Together Magazyn » Zdrowie » Aromaterapia w domu. Jakie są zalety naturalnych świec zapachowych?
pexels-malina-sirbu-

Aromaterapia w domu. Jakie są zalety naturalnych świec zapachowych?

Większość z nas chętnie otacza się zapachami, które poprawiają humor, ale często niwelują też np. różnego rodzaju problemy zdrowotne. Ciekawym sposobem, aby wprowadzić je do wnętrz, są naturalne świece zapachowe do domu, których gama jest wyjątkowo szeroka. Jakie są konkretne zalety takich świec i dlaczego właśnie po nie warto sięgnąć? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów.

Co wyróżnia naturalne świece zapachowe do domu?

Wiele świec dostępnych w sklepach produkowanych jest z parafiny otrzymywanej z ropy naftowej. Sprawia to, że podczas procesu jej spalania wydzielane są szkodliwe związki takie jak toluen oraz benzen. Niestety wpływają one negatywnie na cały organizm, w tym m.in. na układ oddechowy, nerwowy i immunologiczny. Właśnie z tych powodów tak ważne jest, aby sięgać po naturalne świece zapachowe do domu, które nie wydzielają takich związków. Produkuje się je przede wszystkim z soi, choć na rynku można znaleźć również rzepakowe oraz z wosku pszczelego.

Jakie są zalety naturalnych świec zapachowych do domu?

Główną zaletą są kwestie zdrowotne, o których już wspomnieliśmy wcześniej. Jeśli świece często są używane w domu, to zdecydowanie warto zainwestować w takie, które po prostu będą dla nas zdrowe. Przykładem są naturalne świece zapachowe do domu i to właśnie je można coraz częściej znaleźć w ofercie różnych sklepów.

Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Koniecznie trzeba wspomnieć także o atutach z punktu widzenia środowiska naturalnego. Świece sojowe są bowiem biodegradowalne, dzięki czemu są wolne od szkodliwych pierwiastków, które mogłyby zanieczyszczać glebę.

Naturalne świece to dodatkowo długi czas palenia, zwłaszcza w porównaniu z parafinowymi. Okazuje się bowiem, że ich czas spalania jest średnio nawet dwukrotnie dłuższy.

Zapachy świec do Twojego domu

Wiemy już, jakie są główne atuty tego typu produktów. Czas jednak wspomnieć o ich właściwościach aromaterapeutycznych, które sprawiają, że relaks i lepsze samopoczucie są na wyciągnięcie ręki. Za takie cechy odpowiadają przede wszystkim zawarte w nich olejki eteryczne, które mogą działać uspokajająco, relaksująco, a nawet wspierać leczenie różnego rodzaju dolegliwości, takich jak np. ból głowy czy gardła.

Ze względu na te cechy są one wykorzystywane również podczas medytacji. Tutaj sprawdzą się naturalne świece zapachowe do domu cedrowe, które działają uspokajająco i pozwolą skupić się na wnętrzu ciała. Podobnie działa też lawenda, dodatkowo łagodząca bóle głowy oraz menstruacyjne. Dobrze sprawdzi się też połączenie cydru z pomarańczą. Jest ono uspokajające, ale pozwala też utrzymać umysł oraz ciało w stanie skupienia. Takie świece sprawdzą się więc także w domach osób praktykujących jogę.

Oczywiście jeśli chodzi o zapachy świec gama jest zdecydowanie szersza. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Jeden zapach może być bowiem dla danej osoby drażniący, dla innej zaś przyjemny. Właśnie dlatego warto sprawdzać i testować różne kompozycje, co pozwoli wybrać tę najlepszą, dającą najwięcej przyjemności z aromaterapii.

Naturalne świece zapachowe do domu są doskonałym sposobem na to, aby wprowadzić do wnętrz przyjemne zapachy. Wszystko to bez negatywnego oddziaływania na organizm, które często pojawia się w przypadku świeć parafinowych, które wciąż są bardzo popularne. Jak jednak widać warto wymienić je na naturalne odpowiedniki. Te ostatnie można znaleźć w drogeriach stacjonarnych oraz online.

Oceń