Niezależnie czy jest to Wasza pierwsza, czy też kolejna randka, warto, aby spotkanie było ciekawe dla Was obojga. Oczywiście najważniejszy jest czas spędzany razem, a o każdy związek należy dbać i pielęgnować go codziennie. Drobne gesty w życiu codziennym kierowane w stronę ukochanej osoby umacniają relację, a randki to forma celebracji miłości. Pragniesz zaskoczyć drugą połówkę? Zainspiruj się sprawdzonymi pomysłami na udaną randkę.

Randka w przestworzach

Chcesz, aby randka była zaskakująca? Standardowe pomysły typu wyjście do kina czy spacer są łatwe do przewidzenia. Jeśli jesteście parą otwartą na nowe przeżycia, to wybierz lot widokowy samolotem nad Tatrami dla dwojga i zaskocz partnera!

Wystartujecie z lotniska w Nowym Targu, a podczas 40 minut lotu będziecie mieli okazję zobaczyć urokliwe pasma Tatr wzdłuż granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, Jezioro Czorsztyńskie i słynny Zamek w Czorsztynie. Widoki są naprawdę nieziemskie z uwagi na trasę lotu, która przebiega wzdłuż Zakopianki, nad Szaflarami, Białym Dunajcem, Poroninem, koło Gubałówki i nad Zakopanem. Uwiecznijcie wspaniałe momenty w powietrzu, zabierając ze sobą aparat lub kamerę. Na pewno miło będzie wrócić do tych wspomnień lub pochwalić się przed przyjaciółmi. 

Dla spragnionych ekstremalnych wrażeń doskonałym pomysłem będzie lot paralotnią. Ten statek powietrzny charakteryzuje się brakiem silnika, więc wrażeń podczas lotu 

nie zakłóci jego warkot, a wokół słychać i czuć jedynie powiew wiatru. Przygoda ta realizowana jest w tandemie z doświadczonym pilotem, który przed startem zapozna Was z maszyną i zasadami bezpieczeństwa. Jako że paralotnia ma 2 miejsca – dla instruktora oraz uczestnika to każde z Was wykona osobny lot. W zależności, jaką lokalizacje wybierzecie, Wasze oczy będą cieszyć się innymi krajobrazami. Południe kraju oferuje górskie pejzaże np. Beskidy, z kolei na podlasiu będziecie mieli okazję zobaczyć panoramę Białegostoku oraz część Narwiańskiego Parku Narodowego z rozlewiskiem rzeki Narew. Cichy i pozbawiony drgań śmigła, dający wrażenie szybowania w chmurach lot to gwarancja, że wywrzesz ogromne wrażenie na drugiej połówce tą niepowtarzalną randką.

Przez żołądek do serca

Randkowanie nierozerwalnie kojarzy się ze wspólnymi posiłkami, które uświetniają spotkania. Bądź co bądź każdym ważnym okazjom od zawsze towarzyszy jedzenie.

Wychodząc poza ramy standardowej randki, warto spróbować niesamowitej formy kolacji, jaką jest kolacja w ciemności. W Polsce jest kilka restauracji świadczących taką usługę. Wyobraź sobie posiłek spożyty w całkowitej ciemności, mając za źródło odbioru bodźców jedynie zmysł smaku, węchu i dotyku (warto spróbować jedzenia rękoma, by poczuć teksturę dania). Obsługa zaserwuje kolejno przystawkę, danie główne oraz deser. Menu jest owiane tajemnicą i Waszym zadaniem będzie odgadnąć co macie na talerzu. Bywa, że wyobraźnia płata figle uczestnikom i z pewnością przyniesie Wam to mnóstwo śmiechu.

Podczas kolacji w ciemności możecie bez obaw pozwolić sobie na drobne czułości i jeszcze mocniej poczujecie swoją bliskość, a romantyczny nastrój, w jaki wprawi Was atmosfera podczas kolacji, pozostanie z Wami na resztę wieczoru.

Aktywna randka

Zabieganie o względy ukochanej czy ukochanego to nieustanna, lecz przyjemna praca. Element zaskoczenia jest tu bardzo ważny, bowiem w oczach drugiej osoby zyskujemy jako osoba pomysłowa i oryginalna. Jeśli lubicie aktywne spędzanie czasu, a dotychczas nie mieliście okazji spróbować gry w golfa, to lekcja dla dwojga będzie celnym strzałem. Gra w golfa jest elitarnym sportem oraz niesztampowym pomysłem na randkę. Pole golfowe to miejsce, na którym raczej nie ma tłumów, a więc będziecie mogli swobodnie porozmawiać. Zajęcia z trenerem mają charakter indywidualny. W trakcie poznacie zarówno podstawowe techniki gry w golfa, jak i fachową terminologię. W wielkim skrócie gra w golfa polega na zaliczeniu wszystkich dołków na polu, co z pozoru nie wydaje się szczególnie ekscytującym zajęciem, lecz jest dokładnie odwrotnie i ta dziedzina sportu zyskuje wielu fanów. Poza tym to bardzo “kulturalny” sport, w którym ważne jest przestrzeganie etykiety, zatem czas spędzony na polu golfowym poszerzy Wasze horyzonty. Czas spędzony na randce na świeżym powietrzu dobrze Wam zrobi, a pod czujnym okiem trenera nabierzecie wprawy i kto wie, może zyskacie wspólną pasję?

Dla miłośników rywalizacji i motosportów doskonałym pomysłem na randkę będzie jazda gokartami. Szybka jazda to nie tylko ulubione zajęcie mężczyzn, ale i panie odnajdują w tym przyjemność. Jeśli oboje lubicie jazdę za kółkiem i chcecie poszaleć, to będzie to Wasza idealna randka. Gokarty to pojazdy o mocy silnika wahającej się w zależności od modelu między 5 a 13 KM, ale przez swoją niską masę mogą osiągać na hali kartingowej nawet 80 km/h. Na torze kartingowym zyskacie maksimum adrenaliny podczas wzajemnej rywalizacji i przyniesie Wam to mnóstwo dobrej zabawy. Po każdym przejechanym okrążeniu na tablicy wyświetli się czas, w jakim pokonaliście odcinek, a więc możecie też próbować pobić własny wynik. Na koniec skonfrontujesz finalny wynik z partnerem i może zdecydujecie się na powtórkę. Jazda gokartem to świetna atrakcja dla osób kochających dreszczyk emocji i rywalizacji z drugą osobą czy też z samym sobą.