Together Magazyn » FOTORELACJE Z WYDARZEŃ » Warsztaty w Teatrze na Plaży

Warsztaty w Teatrze na Plaży

Warsztaty teatralne w Teatrze Na Plaży to zajęcia twórcze, przenoszące dzieci i młodzież w świat teatru na kilka godzin dziennie i pozwalające im znaleźć alternatywę dla komputera i telewizora w domu. Jak na każdej innej półkolonii dzieciaki przyjeżdżają rano i wyjeżdżają po południu. Co się dzieje w międzyczasie? Będąc na scenie, tańcząc, grając i bawiąc się wcielamy się w przeróżne role: przerażonych dziewczynek, odważnych pogromców bazyliszków czy przekupek na średniowiecznym sopockim targowisku. Dzieci zdumiewająco szybko przyswajają sobie teatralny tryb życia, role odgrywane są na bardzo wysokim poziomie pod okiem doświadczonych instruktorek. Rodziny młodych aktorów przychodzące na premiery spektakli często zadziwione są efektami pracy swoich pociech, które tutaj ukazują zupełnie inne oblicza. Organizatorki na to właśnie kładą nacisk – by każdy, kto występuje w Teatrze Na Plaży wcielił się w inną rolę niż odgrywa w rzeczywistości, wyzbył się kompleksów, tremy i strachu, poznał sceniczną ekipę i razem z nią przeniósł się w czasie i przestrzeni pobudzając wyobraźnię, swoją jak i widzów.

Zajęcia odbywają się również poza okresem wolnym od nauki szkolnej, każdy kto uczestniczy w warsztatach na co dzień ma szansę na rozwój w tej dziedzinie, gdyż poza stałą kadrą na spektakle i próby przychodzą znane osoby świata teatru, motywując, kreując wzorce i dając lekcje teatru na najwyższym poziomie.

Premiera już w tę sobotę i bez wątpienia warto przyjść i zobaczyć jak młodzież, której znacząca część z teatrem ma styczność zaledwie od kilku dni potrafi odegrać swoje role.

Oceń