Przeprowadzka do nowego mieszkania może być motywowana potrzebą większej przestrzeni lub lepszej lokalizacji. Jednak jeśli już do niej dochodzi, warto poszukać naprawdę dobrego lokum, w którym będziesz czuć się w pełni komfortowo. W końcu to inwestycja na dłużej.

Przestrzeń to nie tylko metraż

Szukając nowego mieszkania zwróć uwagę na jego powierzchnię. Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do dostępnej powierzchni użytkowej. Sprawdź jak są rozplanowane pomieszczenia, czy salon zapewnia poczucie swobody, a także czy w jadalni można wygodnie jeść z całą rodziną.

To jednak nie wszystko. Naprawdę komfortowe mieszkania są projektowane z myślą o tym, by w środku było jasno. Zarówno pod kątem rozstawienia okien, jak i punktów oświetleniowych. Dzięki temu wnętrza odczuwa się jako bardziej wszechstronne.

Zawsze przyjemnie

Upewnij się, że kupowane mieszkanie posiada klimatyzację i dobrze rozłożone ogrzewanie. W wielu tańszych lokalach okazuje się, że grzejniki są umieszczone w miejscach, które nie zapewniają optymalnego dostarczania ciepła do całego pomieszczenia. Z kolei w przypadku wyższego standardu można liczyć na ogrzewanie podłogowe, które nie tylko rozprowadza ciepło równomiernie, ale na dodatek jest przyjazne dla alergików (wynika to z faktu, że przy tej metodzie ogrzewania w powietrzu unosi się mniej drobinek kurzu).

Duże balkony lub loggie

W zwykłych mieszkaniach często balkony są małe lub wręcz nie ma ich wcale. Jeżeli zależy Ci na dużym, przestronnym tarasie, loggii lub balkonie, na którym spokojnie możesz w letnie popołudnie ustawić stolik i usiąść tam z rodziną, poszukaj mieszkania wśród ofert o wyższym standardzie. Zazwyczaj luksusowe nieruchomości posiadają odpowiednie warunki (czasami nawet zdarza się, że zostają wyposażone w mały ogródek).

Pełna estetyka

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Ekskluzywne mieszkania często charakteryzują się nowoczesnym designem, zaprojektowanym przez doświadczonych architektów i poczuć, że mieszkanie jest naprawdę wyjątkowe. A o to przecież chodzi, gdy szuka się miejsca „z duszą”.

Podobne

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany