Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

Planując rodzinne wakacje, należy brać pod uwagę różne aspekty związane z bezpieczeństwem. Lepiej nie przekonywać się na własnej skórze o słuszności powiedzenia, iż Polak mądry po szkodzie – zbędnego ryzyka można uniknąć, kupując polisę turystyczną.

Polisa turystyczna to gwarancja spokojnego urlopu dla całej rodziny. Bez względu na miejsce wypoczynku nie sposób przewidzieć pewnych zdarzeń, których konsekwencje mogą narazić domowy budżet na pokaźne straty. Kradzież bagażu, nieszczęśliwy wypadek czy nagła choroba generują niemałe wydatki – w porównaniu z nimi wysokość składki ubezpieczeniowej jest naprawdę niewielka.

To, gdzie jedziesz, ma znaczenie

O cenie polisy decydują różne przesłanki. Jedną z nich jest miejsce pobytu. Ogólnie rzecz biorąc, kierunki europejskie są tańsze niż pozaeuropejskie. Wynika to m.in. z tego, że koszty leczenia na Starym Kontynencie są niższe aniżeli w innych państwach na świecie. Najdroższa opieka medyczna jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Singapurze, niemniej popularne destynacje egzotyczne jak np. Tajlandia czy Chiny też do przyjaznych cenowo w kontekście kosztów leczenia nie należą. Nie oznacza to oczywiście, że w Europie jest tanio, np. w Bułgarii za 3-dniowy pobyt w szpitalu spowodowany złamaniem nogi trzeba zapłacić ok. 3000 euro. Faktem jest, że stawki za opiekę medyczną potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Od czego jeszcze zależy cena polisy?

Innymi czynnikami wpływającymi na cenę ubezpieczenia podróżnego są m.in.:

– cel wyjazdu – wypoczynek i zwiedzanie nie wiążą się z takim ryzykiem jak np. uprawianie sportów ekstremalnych czy wspinaczka górska,

– wiek ubezpieczonego – ubezpieczyciele kierują się zasadą, iż osoby starsze są bardziej narażone na zachorowania; młodzież i dzieci mogą natomiast liczyć na zniżki,

– zakres ochrony ubezpieczeniowej – im szerszy, tym wyższa składka.

Oszczędzać czy nie?

Kupując ubezpieczenie turystyczne (podróżne) na rankomat.pl, nie opłaca się oszczędzać, bo może skutkować to niesatysfakcjonującym odszkodowaniem czy nawet odmową jego wypłaty – wówczas koszty likwidacji szkód trzeba ponieść w swoim zakresie. Ilość dodatków w polisie zależy od konkretnej oferty – trzeba dopasować je do potrzeb całej rodziny, gdyż tylko można zapewnić jej kompleksową ochronę.

W skład polisy bezwzględnie powinny wchodzić: ubezpieczenie kosztów leczenia (w Europie na co najmniej 20 000 euro, w pozostałych krajach – na minimum 40 000 euro), ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie bagażu. Zakres ochrony da się poszerzyć m.in. o ubezpieczenie sprzętu sportowego, sportów wysokiego ryzyka, chorób przewlekłych, dla kobiet w ciąży czy osób w wieku podeszłym. W najbardziej podstawowym wariancie polisy jeden dzień ochrony kosztuje 2,5 zł, ale warto pamiętać, że takie polisy zwykle okazują się niewystarczające.

Zanim kupisz – porównaj!

Nieodzownym warunkiem znalezienia korzystnej polisy w atrakcyjnej cenie jest porównanie minimum kilku propozycji ubezpieczeniowych. Zadanie te ułatwi porównywarka polis turystycznych. Wskazane jest zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych ofert, np. na https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne, gdyż to pozwala wyłonić z zestawienia faworyta.

Kup polisę i korzystaj z uroków wypoczynku

Porównywanie ofert ma jeszcze jeden ogromny plus – daje sposobność przekonania się, iż polisy podróżne nie są drogie. Cena ubezpieczenia jest zdeterminowana indywidualnymi przesłankami, a także zakresem ochrony oraz wysokością sum gwarantowanych poszczególnych ubezpieczeń. Kompleksowa ochrona to komfortowy wypoczynek – bez niepotrzebnego zamartwiania się na zapas i wymyślania „co by było, gdyby…”. W razie kłopotów można liczyć na wsparcie i nie zostać na lodzie z wysokimi rachunkami do opłacenia, np. za leczenie za granicą.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?
5 (100%) 5 votes

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany