Zabawki interaktywne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. To nic dziwnego, bo zapewniają rozrywkę nawet na kilka kolejnych miesięcy. Raczej nie zdarza się, by taki prezent na roczek spotkał się z brakiem pozytywnej reakcji ze strony maluszka. Co więcej, doceniają je również rodzice, którzy cenią rozwiązania rozwijające umiejętności ich dzieci.

Prezent na roczek musi być rozważnie wybrany. To istotne, bo właśnie w tym okresie dziecko wchodzi w zupełnie nowy etap. Jest coraz bardziej samodzielne i z dnia na dzień więcej czasu poświęca na indywidualną zabawę. Dlatego tak ważne jest, by otaczające go przedmioty były wartościowe. Zabawki edukacyjne na roczek będą więc doskonałym pomysłem, jeśli nie chcesz, by otrzymany od ciebie prezent nie pokrył się niedługo warstwą kurzu.

  1. Zabawki interaktywne – najlepszy prezent na roczek
  2. Prezent na roczek, który podarujesz swojemu dziecku lub maluszkowi swoich bliskich, powinien być przede wszystkim estetyczny i bezpieczny. Konieczne jest, by spodobał się obdarowanemu oraz nie sprawiał, że zatroskani rodzice drżą o zdrowie bawiącego się nią dziecka. To ważne, by nie zapominać, że na tym etapie wiele rzeczy poznaje ono przez smak. Zabawki interaktywne są do tego dostosowane – nie mają elementów, które można by połknąć i są stosunkowo duże.
mali odkrywcy tiny love

Zabawki edukacyjne na roczek posiadają liczne atesty i certyfikaty, dzięki którym są czymś więcej niż kolorowymi gadżetami. Zanim producenci wypuszczą je na rynek, każdy projekt musi przejść odpowiednie testy, by dawać gwarancję bezpieczeństwa. Nie zawierają więc niebezpiecznych elementów i wyróżniają się wysoką jakością materiałów oraz zaokrąglonymi kształtami.

Co jest największą zaletą, która wyróżnia zabawki interaktywne na tle innych? Posiadają nieocenione walory edukacyjne i na bieżąco dostosowują się do zmieniających się potrzeb dziecka. Niektóre z nich uczą języka, literek czy cyferek, inne natomiast pobudzają kreatywność i uczą empatii względem zwierząt czy innych ludzi. Każda zaprojektowana jest tak, by dziecko mogło bawić się nią miesiącami, poznając jej kolejne funkcjonalności.

  1. Mali Odkrywcy Tiny Love

Jak wspominaliśmy, zabawki interaktywne podejmują z dzieckiem bardzo różne aktywności. Niektóre służą nauce podstawowych umiejętności – literek, cyferek czy prostych słówek w języku obcym. Inne rozwijają umiejętności motoryczne czy przekazują zasady funkcjonowania w społeczeństwie. To właśnie wśród nich znaleźć można nową serię Mali Odkrywcy Tiny Love. W zestawie znajduje się aż 7 kart tematycznych, które zawierają propozycje oryginalnych zabaw. Pięknie przygotowane zwierzątka podbijają serca maluszków i towarzyszą im we wszystkich czynnościach każdego dnia – nawet przez kilka następnych miesięcy. Zabawka będzie z twoim maluchem jeść, spać a nawet kichać!

Pamiętaj, że roczne dziecko nie lubi nudy – potrzebuje różnych kolorów, zmieniających się dźwięków i przedmiotów o różnorakiej fakturze. Nowe zabawki edukacyjne Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love wpływają na najważniejsze zmysły – stymulują wzrok, słuch i dotyk. Pobudzają także emocje i rozwijają zdolności komunikacyjne. Wchodzą w interakcję z dzieckiem – śpią z nim, wyraźnie chrapiąc, lub jedzą swoje ulubione owoce, tym samym zachęcając do tego malucha. To więc nie tylko pomoc w rozwoju, ale również dla wsparcie dla rodziców, gdy roczniak buntuje się przed koniecznością położenia się do łóżka czy zjedzenia obiadu.

Nie dziwi nas to, że każdy rodzic pragnie idealnego rozwoju swojego maluszka. To naturalne, że zależy nam na prawidłowej emocjonalności i wyjątkowym intelekcie. Zabawki interaktywne powstały po to, by pobudzać naturalną, towarzyszącą dziecku ciekawość. Dlatego to idealny prezent na roczek, który posłuży nie tylko rozrywce, ale również nauce nowych umiejętności.

Zabawki edukacyjne na roczek – czy warto?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany