Together Magazyn » Aktualności » Ortokorekcja — zobacz, jakie to proste!
AdobeStock

Ortokorekcja — zobacz, jakie to proste!

Ewa od dziecka zmaga się z krótkowzrocznością. Od kilkunastu lat nie ruszała się z domu bez soczewek kontaktowych, z których niedawno musiała zrezygnować na skutek stale nawracających infekcji, powodujących silny dyskomfort. Zmieniła sposób korekcji wzroku na okulary, w których ciężko było jej swobodnie funkcjonować, zwłaszcza w życiu zawodowym, ze względu na charakter pracy. Ograniczenia związane z noszeniem okularów odczuwała także w trakcie uprawiania sportu, który jest jej pasją i sposobem na wspólne spędzanie czasu z bliskimi.
Z pomocą przyszła jej ortokorekcja, czyli bezoperacyjna metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu, stosowana w sopockim Centrum Okulistycznym BLIKPOL.

Stare-nowe rozwiązanie

Choć może wydawać się inaczej, skuteczność ortokorekcji znana jest powszechnie od ponad 50 lat. Soczewki ortokeratologiczne zostały wprowadzone na rynek w II połowie XX wieku przez zespół specjalistów z Ameryki Północnej i Kanady. Okuliści prowadzący badania zauważyli, że noszenie twardych soczewek kontaktowych prowadzi do czasowych zmian w kształcie rogówki. Od tamtej pory udoskonalono materiał, z którego są wykonywane, zmieniono ich geometrię oraz dopracowano każdy szczegół tak, aby całokształt spełniał potrzeby nawet najbardziej wymagających oczu.

Sen o dobrym wzroku naprawdę może się spełnić!

Soczewki ortokorekcyjne całkowicie bezpiecznie i w pełni odwracalnie korygują wady wzroku podczas snu. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu. Mechanizm działania ortokorekcji opiera się na delikatnej zmianie krzywizny rogówki. Po (co najmniej) 6 godzinach snu w soczewkach ortokorekcyjnych Pacjent uzyskuje pełną ostrość widzenia na minimum 16 godzin. Regularne stosowanie soczewek w ciągu kilku miesięcy skutkuje dłuższym utrzymywaniem odpowiedniego kształtu przez rogówkę. Co więcej, ortokorekcja stosowana u osób z krótkowzrocznością poniżej 21 roku życia pomaga spowolnić lub całkowicie zatrzymać postęp wady, do którego dochodzi w okresie dojrzewania, z powodu dynamicznego wzrostu gałki ocznej.

AdobeStock

Komu przydadzą się soczewki ortokorekcyjne?

Ortosoczewki są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, u których zaleca się rozpoczęcie ortokorekcji już w wieku wczesnoszkolnym (6-7 lat). Młodsze pociechy również mogą z nich korzystać, przy asyście rodziców podczas zakładania i ściągania. Najlepsze rezultaty wynikające z noszenia soczewek ortokeratologicznych odnotowano u krótkowidzów, których wada nie przekracza -4 dioptrii oraz u osób z astygmatyzmem do 2 dioptrii. Pozytywne efekty dostrzeżono też u osób, u których stwierdzono współistnienie obu wad. Jest to znakomita alternatywa dla wszystkich, którzy nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie soczewki produkowane są na zamówienie, po wnikliwych badaniach na indywidualnych konsultacjach. Wobec tego zawsze można mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do potrzeb wzrokowych.

Po więcej informacji na temat ortokorekcji i innych metod leczenia wad wzroku zapraszamy na stronę blikpol.pl lub do kontaktu pod numerem telefonu: 58 500 46 40.

Oceń