Together Magazyn » Aktualności » Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa SOKRATES – razem w lepszą przyszłość

Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa SOKRATES – razem w lepszą przyszłość

Niedaleko centrum Gdańska, zarazem w oddaleniu od ruchliwych ulic, mieszczą się Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa SOKRATES. To nowoczesne placówki na miarę XXI wieku, w których pracuje w pełni profesjonalna i życzliwa kadra.

Co warto wiedzieć o Szkole Sokrates? Każda klasa liczy maksymalnie 18 osób, a zajęcia językowe są prowadzone w jeszcze mniejszych grupach (10 osób). Komfort nauki jest więc niepodważalny. Dużo nacisk kładzie się w szkole na bezpieczeństwo – dzięki systemowi kart wejściowych, domofonów i monitoringowi, można się czuć tutaj naprawdę pewnie.

Sale lekcyjne są wyposażone w atestowane meble szkolne, dostosowane do potrzeb dzieci, także pięcio- i sześciolatków. Pomocne w nauce są nowoczesne środki, jak tablice multimedialne czy odtwarzacze CD. Również nauczyciele mają zapewnione komfortowe warunki pracy – każdy z nich ma do dyspozycji laptop z dostępem do internetu. Pracownia komputerowa jest wyposażona w 18 samodzielnych stanowisk, co odpowiada maksymalnej liczbie uczniów w danej klasie. Każdy uczeń może zatem pracować samodzielnie.

Duże znaczenie w Szkole SOKRATES ma także wychowanie fizyczne. W sierpniu br. zakończono budowę nowoczesnej sali sportowej o powierzchni 260 m kw., wraz z zapleczem sanitarnym. Szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników – strefy bezpieczeństwa na ścianach szczytowych oraz wszystkie filary boczne zostały osłonięte materacami ochronnymi. Wiodącymi dyscyplinami zostały koszykówka, siatkówka oraz piłka ręczna. Ponadto w celu sprawnego przeprowadzania zawodów sportowych, została zamontowana tablica wyników. Całość wyposażenia dopełnia system elastycznej podłogi sportowej z nawierzchnią Linovation Sport.

Szkoła zapewnia dzieciom opiekę w świetlicy do godziny 17.00, przy czym funkcjonuje osobna świetlica dla klas 0–I i II–VI. W okresie ferii zimowych i w lipcu również są organizowane zajęcia.

W szkole można skorzystać z opieki pedagoga. Dostępne są warsztaty dla rodziców oraz istnieje możliwość udziału w terapii pedagogicznej. Na terenie szkoły można też terapii logopedycznej i gimnastyce korekcyjnej

Szkoła SOKRATES dba o zdrowie uczniów. Korzysta z usług firmy cateringowej, która spełnia wszelkie wymogi Sanepid-u. Nowoczesny piec konwekcyjny pozwala na przygotowywanie posiłków bez tłuszczu. Posiłki, zawsze ciepłe i smaczne, są podawane w higienicznych, jednorazowych opakowaniach. Szkoła uczestniczy też w programach Owoce w szkole oraz Szklanka mleka

W szkole obowiązuje jednolity strój szkolny – codzienny i galowy. Na co dzień uczniowie noszą wygodne, estetyczne koszulki polo w kolorze błękitnym, granatowe sweterki, białe bluzki i koszule, krawaty.

Uczniowie SOKRATESA osiągają dobre wyniki w konkursach wojewódzkich szachowych, graficznych, polonistycznych, wokalnych, Kangurze Matematycznym i wielu innych:

  • Tomasz Wierzchowski – I miejsce w Wielkim Maratonie Czytelniczym;
  • Gerard Wangler – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym;
  • Aleksander Banaszak – II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym;
  • Natalie Szurzyński – II miejsce w Wojewódzkich Zawodach Pływackich;
  • klasa I – I miejsce w Akademii Gdańskich Lwiątek;
  • klasa II – II miejsce w Akademii Gdańskich Lwiątek;
  • zespół wokalny – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek oraz III miejsce w ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek;
  • Weronika Ciopcińska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym.

 

Szkoła SOKRATES oferuje szeroki zakres zajęć dodatkowych w ramach czesnego. Uczniowie mogą korzystać z kół języka niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. W szkole funkcjonuje również Drama Club (teatrzyk w języku angielskim). Działają również koła: plastyczne, informatyczne, szachowe, dziennikarskie. Spośród innych ciekawych zajęć pozalekcyjnych warto wymieć: zespół wokalny Klub Sokratesa, Odyseję Umysłu, Matematyczne Łamanie Głowy, Humanistyczną Superligę czy ORTOgratkę. Chętni mogą zajmować się szyciem i gotowaniem czy robotyką. Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu przygotowano zajęcia z Aikido, piłki nożnej, gier zespołowych czy badmintona. Każdy uczeń może znaleźć coś ciekawego dla siebie oraz rozwijać swoje talenty i zainteresowania.

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa SOKRATES

ul. Zakopiańska 37a, 80–142 Gdańsk

tel. 58 320 13 00

e-mail: gdansk@szkolasokrates.pl

www.szkolasokrates.pl

2.9/5 – (30 głosów)