Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wybór dostawcy internetu nie musi być trudny

Wybór dostawcy internetu nie musi być trudny

Stacjonarny dostęp do Internetu w Gdyni oferuje wielu dostawców, zarówno duże ogólnopolskie firmy jak i mniejsi lokalni dostawcy. Przygotowaliśmy przegląd ofert dostawców z kluczowymi parametrami, które mamy nadzieje ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

Dla wygody porównania przyjęliśmy najbardziej popularną prędkość 100 Mb/s. W zestawieniu podajemy także dodatkowe informacje o możliwych usługach dodatkowych oraz zastosowanych urządzeniach końcowych.

W Orange za Internet światłowodowy 100 Mb/s trzeba się liczyć z miesięcznym wydatkiem 69,99 złotych. Przy czym w pierwszym roku dwuletniej umowy zapłacimy tylko 39,99 złotego. Ultra szybki Internetu 600 Mb/s kosztuje 99,99 złotych. Operator nie pobiera opłaty aktywacyjnej, udostępnia też bezpłatnie  router Wi-Fi z funkcją serwera multimedialnego co pozwala współdzielić pliki w obrębie całej sieci domowej.

UPC Internet Fiber Power 120 Mb/s kosztuje 59,99 złotych a umowa jest zawierana na okres 24 miesięcy. Jeśli nie zadawala nas ta prędkość to w ofercie operatora znajdziemy 500 Mb/s za 99,99 złotych miesięcznie. Przy instalacji otrzymujemy router Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe łączenie z siecią. Dostępu do HBO GO to wydatek 30 złotych na miesiąc (dwa miesiące są darmo przy umowie na rok). Warto również dodać, że UPC jako jedyny operator do internetu udostępnia bezpłatny dostęp do telewizji kablowej Standard.

W Vectrze za popularne 100 Mb/s z routerem Wi-Fi zapłacimy 49,90 złotego przez cały, 24 miesięczny okres trwania umowy. Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 19 złotych. Trzykrotnie szybszy Internet 300 Mb/s to wydatek 79,90 złotych miesięcznie. Do usługi można dokupić  HBO GO za 20 złotych miesięcznie i serwis muzyczny GO ON za 4,99 złotego miesięcznie.

W Netii 100 Mb/s to koszt 39,90 złotego miesięcznie a umowa zawierana jest na okres 24 miesiący. Opłata aktywacyjna wynosi 29,90 zł i za dwa pierwsze miesiące korzystania z usługi zapłacimy tylko po 1 złotych. Dla bardziej wymagających Netia przygotowała pakiet 900 Mb/s za 89,90 złotych miesięcznie. Podobnie jak u poprzednich operatorów na czas trwania umowy otrzymujemy router Wi-Fi oraz możliwość zakupu usług dodatkowych : HBO GO za 25 złotych miesięcznie (pierwszym miesiącu za złotówkę) oraz serwisu muzycznego GO ON za 5 złotych miesięcznie.

Multimedia podobnie jak UPC  posiada w swojej ofercie prędkość 120 Mb/s z Wi-Fi za który trzeba zapłacić 59 złotych na miesiąc. Umowa zawierana jest na 24 miesiące a operator pobiera opłatę aktywacyjną w wysokości 19,99 złotych. Multimedia daje też możliwość wykupienia pakietu bezpieczeństwa oraz stałego adresu IP.

U lokalnego dostawcy Wave za  Internet o prędkości 120 Mb/s zapłacimy 49 złotych przez cały okres dwu letniej umowy. Operator pobiera też opłatę aktywacyjną w jednorazowej kwocie 50 złotych. Większa prędkość 300 Mb/s to wydatek 69 złotych miesięcznie. Router Wi-Fi można kupić na własność za 100 złotych lub wydzierżawić za 7 złotych miesięcznie. Wave daje możliwość podwojenia prędkości wysyłania za 10 złotych na miesiąc oraz zakupu stałego adresu IP za 10 złotych miesięcznie

Kolejny lokalny dostawca – MAXNET –  Internet o prędkości 111 Mb/s z WiFi sprzedaje za 40 złotych na miesiąc przy zawarciu umowy na 24 miesiące. Opłata aktywacyjna wynosi tylko 1 złotych. Z kolei najszybszy Internet 777 Mb/ z Wi-Fi zapłacimy 79 złotych.

Lokalny dostawca NETAREA oferuje 100 Mb/s za kwotę 49 złotych przy umowie na 24 miesiące. Aktywacja wynosi tylko 2 złote. Internet 400 Mb/s operator oferuje za 69 złotych na miesiąc. Routera Wi-Fi to jednorazowy wydatek 99 złotych a stały adres IP to wydatek 19 złotych miesięcznie.

Przed wyborem dostawcy  trzeba  upewnić się, czy oferuje on usługi w naszym budynku. Można to sprawdzić na stronie www.panwybierak.pl, gdzie oprócz potwierdzenia dostępności znajdują się aktualne oferty operatorów a porównanie i zamówienie usług za pomocą portalu jest całkowicie bezpłatne.

5/5 – (3 głosów)