Powrót do listy wydarzeń

Data/Czas

Marzec 25 sobota
10:00 - 12:00

Miejsce

Gdyńskie Centrum Filmowe
pl. Grunwaldzki 2
Gdynia

Cena wstępu:

10zł

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w sobotę, 25 marca, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 10 złotych. W programie filmy z serii "Basia" oraz "Mami Fatale", zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF tym razem zobaczą filmy zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO. Będą to dwa premierowe odcinki z serii "Basia" oraz dwa wybrane odcinki "Mami Fatale".

"Basia"

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Scenariusz na podstawie serii książek pt. "Basia" autorstwa Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak:
Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Różalski.

"Mami Fatale"

Kiedy Mami Fatale zaczyna gotować, zawsze ma pod ręką świeże warzywa i owoce, zebrane we własnym ogródku. Psina i Prosię, jej wierne zwierzaki, czekają w napięciu obok swoich miseczek, zastanawiając się, co też tym razem upichciła ich opiekunka: smakowitą sałatkę? Makaron w przepysznym sosie? A może zgotowała im garść przygód, z udziałem groźnego Gangu Kapeluszników, tajemniczych Koboldów lub prawdziwego dinozaura?

Mami Fatale to seria złożona z wielu specjalnych składników: zabawnych gagów, kulinarnych ciekawostek i oryginalnych projektów graficznych, łączących bogactwo kolorów ze stylem retro.

Scenariusz: Radek Smektała, Łukasz Kacprowicz, Marcin Graj i inni.

Reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Stuart Evans

Producent: Włodzimierz Matuszewski

Powrót do listy wydarzeń

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta