Together Magazyn » Więcej » Targi Mother & Baby

Targi Mother & Baby

Targi Mother & Baby

W dniach 7-8 marca odbyła się największa ogólnopolska impreza dla rodziców z dziećmi – targi „Mother & Baby”. Przez cały weekend, w hali Amber Expo pojawiło się ponad 110 wystawców, którzy prezentowali i sprzedawali swoje produkty i usługi oraz zapewnili odwiedzającym szereg atrakcji. Na targach pojawiły się 4 strefy tematyczne: medyczna, edukacyjna, kobieca oraz dziecięca. W ramach pierwszej z nich odbywały się konsultacje medyczne i bezpłatne badania. Panie w ciąży mogły skorzystać z USG czy KTG oraz poradzić się na temat metod łagodzenia bólu porodowego. Dla dzieci przygotowano specjalne stanowiska do badania wzroku i słuchu oraz konsultacje logopedyczne i dietetyczne. Panowie mogli w strefie medycznej posłuchać bicia serca swojego dziecka i dowiedzieć się wszystkiego na temat rozwoju malucha w brzuchu mamy.
Aby ojcowie mogli choć trochę poczuć czym jest ciąża, przygotowano dla nich specjalne obciążenia montowane na tułowiu. Imitowały one kształt i ciężar brzemiennego brzucha – po kilku godzinach tego eksperymentu większość z panów podpierała plecy rękoma i szukała miejsca do odpoczynku – test można więc zaliczyć do bardzo udanych. Tymczasem strefa edukacyjna oferowała szereg wykładów oraz warsztatów. Rodzice mogli porozmawiać ze znanym fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim – twórcą Akademii Pawła Zawitkowskiego, który tłumaczył jak wspomóc rozwój dziecka. Wszystkiego o żywieniu można było się dowiedzieć podczas spotkania z dietetykiem. Omówione zostały zasady zdrowego odżywiania podczas ciąży, ale i odpowiedniej diety dla rosnącego dziecka. Ważnym tematem była otyłość u dzieci. Rodzice dowiedzieli się jak jej zapobiec oraz w jaki sposób przekonać dziecko do zdrowych posiłków. Porad mogły zaczerpnąć również osoby uczulone na gluten – oprócz tego, na gości czekało stoisko z wypiekami bezglutenowymi. Dla fanów chust przygotowano szkolenia z ich wiązania, panie mogły wziąć udział w szkole rodzenia – odbyły się również zajęcia z pielęgnacji noworodków, w których wyjątkowo chętnie uczestniczyli przyszli ojcowie. Rodzice dowiedzieli się wszystkiego na temat wad i zalet karmienia piersią lub butelką, przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i zobaczyli jak prawidłowo wybrać bezpieczny fotelik i jak odpowiednio zapiąć w nim dziecko.
Przy każdym stoisku czekali specjaliści, którzy prezentowali swoje produkty lub usługi i odpowiadali na wszelkie pytania gości. Targi były okazją do dokonania zakupów w promocyjnych cenach – na rodziców czekało wszystko, co tylko może być potrzebne zarówno w ciąży jak i po niej. Pojawiła się bogata oferta wózków, nosidełek, sprzętu laktacyjnego, bielizny ciążowej, aparatury medycznej, odzieży dziecięcej i materiałów dziecięcych, a także książek czy zabawek.

Nie zabrakło rozrywek dla dzieci – na najmłodszych gości targów czekało kilka placów zabaw, dmuchany zamek, malowanie twarzy, paznokci czy upinanie włosów, pokaz mody, oraz góra konkursów z fantastycznymi nagrodami. Podczas gdy dzieci bawiły się w najlepsze pod okiem profesjonalnych animatorów, panie mogły skorzystać ze strefy przeznaczonej tylko dla nich.


Z uwagi na Dzień Kobiet, który wypadał w drugi dzień targów, panie mogły skorzystać z porad stylistów, wizażystów, fryzjerów, a nawet brafitterki. Dodatkowo odbyły się pokazy zabiegów pielęgnacyjnych – redukujących cellulit, poprawiających krążenie, redukujących blizny czy przebarwienia. Targi Mother & Baby organizowane są od 8 lat w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa czy Kraków. Są wspaniałą imprezą rodzinną, na której każdy członek rodziny znajdzie dla siebie coś interesującego. Magazyn Together również wziął udział w targach. Przez dwa dni mieliśmy okazję zaprezentować Wam nasze miesięczniki, opowiedzieć o naszej pro rodzinnej działalności i usłyszeć jakie są wasze potrzeby i oczekiwania. Przygotowaliśmy również konkursy z nagrodami od Reserved, Brzusio Box czy Ciuciu Artist. Dziękujemy za Waszą tak liczną obecność i zainteresowanie. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać osobiście naszych czytelników i dziękujemy za wszystkie Wasze opinie, które na pewno przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju magazynu. Jesteśmy przecież dla Was i o Was!

Oceń