Together Magazyn » Aktualności » Modelowanie twarzy – kiedy warto rozważyć wykonanie zabiegu?

Modelowanie twarzy – kiedy warto rozważyć wykonanie zabiegu?

Na Twojej twarzy pojawiają się oznaki upływającego czasu? Chociaż nie możesz go cofnąć ani zatrzymać, możesz wyeliminować skutki jego działania. Wystarczy wykorzystać potencjał drzemiący w medycynie estetycznej i poddać się jednemu z zabiegów pozwalających na modelowanie twarzy bez skalpela.

Jeszcze kilkanaście lat temu modelowanie twarzy odbywało się wyłącznie przy użyciu skalpela. Obecnie można poddać się innowacyjnym zabiegom, które pozwalają pozbyć się niedoskonałości skóry wynikających z postępującego procesu starzenia. Zanikający owal twarzy, utracona elastyczność i sprężystość skóry, pogłębiające się zmarszczki i bruzdy – to wszystko pomoże wyeliminować medycyna estetyczna.

Modelowanie twarzy – by zachować młodzieńczy wygląd na dłużej

Modelowanie twarzy bez użycia skalpela to alternatywa dla operacji chirurgicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych terapii, można szybko i bezpiecznie wyeliminować oznaki starzenia, uzyskując naturalny efekt.

Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów pozwalających na modelowanie twarzy.

  • Kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd. Dają bardzo dobre rezultaty, przywracając skórze prawidłowe napięcie, jędrność i poziom nawilżenia. Sprawdzają się w przypadku m.in. zmarszczek nosowo-wargowych, linii marionetki, okolicy skroniowej, podbródka, ust, nosa, płatków uszu, rynienki podnosowej.

W zależności od sposobu implantacji, terapia może polegać na poprawie konkretnego parametru lub obejmować wykonanie liftingu twarzy. Wstrzykiwanie kwasu za pomocą cienkich i ostrych igieł świetnie sprawdzi się w przypadku wypełniania pojedynczych zmarszczek i artystycznego modelowania trójwymiarowego. Implantacja kwasu hialuronowego za pomocą grubszych i tępych kaniul to rozwiązanie stosowane w przypadku zabiegów wolumetrycznych pozwalających na zwiększenie objętości danej tkanki.

  • Nici biowchłanialne

Zabieg z zastosowaniem nici to alternatywa dla inwazyjnego liftingu twarzy. Terapia polecana jest osobom, których twarz utraciła młodzieńczy owal na skutek rozciągniętej i opadającej skóry policzków, wiotczejącej skóry czoła, pogłębiających się zmarszczek.

Nici przeznaczone do bezoperacyjnego liftingu mają na całej długości niewielkie haczyki. Dzięki temu zaczepiają się w skórze, podciągając ją i w efekcie niwelując wiotki nadmiar.

Kiedy zdecydować się na modelowanie twarzy?

Na zabieg modelowania twarzy warto zdecydować się, jeśli chcesz:

  • przywrócić utracony owal;

  • podnieść zapadające się policzki;

  • poprawić elastyczność i naprężenie skóry;

  • spłycić zmarszczki i bruzdy;

  • wyrównać kontur twarzy.

Ponadto zabieg modelowania twarzy pozwala na korygowanie kształtu nosa, kości policzkowych czy ust.

Modelowanie twarzy to zabieg dedykowany osobom w każdym wieku, które chcą przywrócić młodzieńczy wygląd – w sposób naturalny, bezpieczny i mało inwazyjny.

Oceń