Powrót do listy wydarzeń

Data/Czas

Marzec 25 sobota
Całodniowe

Miejsce

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
Gdańsk

Cena wstępu:

25 marca 2017 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędą się drugie zajęcia Małej Akademii Emocji. Jest to cykl spotkań dla dzieci i rodziców, których celem jest pokazanie, jak można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego.

Małą Akademię Emocji organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Wydawnictwo Ene Due Rabe. Projekt realizowany jest w ramach Gdańskiej Akademii Rodzica.

Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem - mówi Celina Górska-Galińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica.

Tym razem spotkanie dotyczyć będzie kłamstwa, zarówno tego dużego jak i tego małego. Wspólnie zastanowimy się czy kłamstwo jest zawsze złe? Punktem wyjścia do zajęć z dziećmi i rodzicami będzie wspólna lektura książki „Gruffalo” autorstwa Juli Donalson. Przeczytają ją i zainscenizują aktorzy Teatru Miniatura: Kuba Ehrlich i Kuba Zalewski.

Postaramy się, aby czytanie książki, które będzie rozpoczynało każde spotkanie Małej Akademii Emocji, pokazało rodzicom oraz opiekunom możliwości rozmowy, edukacji i budowania więzi na bazie wspólnej lektury z dzieckiem - mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.

Po przedstawieniu książki przez aktorów Teatru Miniatura zrealizowane będą dwa bloki zajęć warsztatowych, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez prowadzących, którzy mają wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

W programie zajęć Małej Akademii Emocji:

  • Ratunku! Halo! To jest Gruffalo” warsztaty dla dzieci.

  • Czy kłamstwo jest zawsze złe? otwarta rozmowa dla dorosłych.

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach.

Na wszystkie zajęcia Małej Akademii Emocji wstęp jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl

Data: 25 marca 2017 r.

Godzina:12.00

Czas trwania: 2h

Miejsce: NCK, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Organizatorzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe

Powrót do listy wydarzeń

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta