Strona główna » Art. zewnętrzny » Wrocławskie atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?
gebbfaaeaafbadfabddeaecffafcbeaeeaeeaeabbaacedecbbcfa .jpg

Wrocławskie atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to miasto uwielbiane przez turystów. Słynie z imponujących zabytków, wspaniałej architektury, urokliwych miejsc do spacerów, wielu wydarzeń kulturalnych i fantastycznych hoteli. Pobyt we Wrocławiu to prawdziwa przyjemność, nie tylko dla koneserów zabytków. Wrocław do dobry pomysł na weekend. Miasto może też być propozycją na wakacje, zwłaszcza ze z Wrocławia w dogodny sposób można zwiedzać praktycznie całe województwo. Wrocław przyciąga poszukiwaczy śladów po zabytkach, których już nie ma. W tym mieście doskonale czują się ludzie biznesu. Można tu organizować konferencje, spotkania i imprezy integracyjne. Dowiedz się, w jaki sposób możesz spędzić wolny czas we Wrocławiu.

O Wrocławiu można powiedzieć jedno: słynie ze swej niezwykłej urody. Miasto od wielu lat ma dobrych gospodarzy, którzy dbają o jego wizerunek. Dzięki temu mieszkańcy pozostałych miast w Polsce za wzór stawiają Wrocław. Wrocław można odwiedzić w każdej chwili. Można przyjechać na wycieczkę jednodniową, na weekend, a nawet na dłuższy urlop. Bogata baza noclegowa pozwoli na znalezienie najbardziej zachwycających hoteli, czego przykładem jest hotel zlokalizowany blisko rynku: http://thebridgewroclaw.pl/o-hotelu/hotel-butikowy.

Wrocław to miasto — zabytek

Nie da się ukryć, że popularność Wrocławia opiera się na zabytkowej architekturze. Rynek we Wrocławiu jest najpopularniejszym miejscem, w zasadzie od którego można zacząć zwiedzanie miasta. Jest to jeden z największych zabytkowych rynków w Europie. Stary Ratusz i urokliwe kamieniczki to najbardziej znane wizytówki miasta. Trzeba poświęcić sporo czasu na zwiedzanie zespołu historycznego centrum Wrocławia — wszystkich zabytków nie da się po prostu zobaczyć w jeden dzień. Będąc we Wrocławiu, koniecznie trzeba odwiedzić Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią miasta, która pamięta XIII wiek, gdzie znajduje się między innymi najstarszy kościół pod wezwaniem Świętego Idziego. Zakochani powinni zobaczyć legendarny Most Tumski, który nazywany jest również Mostem Miłości (to zasługa kłódek zawieszanych przez zakochane pary). Punktem każdej wycieczki (nie tylko szkolnej) jest Panorama Racławicka, czyli monumentalny obraz, który przedstawia bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Turyści uwielbiają wrocławskie ZOO i Afrykarium. Samo zwiedzanie ZOO może zająć więcej niż jeden dzień. Chętnie odwiedzają też Ogród Botaniczny, który został założony w 1811 roku. Wrocław jest miastem pełnym historycznych zagadek i tajemnic, które można odkrywać podczas każdej wizyty w mieście.

Wrocław miastem dla ludzi kochających piękno

Nie ma żadnej wątpliwości, że Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Jest to prawdziwy raj dla miłośników zabytków i koneserów sztuki sakralnej. Wrocław to nie tylko spotkanie z historią. Jest tu wiele atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Każdy znajdzie dla siebie idealną rozrywkę — przykładem jest rejs po Odrze (statkiem lub motorówką) lub relaks przy największej w Polsce fontannie multimedialnej. Ogromną atrakcją jest też Aquapark, gdzie prócz licznych basenów dostępne są też sauny. Bardzo interesującym punktem na turystycznej mapie Wrocławia jest Galeria Neonów. Najmłodszych turystów z pewnością ucieszy Park Mamuta, a także możliwość spotkania licznych krasnali. Można udać się na wycieczkę szlakiem krasnali. Wrocław zapewnia liczne atrakcje dla turystów i mieszkańców bez względu na porę roku, co oznacza, że bez względu na pogodę, nikt w tym mieście nie zazna nudy.

Oceń