Liftingujące maski naturalne do twarzy stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej rutyny kosmetycznej. Stosowanie masek to także doskonała okazja do relaksu – czas, który poświęcamy tylko sobie, znany również jako metime. W tym artykule przyjrzymy się bliżej rodzajom przeciwzmarszczkowych masek do twarzy, ich naturalnym składnikom oraz sposobom aplikacji, które pozwolą cieszyć się zdrową, promienną skórą w każdym wieku.
Jakie są rodzaje masek do twarzy?
Maski kosmetyczne można podzielić na trzy ogólne kategorie:
- maski o konsystencji gęstego kremu,
- maski w płachcie nasączone substancjami aktywnymi,
- maski w proszku do rozrobienia z wodą lub hydrolatem.
Maska stanowi zwieńczenie rytuału kosmetycznego. Kojarzy się z wyczekiwanym relaksem i czasem tylko dla siebie (tzw. metime).
Maseczki do twarzy naturalne – koktajl dla skóry
Naturalna maseczka do twarzy zwykle ma konsystencję gęstego kremu. Można ją nałożyć na twarz i pozostawić na noc lub potraktować jako maseczkę “ratunkową”, która szybko regeneruje i poprawia wygląd twarzy np. przed ważnym wyjściem.
Naturalna maska do twarzy jest bogata w liczne substancje odżywcze. W przypadku masek do cery suchej może być to kwas hialuronowy, witaminy, skwalan, ceramidy, kolagen, naturalne oleje (takie jak jojoba czy masło shea). Biofermenty wspierają odbudowę mikroflory skóry i pomagają składnikom stać się bardziej biodostępnymi dla skóry. Bisabolol łagodzi, a witamina C rozświetla.
Które maseczki do twarzy naturalne działają na zmarszczki?
Skóra dojrzała wymaga przede wszystkim nawilżenia i wzmocnienia płaszcza lipidowego. Potrzebuje również kosmetyków o działaniu liftingującym. Możesz wybrać naturalną maseczkę do twarzy z czerwonymi algami, które:
- dzięki wysokiej zawartości aminokwasów i witamin wspierają produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga w redukcji zmarszczek,
- wspierają odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry, zwiększając jej odporność na czynniki zewnętrzne,
- zawierają przeciwutleniacze, takie jak karotenoidy i witaminy, które neutralizują działanie wolnych rodników, opóźniając proces starzenia,
- łagodzą podrażnienia i zmniejszają zaczerwienienia, co czyni je idealnym składnikiem dla skóry wrażliwej,
- są bogate w polisacharydy, które zatrzymują wodę w skórze, zapewniając długotrwałe nawilżenie.
Maseczki do twarzy zawierające czerwone algi cieszą się popularnością ze względu na naturalne i wielokierunkowe działanie, co czyni je odpowiednim składnikiem zarówno w kosmetykach do skóry suchej, jak i dojrzałej. Wybór kosmetyków z tym składnikiem to krok w stronę pielęgnacji opartej na naturze.
Naturalna maska do twarzy – jakie jeszcze składniki działają liftingująco?
Jeśli nie masz pod ręką naturalnej maski do twarzy z czerwonymi algami, poszukaj w sklepie produktów na zmarszczki zawierających:
- fermentowaną wodę z bambusa, która jest bogata w krzemionkę i pozostawia wygładzający film na skórze,
- owies – mączka owsiana jest bogata w ceramidy i lipidy, które pomagają utrzymać zdrowy wygląd skóry,
- kwas mlekowy – przyspiesza odnowę komórkową.
Jak nakładać naturalną maseczkę na twarz?
Maskę nakładaj zawsze na dokładnie oczyszczoną twarz – po demakijażu. Możesz też przygotować ekspresowy masaż skóry, który pobudzi mikrokrążenie i pozwoli lepiej wchłonąć się składnikom aktywnym. Dynamicznie, ale delikatnie oklep opuszkami palców skórę lub użyj jadeitowego wałeczka. Nałóż maskę i zafunduj sobie chwilę relaksu. Niektóre maski należy zmyć po około 30 minutach, inne zetrzeć wacikiem lub wklepać – wszystko zależy od zaleceń producenta. W drogeriach znajdziesz też maski do pozostawienia na całą noc na twarzy.
Jak przygotować naturalną maseczkę do twarzy?
Możesz też poeksperymentować, samodzielnie przygotowując maskę z naturalnych składników. Do przygotowania naturalnej maski liftingującej potrzebujesz:
- 1 białko jajka,
- 1 łyżeczka miodu,
- 1 łyżeczka jogurtu naturalnego.
Wymieszaj składniki, nałóż na twarz na 15-20 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Taka naturalna maska do twarzy napina skórę i odświeża wygląd.
Dla najlepszych efektów stosuj maskę naturalną 1-2 razy w tygodniu i dobieraj składniki do potrzeb skóry. A jeśli nie masz ochoty na eksperymenty, wybierz gotowe maski naturalne do twarzy – znajdziesz je w ofercie wiodących polskich producentów marek kosmetyków naturalnych. Potraktuj je jako odżywczy rytuał piękna i chwilę na błogi odpoczynek.