Nauka języków obcych jeszcze w XX wieku była traktowana niemal hobbystycznie, przynajmniej w naszym kraju. Obecnie wiadomo, że jest to bardzo ważny element systemu edukacji, o który warto dbać nie tylko w zakresie programowym, realizowanym w szkole.

 

Przyjemnie i pożytecznie

Poznawanie języków obcych nie musi przypominać klasycznego przyswajania wiedzy. Wiadomo, że poprawne posługiwanie się językiem wymaga opanowania reguł gramatycznych i określonego zasobu słownictwa. Jednak nauka języka obcego to także poznawanie innych kultur, historii różnych państw i narodów czy ich dziedzictwa kulturowego i artystycznego. To przełamywanie barier kulturowych i obyczajowych, przy jednoczesnym dbaniu o własny rozwój. Naukowcy udowodnili, że poprzez kontakt z językiem obcym możemy ćwiczyć pamięć krótko- i długotrwałą. Umysł staje się bardziej elastyczny. Zwiększa się również kreatywność, poprawia się zdolność kojarzenia faktów i wrasta poziom inteligencji lingwistycznej, co ma niebanalne znaczenia, zwłaszcza w procesie rozwoju dziecka, choć nie tylko. Szkoły językowe w Gdańsku, oferując zajęcia dostosowane do wieku i możliwości intelektualnych uczniów, zwracają szczególną uwagę na te aspekty.

Nigdy nie jest za wcześnie ani… zbyt późno

Psycholodzy wskazują, że im prędzej dziecko będzie miało kontakt z językiem obcym, tym lepiej. Chłonny umysł dziecka potrafi niemal intuicyjnie opanować skomplikowane reguły rządzące systemami językowymi. Dobrze również przyzwyczajać jak najmłodsze dzieci do poprawnej wymowy w języku obcym i prawidłowego akcentu.

Jednak poznawanie języków obcych to nie tylko domena dzieci czy młodzieży w wieku szkolnym. Nigdy nie jest zbyt późno na to, by zacząć przygodę z językiem obcym, niezależnie od tego, jakie względy nami kierują. Ważne, by proces edukacji prowadziły kompetentne osoby. Warto zatem skorzystać z zajęć, które oferują profesjonalne szkoły językowe w Gdańsku, takie jak Empik School .

Świat, który stoi otworem

Znajomość języków obcych w oczywisty sposób ułatwia podróżowanie po świecie – zarówno to realne, jak i wirtualne. Gdy przełamiemy barierę językową, łatwiej możemy zrozumieć odmienne kultury, kontekst zachowań czy obyczajów. Wycieczki zagraniczne to przecież nie tylko doskonały sposób na wypoczynek, lecz również inwestycja w siebie. Jednak nawet w zaciszu własnego domu możemy poszerzać własne horyzonty, posługując się językiem obcym Zyskujemy dostęp do obcojęzycznych dzieł kultury i sztuki, takich jak książki czy filmy. Również szkoły językowe w Gdańsku, udostępniając swoim uczniom takie materiały, umożliwiają im odkrywanie nowych perspektyw. Nauka języków obcych sprawia, że możemy oswoić i zrozumieć rzeczywistość, która wydaje się nam odległa.

 

Art. Sponsorowany

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany