Powrót do listy wydarzeń

Data/Czas

Marzec 26 niedziela
00:00

Miejsce

Instytut Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40
Gdańsk

Cena wstępu:

26 marca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Ciągnąć książki za języki” poświęcone litewskiej literaturze i tradycji. Uczestnicy i uczestniczki posłuchają dwóch opowiadań Kęstutisa Kasparavičiusa oraz zrobią ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat. Obowiązują zapisy: www.ckzjlitewski.evenea.pl. Koszt 10 zł.

Cykl „Ciągnąć kisiążki za języki” związany jest z Gdańskimi Spotkaniami Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu”, które odbędą się 6-8 kwietnia i ma na celu zapoznanie dzieci za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy z kulturą i literaturą różnych krajów.

- Dzieci podczas zajęć wykonają ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej, charakterystyczne dla litewskiej tradycji. Ptaszki zostaną umieszczone na patykach, następnie będzie można wbić je w ziemię w doniczce – mówi Viola Wojda, prowadząca warsztaty.

Kęstutis Kasparavičius to ceniony litewski autor i ilustrator książek dla dzieci, który zaprasza czytelnika w swoich miniaturowych opowiadaniach do świata z pogranicza jawy i snu, świata delikatnego, serdecznego i bezpiecznego. Bohaterami jego okraszonych magią fabuł stają się ludzie, uczłowieczone zwierzęta (pandy, foki, szpaki) oraz ożywione przedmioty (zabawkowy parostatek, balon, ubrania zamknięte w starej szafie), tematami: ich przygody, tęsknoty, marzenia.

Podczas zajęć przeczytamy fragmenty książki „Mała zima” - opowiadania „Ucieczka” i „Balon” w przekładzie Małgorzaty Gierałtowskiej. Książkę wydała Agencja Edytorska Ezop (Warszawa 2015).

---

Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu”, 6-8 kwietnia

www.odnalezionewtlumaczeniu.pl

Powrót do listy wydarzeń

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta