Coraz więcej osób dba swoje ciało. Nie tylko poprzez wcieranie w skórę dobrej jakości kosmetyków. Z pomocą przychodzi nam również karboksyterapia medyczna. Troska o wygląd i jego poprawa dzięki medycynie estetycznej, sprawia, że nasza samoocena oraz ogólne samopoczucie są na wyższym poziomie niż przed zabiegiem.[obraz_1]

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • karboksyterapia medyczna– najważniejsze informacje
  • Urządzenia do karboksyterapii – co warto o nich wiedzieć

Medycyna estetyczna to obok stomatologii jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny. Obecnie medycyna estetyczna to nie tylko kwestie poprawiania własnego wyglądu.  Karboksynoterapia medyczna, czyli terapia dwutlenkiem węgla pomaga pacjentom z cellulitem, trądzikiem i zmarszczkami. Terapia przynosi realne efekty i jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Szkolenia dla specjalistów medycyny estetycznej swoim zakresem coraz częściej obejmują kwestie związane z leczeniem za pomocą karboksyterapii medycznej. Do zabiegu warto wybrać profesjonalny gabinet czy ośrodek zajmujący się terapią tlenkiem węgla. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sposób całkowicie prawidłowy.

Terapia tlenkiem węgla a urządzenia do karboksyterapii

Karboksyterapia medyczna jest coraz bardziej popularna. Jej stosowanie jest efektywne u osób mających rożnego rodzaju problemy skórne. Specjalistyczne urządzenia do karboksyterapii pozwalają na wykonanie zabiegu poprzez śródskórne lub podskórne wstrzykiwanie dwutlenku węgla. Medyczna karboksyterapia sprzęt wykorzystuje jak najnowszy. Źródłem specjalistycznego sprzętu dla gabinetów wykonujących tego rodzaju zawsze powinna być hurtownia estetyczna. Na rynku urządzeń stosowanych do zabiegów karboksyterapii jest między innymi sprzęt dokonujący podwójnego podgrzania gazu. Dzięki temu uczucie nieprzyjemnego kłucia u pacjenta jest redukowane praktycznie do zera. Co ważne profesjonalny sprzęt do terapii tlenkiem węgla z odpowiednimi certyfikatami zachowuje czystość na prawie na sto procent, a także jest urządzeniem w pełni sterylnym.

Co w praktyce daje pacjentom karboksyterapia medyczna?

Karboksyterapia przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów, daje doskonałe rezultaty i jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Co ważne tego typu zabieg nie niesie za sobą groźby powikłań. Jedynym wyraźnym znakiem po zabiegu może być zaczerwienienie, które znika jednak w ciągu kilkudziesięciu minut po karboksyterapii. Pacjenci zauważają efekty już po pierwszym zabiegu. Jednak trwałe efekty widoczne są po około 8 zabiegach. Korzyści ze stosowania karboksyterapii to między innymi: zmniejszenie obrzęków, eliminacja rozstępów, ujędrnienie piersi, redukcja cellulitu, pobudzenie syntezy kolagenu, modelowanie konturów twarzy, zniwelowanie zmarszczek, trądziku, kruchych naczynek i trądziku różowatego.

medycyna estetyczna

Hurtownia medycyny estetycznej jako główne źródło zaopatrzenia dla podmiotów medycyny estetycznej

Karboksyterapia urządzenie stosowane przy zabiegu musi posiadać odpowiednie parametry oraz stosowne atesty, dlatego profesjonalne gabinety i ośrodki specjalizujące się w medycynie estetyczne, zaopatrują się tylko u pewnych i doświadczonych dostawców. Hurtownia medycyny estetycznej sprzedaje między innymi urządzenia do karboksyterapii, laser do depilacji oraz inne produkty medycyny estetycznej. W asortymencie hurtowni znajdują się także takie sprzęty jak wirówka do osocza. Ponadto hurtownia medycyny estetycznej sprzedaje wiele innych ważnych akcesoriów, które są niezbędne do prawidłowego działania placówek specjalizujących się w zabiegach medycyny estetycznej.