryczką, a w zimie można pojeździć na łyżwach lub pozjeżdżać na sankach. Po wyznaczonych chodnikach dostępna jest jazda na gokartach. Mieszczą się tu także place zabaw dla dzieci, plenerowa siłownia i stoły z planszami do gry w szachy. Park stanowi również miejsce imprez i wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych.

PARK ŚLĄSKI


znajduje się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic – nazywany jest zielonym płucami Górnego Śląska. Zajmuje 620 hektarów, z czego 250 ha to tereny leśne a 100 ha to powierzchnie parkowe. Jest to jeden z największych parków miejskich w Europie. Stawy, sadzawki, strumyki, rozliczne gatunki drzew i krzewów oraz rozległe łąki stanowią przyjazną ostoję dla dzikiej fauny , która żyje tu w nietypowym sąsiedztwie z mieszkańcami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Park Śląski to przyjazne miejsce dla dzieci. Można go zwiedzać specjalnie opracowanym „dziecięcym szlakiem”.

Zabytkowy Park Pszczyński


liczy 156 ha powierzchni i składa się z trzech części: Parku Zamkowego, Parku Dworcowego i tzw. Dzikiej Promenady, czyli inaczej Zwierzyńca na dużych terenach leśno-parkowych w dolinie Pszczynki, powstałych po osuszeniu wielkiego Stawu Miejskiego. Obecnie część Dzikiej Promenady zajmuje pole golfowe, które sąsiaduje z Pokazową Zagrodą Żubrów, gdzie obok żubrów podziwiać można również muflony, jelenie, daniele, sarny, pawie i ptactwo wodne.

5/5 – (1 głosów)