Together Magazyn » Zdrowie » Kiedy iść z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty?
zdjecie publikacja 42835 togethermagazyn.pl 1

Kiedy iść z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty?

Rodzice często nie wiedzą, kiedy powinni po raz pierwszy zabrać swoją pociechę do dentysty. Niekiedy robią to dopiero wtedy, gdy zauważą ubytek lub, gdy dziecko poskarży się na ból zęba. Według specjalistów dentystę warto odwiedzić dużo wcześniej, aby sprawdzić, czy w jamie ustnej nie rozwija się próchnica. Kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę?

Wczesne zapoznanie dziecka z gabinetem dentystycznym zaprocentuje w przyszłości. Dlatego na pierwszą wizytę do dentysty warto wybrać się, gdy dziecko nie ma jeszcze żadnych ubytków, aby oswoić malucha z tym miejscem. W tym celu wybierz dobrą klinikę stomatologiczną we Wrocławiu, która zatrudnia dentystę dziecięcego. Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

Znaczenie wczesnej profilaktyki

Według statystyk próchnica występuje u 56–60% dzieci między 3 a 4 rokiem życia. Jest to poważny stan zapalny uzębienia, wywołany przez bakterie, który prowadzi do ubytków szkliwa. Dlatego zaleca się, aby pierwsza wizyta u dentysty odbyła się jeszcze przed ukończeniem 2-3 roku życia. Najlepiej do specjalisty wybrać się w momencie, gdy dziecku wyrasta pierwszy ząbek.

W trakcie wizyty w klinice dentystycznej we Wrocławiu dentysta pokaże maluchowi, na czym polega badanie stomatologiczne, oceni stan uzębienia dziecka oraz poinstruuje rodziców, jak prawidłowo dbać o jego zęby. Podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych jest niezwykle ważne, jeśli chcesz uchronić dziecko przed rozwojem próchnicy. Leczenie ubytków w przypadku najmłodszych jest bardzo trudne. Maluchy boją się bólu i często nie chcą poddać się niezbędnym procedurom medycznym, co dodatkowo wydłuża cały proces leczenia.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata i otwarte na nowe doświadczenia. Zanim umówisz dziecko na pierwszą wizytę u dentysty we Wrocławiu, opowiedz mu najpierw jaki jest cel tego badania oraz na czym mniej więcej ono polega. Istnieje wiele zabawek, książeczek i pomocy dydaktycznych, dzięki którym dobrze przygotujesz swoje dziecko do pierwszej wizyty u dentysty dziecięcego we Wrocławiu. Ważne, aby dostosować treść przekazu do wieku dziecka i jego możliwości poznawczych.

Jeśli wybierasz się do dentysty z małym dzieckiem na leczenie ubytków, musisz bardzo uważać na dobór słów. Postaraj się przedstawić stomatologa dziecięcego z Wrocławia w dobrym świetle, jako osobę, które pomoże dziecku i usunie nieproszonych gości z jego buzi. Nie okłamuj dziecka, że leczenie nie będzie bolało, ale też nie strasz go i unikaj nazewnictwa, które mogłoby wywołać negatywne skojarzenia. Strzykawkę możesz przedstawić jako magiczną różdżkę, a wiercenie jako czyszczenie zębów, które może wywołać jedynie lekki dyskomfort.

Bardzo ważne jest także wybranie dobrego dentysty dla dzieci we Wrocławiu. Taka osoba ma doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami, dzięki czemu będzie umiała wzbudzić zaufanie dziecka i sprytnie odwróci jego uwagę od wykonywanych czynności. Regularne wizyty u stomatologa to doskonały sposób, aby uniknąć przykrych skutków próchnicy i zadbać o zdrowy uśmiech swojego dziecka.

5/5 – (1 głosów)