Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Idealna sala weselna – jak ją znaleźć?
idealnasalaweselna-jakjaznalezc-

Idealna sala weselna – jak ją znaleźć?

Mimo tego, że teoretycznie sezon weselny trwa w Polsce od kwietnia do września, to nierzadko się zdarza, że domy weselne i hotele mają obłożenie przez cały rok.

Organizacja przyjęcia weselnego stanowi nie lada wyzwanie, z czego pierwszym krokiem jest znalezienie przez młodych idealnej sali. Istnieje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy takich poszukiwaniach. Warto więc sporządzić sobie rozpiskę tego, co jest dla nas priorytetem i czego szukamy. Dzięki temu łatwiej będzie nam przy analizowaniu ogłoszeń i ofert. Jak znaleźć idealną salę weselną?

Wielkość sali

Sala musi być na tyle duża, aby pomieściła wszystkich naszych gości. Nie ma nic gorszego, niż ściśnięci goście przy stole weselnym. Wpływa to na ich komfort i ogólny nastrój przyjęcia. Wesele to specyficzna uroczystość, która trwa wiele godzin. Zapewnienie naszym gościom wygody powinno być zatem priorytetem. Jeśli będzie za mało miejsca, nawet najpiękniejsza sala straci cały swój urok. Nikt nie bawi się dobrze, gdy nie może swobodnie zjeść lub czekać, aby wejść na parkiet. Z drugiej strony wynajmowanie dużych sali, gdy nasze przyjęcie wcale nie jest tak wielkie, również będzie błędem. Zbyt duże pomieszczenie będzie trudniejsze do dekorowania i doda przyjęciu ciężkości.  Aby ułatwić organizację wesela, pierwszym krokiem w doborze Sali, musi być sporządzenie gotowej listy gości.

organizacjaweselawhotelu

Źródło: https://www.olandia.pl/

Klimat i wystrój sali

Niemal równie ważną kwestią jest dekoracja pomieszczenia. Ostatnimi laty, na polskich weselach króluje styl rustykalny, motyw myśliwski lub styl glamour. Znalezienie właściwej przestrzeni może być zatem sporym wyzwaniem. Przy oglądaniu sali warto się upewnić, jakie zmiany i dekoracje możemy wprowadzić, zanim podpiszemy umowę. Ważne, by wybrać przestrzeń, którą da się udekorować zgodnie z naszymi zamiarami i upodobaniami. Sale weselne często już są urządzone w danym motywie przewodnim, więc jeśli jest on nam bliski, warto go przyjąć i się go trzymać. Mieszanie ze sobą stylów może bowiem wyjść komicznie.

Nocleg dla gości

Nie można zapomnieć o noclegu dla przyjezdnych gości, a także dla samej pary młodej i jej świadków. Wesele to duże przedsięwzięcie, dlatego warto pomyśleć o pokojach, w których będzie można odpocząć lub schować różne potrzebne rzeczy. Dzięki noclegowi na miejscu wielu gości będzie bawiło się swobodniej i nie będą musieli się martwić o transport powrotny. Z tego choćby względu wiele par decyduje się na organizację swojego wesela w hotelu. Ułatwia to wiele kwestii, gdyż jednocześnie rozwiązuje kwestię noclegu, cateringu i miejsca imprezy.

Oceń